Pagina 1 van 1

Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 16:41
door GeraRRCd
Beste ervaringsdeskundigen,

Ik wil eind februari op wintersport naar CH en in zowel D als F zijn winterbanden verplicht.
Wat zijn jullie ervaringen en wat adviseren jullie mij voor banden voor mijn RRC '88 3.5EFI/AUT als je rekening houdt met de volgende beperkingen:

- enigzins beperkt budget (maar ik ga niet zitten moeilijk doen over een paar tientjes als je daarvoor betere spullen kunt krijgen);
- ik rij eigenlijk alleen op verharde (snel)wegen, geen offroad en terreinwerk (al zal het leuk zijn als ik banden heb waarmee ik wel eens een keer kan meedoen aan een trail/offroad rit etc) - kortom ik gebruik de wagen als gewone prive-auto;
- ik rij ca 12.000 tot 15.000 km/jaar, dus de veroudering van de banden zal wel eens een grotere invloed kunnen hebben dan de totale levensduur;
- op dit moment rij ik op Michelin Synchone 4x4 205/80 x 16, deze banden bevallen me goed voor mijn gebruik (ik zat daarom te denken aan Michelin Latitude Alpin 205/80R16... maar jullie weten het vast beter...);
- Ik heb de standaard RRC '88 lichtmetalen velgen. Op zich zou ik ook wel stalen of LM velgen willen plaatsen, maar kostentechnisch is dat misschien niet haalbaar (alhoewel ik bij Paddocks best redelijk geprijsde sets zie);
- Iets bredere banden mag ook (215 tot 235), maar kan niet helemaal inschatten wat de positieve en negatieve effecten daarvan zijn.

Kortom, wie kan me helpen bij de keuze - en waarom (en evt waar ik ze kan krijgen),

groet

Gerard

range%20liggend.jpg --> mod_embed_images_loadimage('697dcf291e25c7c8e236453c9d738445', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', 'http://dl.dropbox.com/u/19667019/range%20liggend.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', '', 10557028, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 17:14
door Marc-my-Words
Dag Gerard,

Als het je gaat om de winterse werking - en dus niet alleen om het aan de regels voldoen - dan moet je geen bredere banden nemen -- er wordt (geheel terecht overigens) gewoonlijk aanbevolen om de smalste acceptable maat te kiezen, en doe er ook genoeg lucht in: de band moet in de sneeuw snijden, en de sneeuw moet liefst ook weer direct lossen.

Als het je gaat om de regels dan zijn voor Frankrijk (en Zwitserland?) geen sneeuwvlokjes-symbolen nodig -- voor Duitsland is dat wat onduidelijker, het staat nergens zo expliciet in de regels maar in geval van veel sneeuw en problemen heb je wel meer uit te leggen. Er zijn in ider geval M+S banden die het goed doen als winterband (en vroeger ook als aanbevolen band werden geadverteerd -- en bijv. in Zweden nog steeds als zodanig worden gezien) er zijn ook M+S banden die je beter niet voor de normale winterse omstandigheden gebruikt (sommige Mud banden heten ook M+S -- doen het alleen goed in diepe sneeuw, maar hopeloos op glade wegdekken).

Wat er allemaal te koop is in 205/80 weet ik niet: vroeger had je Michelin XPC (geen sneeuwvlokje, wel goed in de sneeuw).
Cooper Discoverer S/T schijnen goed te zijn, net als BFG AT, en General Grabber AT2, de nieuwsten dus, hebben kennelijk ook allemaal vlokjes.
Wat mij een interessante band lijkt: de Goodyear DuraTrack met vlokjes en een grover randprofiel -- in diepere sneeuw hebben teveel op de weg georienteerde winterbanden soms toch een tractie-probleem. En als je een echte super winterband wilt dan zou ik zeggen kijk bij Nokian, die heeft zoveel grip dat je bijna over het plafond kan rijden.

En als je desondanks nog tractie te kort komt dan heb je aan slechts twee kettingen misschien wel aan wettelijke verplichtingen voldaan maar in de harde koude praktijk is dat niks: beter direct 4 stuks kopen, gewone goede/goedkope ringsluiting-kettingen voor 4x4 voldoen dan overigens al en 2 paar zijn vaak goedkoper als een enkel paar van dezelfde constructie maar met een merknaam.

Groeten Marc

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 17:59
door waterman
Ik heb op mijn Classic ook 4 Michelin Synchron´s zitten en daar staat M+S op. Ze zijn echter totaal ongeschikt voor dit winterweer. Ook ik schakel over op échte winterbanden.

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 18:30
door GeraRRCd
Ja, dat probleem heb ik ook; overigens is niet de tractie het probleem maar met name de grip en remweg op sneeuw en ijs. Mijn Synchrone's zijn ook M+S maar inderdaad niet geschikt als een winterband en echt geen vergelijking met de winterbanden die ik op mijn passat heb liggen. Ik zoek dus echt veiligheid en grip voor de winter, niet om aan de wettelijke doelstellingen te voldoen in het buitenland.

En waar schakel jij dan op over en met welke doelstelling? Mij gaat het hoofdzakelijk om gedurende de wintermaanden safe te rijden, maar als ik met BFG AT ook meer offroad kan (in de rest van het jaar), is dat leuk meegenomen.

Groet,

Gerard

range%20liggend.jpg --> mod_embed_images_loadimage('98fc60e2be71bad0db53fe93efa23456', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', 'http://dl.dropbox.com/u/19667019/range%20liggend.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', '', 10557899, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 20:38
door Marc-my-Words
Ja, dat is de ellende de synchro's halen niet bij de good-old XPC wat betreft winterse kwaliteiten (en of ze beter zijn in de mud ?).

Dan resteert dus de vraag welke AT-achtigen de betere zijn in de sneeuw, want er is tegenwoordig keuze te over mbt AT-banden met een min of meer serieus winterprofiel. Ik las eens dat de Cooper S/T in de noordelijke landen gewaardeerd werd ... maar of dat gebaseerd is op werkelijke resultaten of slechts image.

Marc

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 20:42
door offroadanimal
De Grabber at2 heeft echt het sneeuwvlok symbool. Mooie zeer betaalbare band.

Sjoerd

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 21:46
door Bart van Dessel
Ik heb zéér goede ervaringen met Grabbers AT2 in de sneeuw, echt goede grip, iets beter nog dan de BFG AT naar mijn ervaring. Met deze banden is prima het ganse jaar te rijden, ook in de regen goede grip.

gr, bart

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 22:11
door Ricardo
Ik heb Cooper Discover M+S Snow Groove
235 breed.

De zaten al bij de RRC die ik kocht in Duitsland.

Ik ben echt heel tevreden. De wegen waar niet wordt gestrooid en in de wijk hier prima grip.

Over de prijs kan ik niets zeggen, maar wel een prima band.

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 22:13
door Ricardo
[www.autobandentest.com]

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 23:22
door Tom_RRC
Ik rij sinds kort ook op Grabbers AT2. Erg prettige band, veel beter in dit weer (min, met sneeuw en ijs) dan de Michelins om mijn andere RRC.
Ook betaalbaar. Ik denk dat ik deze band het gehele jaar erom laat zitten!

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 10 jan 2010, 23:55
door Berry van Do
Hai,

Sneeuwvlokje op band is in Zwitserland niet verplicht, maaaar! Mocht het gebeuren dat je een ongeval hebt, ben je ook al ben je niet de veroorzaker van het ongeval wel gedeeltelijk schuldig! Je moet altijd bedacht zijn en zeker in een wintersport gebied, dat jou voertuig op de weersomstandigheden is aangepast.

Bij ons in Zwitserland rijden de meeste LR & RR met Coopers (ik zelf ook trouwens) BFG`s zijn geen alternatief!

Veel plezier bij het skieen!

Groeten uit Zwitserland, Berry van D

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 08:56
door ds23man
Ik heb Michelin Latitude tour hp onder mijn disco II V8 liggen, geen centje pijn in de sneeuw. Zelfs aan het whitelanen geweest in ons jachtgebied, geen enkele hachelijke situatie meegemaakt. De politie hier in Groningen heeft ze onder hun L300s liggen en zijn daar zeer tevreden over. Waar het om gaat is hoeveel profiel je nog op je M&S banden hebt zitten.

Groet Gerhard

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 17:51
door offroadanimal
heb nog een setje xpc 235-70-16 liggen.... mogen weg.

Sjoerd

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 17:52
door offroadanimal
Bart,

Welke maat rij je?

Sjoerd

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 19:47
door ds23man
Nog even een toevoeging: in deze landen hoeven 4wd geen winterbanden te hebben en worden banden met de indicatie m&s gezien als winterbanden, er hoeft geen sneeuwvlok op de band te staan. Ook ben je ontheven van de sneeuwkettingplicht als dit d.m.v. een bord wordt aangegeven. Michelin 4x4 synchrone en de latitude tour hp hebben de indicatie m&s. Als je met deze banden in de sneeuw niet meer verder komt met 4wd, dan helpen winterbanden ook niet meer en ben je aangewezen op sneeuwkettingen. Kortom laat die synchrones er lekker onder liggen, mits voldoende profiel, en schaf voor de meest extreme gevallen sneeuwkettingen aan.

Groet Gerhard

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 20:34
door Bart van Dessel
Ben het niet helemaal met Gerhard eens, had gisteren nog Synchrones onder een RR zitten, vandaag echte sneeuwbanden met sneeuwvlokje gemonteerd, echt een wereld van verschil!
Qua wetgevind mag je misschien met m+s de berg op maar op iedere band staat m+s maar dat wil zeker niet zeggen dat ze het goed doen in de sneeuw. Iedere fabrikant mag m+s op hun banden zetten, in tegenstelling tot het sneeuwvlokje.
Ik persoonlijk zou met de synchrones echt niet de berg op gaan.

gr, Bart

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 20:44
door ds23man
Er zijn geen wettelijke normen voor het sneeuwvlokje, fabrikanten kunnen te pas en onpas dat op hun band zetten. Ik spreek vanuit mijn eigen ervaring met de Latitudes, zolang ik op een zeer steil bruggetje met zeer gladde ingereden sneeuw op de helling kan stoppen en zonder TC ingrepen in zijn 1 kan optrekken op een plek waar verschillende personenauto's met sneeuwbanden niet omhoog komen, hoef ik geen winterbanden! Als deze banden het niet meer trekken, dan ben je toch echt aan kettingen toe of spijkerbanden.

Groet G

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 20:48
door ds23man
Vraagje: hoeveel profiel hadden die synchrones nog? Trouwens is het voordeel van winterbanden al weg als ze beneden 4mm profiel komen.

Groet G

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 20:48
door Marc-my-Words
Bart van Dessel Schreef:
-------------------------------------------------------
> Ben het niet helemaal met Gerhard eens, had
> gisteren nog Synchrones onder een RR zitten,
> vandaag echte sneeuwbanden met sneeuwvlokje
> gemonteerd, echt een wereld van verschil!
> Qua wetgevind mag je misschien met m+s de berg op
> maar op iedere band staat m+s maar dat wil zeker
> niet zeggen dat ze het goed doen in de sneeuw.
> Iedere fabrikant mag m+s op hun banden zetten, in
> tegenstelling tot het sneeuwvlokje.
> Ik persoonlijk zou met de synchrones echt niet de
> berg op gaan.
>
> gr, Bart

Ik zou eens kijken hoeveel profiel die XPC's van offroadanimal hebben en wat ze kosten moeten.
Met nog minimaal 60% profiel is het een prima band in de sneeuw. En als je er niet verder mee komt dan heeft DS23man gelijk:
4 kettingen helpen dan, en betere banden hadden je weinig verder geholpen.

Marc (dieweethoeverjemet7.5x16XPCkomt--heelver!)

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 20:54
door Marc-my-Words
ds23man Schreef:
-------------------------------------------------------
> Vraagje: hoeveel profiel hadden die synchrones
> nog? Trouwens is het voordeel van winterbanden al
> weg als ze beneden 4mm profiel komen.
>
> Groet G

Kijk dat is nu ook zo'n mooi voorbeeld (en zet direct de bijl aan het hele sneeuwvlokjesverhaal):
4 mm is het wettelijk minimum, maar met 4 mm ben je echt al ver over de grens van uiterste houdbaarheid (als je tenminste wat van de band verwacht).

Een goede M+S, die dan wel goed in de Snow moet zijn (want dat is lang niet altijd zo), daar kan je beter 60% als minimum aanhouden, althans voor in de sneeuw. De rest rijd je dan beter in de polder en/of zomer op.

Marc

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 20:58
door ds23man
Onze Audi A6 Quatro op Conti wintercontactglijders was nergens de afgelopen dagen!

Groet G

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 21:11
door waterman
Ik heb 4 nageltje nieuwe Synchron´s onder mijn RRC. Waardeloos in de sneeuw. Gauw échte sneeuwbanden regelen.

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 21:43
door Berry van D
Kijk hier maar voor de wetten in de Alpengebieden!

Mocht er iemand moeite met duits hebben, geef maar een gil!

Groeten uit een heftig sneeuwend Zwitserland, Berry van D

Re: Winterbanden advies - nicht immer so schwartz-weiss

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 22:41
door Marc-my-Words
Berry van D Schreef:
-------------------------------------------------------
> Kijk hier maar voor de wetten in de
> Alpengebieden!
>
> Mocht er iemand moeite met duits hebben, geef maar
> een gil!
>
> Groeten uit een heftig sneeuwend Zwitserland,
> Berry van D


Leider ist es nicht immer so Schwartz-Weiss.

Althans niet in het land van "oh-lala" en "Impossible n'existe pas".

Ik ga al jaren naar ergens diep weg (maar niet al te ver van hier) waar de hele winter het sneeuwkettingen bord hangt.
Als het meezit ligt er dan een kilometer of 10-15 verderop een leuke hoeveelheid sneeuw, maar nog steeds niet genoeg voor de kettingen.
(Soms ligt er wel veel sneeuw, maar zelden echt genoeg voor het gebruik van kettingen, althans niet op die weg.)
Ondanks de waarschuwingen op de kaart, de borden die vrachtauto's een omweg aanbevelen etc. rijden er met een zekere regelmaat vrachtautos over de col. Meestal gaat het goed, maar ik heb al meermaals vrachtautos gezien die terug moesten (of moesten wachten op de sneeuwploeg) -- geen winterbanden, geen kettingen niks !! (Als ze pech hebben krijgen ze ook nog een serieuze bon, is gezien de risico's niet geheel ten onrechte, als ze geluk hebben is het alleen 100 of meer kilometers omrijden en natuurlijk de Peage.)
Paradoxalerwijze zijn de enige wegen waar ik met plezier terugval op sneeuwkettingen wegen waar geen enkele waarschuwing bij staat.

En, de praktijk leert dat Michelin XPC het blijft doen totdat je op serieus verijsde ondergrond of in diepe sneeuw terecht komt, en dan ben je nauwelijks geholpen met een paar kettingen, daarentegen brengen 2 paar je dan ineens op een heel nieuw niveau.

Grüße/Salutations Marc

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 22:43
door ds23man
Kortom, het is weer lekker geregeld in Europese Unie! Sneeuwkettingen aanschaffen en M&S banden met minimaal 4mm op de velgen en gaan met die banaan. Winterbanden zijn een overbodige uitgave voor een wintersportvakantie.

Groet G

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 11 jan 2010, 23:09
door Marc-my-Words
ds23man Schreef:
-------------------------------------------------------
> Kortom, het is weer lekker geregeld in Europese
> Unie! Sneeuwkettingen aanschaffen en M&S banden
> met minimaal 4mm op de velgen en gaan met die
> banaan. Winterbanden zijn een overbodige uitgave
> voor een wintersportvakantie.
>
> Groet G

DS23man,

Ik vind dit wel een tikje te makkelijk: heb je M+S banden die in de sneeuw ook werkelijk presteren dan geef ik je gelijk, heb je banden die het M+S niet waar maken dan is het een gevalletje "beter van niet". Evenzo die 4 mm grens: liever 6 mm en nog liever 8 mm, en 4 mm is ook weer een gevalletje "beter van niet".

Ik moet er niet aan denken iedere keer kettingen om te leggen, weer te demonteren, weer om te leggen en zo bis bis bis voort ..... hoe leuk ik het ook vind, één keertje monteren/demonteren, bij die serieuze sneeuwwegen, en dan blijft het leuk, desnoods iedere dag. Op weg naar de supermarkt geen kettingen, naar de bakker weer wel ..... en zo voort is de beste remedie tegen de wintervakantie, en als het al niet helpt tegen de wintervakantie dan helpt het in ieder geval wel je sneeuwkettingen naar de sneeuwkettingen hemel (want die rijd je toch echt wel naar god als je er veel mee op de niet besneeuwde weg rijdt).

't Zou toch jammer zijn als het gaan eindigt met een laatste banaan.

Marc

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 02:22
door Bart van Dessel
Ik ben niet van plan om dit seizoen de wintersportgebieden op te zoeken, misschien volgend jaar, maar ben nu erg blij met m'n sneeuwbanden, heb vandaag al weer een auto uit de sloot getrokken met m'n ultragrip banden in de sneeuw!
Rond april weer 's een paar Synchroontjes monteren als de kwikmeter omhoog kruipt.

Groetjes, Bart

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 09:44
door ds23man
De synchrones zijn dus niks in sneeuw, gezien de ervaringen hier. De nieuwe Latitudes bevallen mij prima in de sneeuw, meer ervaringen hier? Verder komt het er op neer dat de profieldiepte van essentieel belang is bij zowel winterbanden als M&S banden. Aangezien winterbanden in onze maten niet goedkoop zijn en je toch verplicht bent om sneeuwkettingen te hebben, is het handiger om voor een M&S band te gaan die goed in de sneeuw presteert en de aanschaf zo uit te mikken dat je met zo goed als nieuwe banden op wintersport gaat.
Onze Audi staat wel op winterbanden omdat de zomerbanden echt helemaal niks zijn in gladde omstandigheden.

Groet Gerhard

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 16:16
door ignace
Hallo,

Volgens mijn bescheiden mening is de veiligheid bepalend. Dus wil je veilig in de winterse periode rijden, neem dan echte winterbanden. Het remmend vermogen en de grip is op het moment dat jij het nodig hebt ook aanwezig. Ik ben zeer te spreken over het setje vredestein comtracs die ik voor mijn serieIII 109 aangeschaft hebt via autobandenmarkt.nl.

Ignace

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 17:29
door ds23man
Als je echt veilig wil remmen, dan moet je je ABS uitschakelen want die maakt de remweg langer in sneeuw.

Groet Gerhard

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 18:21
door Bart van Dessel
ABS is levensreddend, mits het op de juiste manier gebruikt wordt.

Gr, Bart

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 18:41
door ds23man
ABS verlengt de remweg bij een noodstop in sneeuw doordat er geen sneeuwwal meer voor de band gevormd wordt. Dat vertellen de fabrikanten er niet bij! Trouwens bij een spiegelgladde weg ratelt en reutelt de ABS of zijn leven er van af hangt en je kunt sturen tot je een ons weegt maar de auto gaat een eigen leven leiden. ABS geeft schijnveiligheid, ook met winterbanden.

Groet Gerhard

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 18:56
door Bart van Dessel
Ik geef je deels gelijk, op ijzige sneeuw en ijs ben je ook met ABS nergens. Dan is je remweg gewoon van hier tot Tokyo.
Maarrrrr, bijvoorbeeld in de regen of mist en er moet DAN vol geremd worden dan is je auto nog bestuurbaar. ABS heeft als hoofddoel ook geen kortere remweg maar wel het nog kunnen besturen van het voertuig bij een noodstop.
Een ervaren (getrainde) ABS rijder zorgt dat ie afstand houd en z'n snelheid aangepast aan de omstandigheden en ten alle tijden z'n voertuig kan besturen bij een noodstop. Maar inderdaad, bij sneeuw en ijzel ben je ook met ABS nergens.

Gr, Bart

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 19:47
door ds23man
Daarom zei ik ook dat het beter zou zijn om in sneeuw je ABS uit te kunnen schakelen, ik glij liever een berg af in de sneeuw zonder ABS dan met ( en hoop dan dat er een lekkere sneeuwbult voor mijn banden ontstaat waarin ik afrem). Het probleem met ABS is dat mensen er in gaan geloven onder alle omstandigheden en daardoor hun weggedrag daarop aanpassen. Daar zijn al diverse wetenschappelijke onderzoeken naar geweest, veiligheids verhogende systemen bevorderen een meer risicovolle rijstijl en verminderen hun effect.

Groet Gerhard

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 20:03
door Bart van Dessel
Ben ik met je eens, maar het is niet moeilijk om dmv een aan/uit knop je ABS uit te schakelen. Bij een RRC tenminste en ook bij een Disco 1. P38 en Disco 2 wordt weer anders denk ik.

gr, Bart

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 20:20
door ds23man
Bij de Disco II zijn TC en ABS gecombineerd in 1 systeem. Als je de stroom naar de ecu onderbreekt, dan heb je ook geen Tc meer. Ik zit meer te denken in een onderbreking van het signaal van je remlichtschakelaar naar de ecu, TC werkt dan nog wel maar de ABS weet dan niet dat je remt en grijpt niet in. Alleen Hill Decent schakelt niet uit als je op je rem trapt.


Groet Gerhard

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: di 12 jan 2010, 22:06
door Marc-my-Words
Dag Gerhard,

Er zijn gevallen waarbij je gelijk hebt, hetzelfde geldt ook in dik los grind.
Echter in de meeste gevallen krijg je niet die sneeuwwal die je dan zou moeten redden (bijv. niet in het meest "gevaarlijke" bij sneeuw, nl sneeuw die aan de onderzijde lichtelijk dooit). Als je op je ABS vertrouwt en denkt alles te kunnen wat je met een droge weg kan ... tja dan ben je gewoon dom bezig.
Echter in de meeste gevallen heb je wel degelijk een controle-verhogend effect t.g.v. de ABS.
Ik heb onder zeer verschillende (sneeuw)omstandigheden in een serieus berggebied gereden en ook met een zeker wantrouwen naar de ABS-werking gekeken, maar het werkt gewoon tot het moment dat je 4 wielen tegelijk blokkeert (maar in dat geval is er dus ook geen verschil meer met geen ABS). NB Ik heb met een Defender wel het pluspunt dat bij de echte tricky afdalingen DiffLock nog een beetje extra controle geeft.
Je kan veel zeggen van de LandRover-constructies en producten, maar de WABCO - ABS is echt een serieuze verbetering.
Je kan overigens onder de huidige omstandigheden heel mooi de werking beproeven/geïllustreerd zien: zoek even een stukje rustige weg met een enigszins verijsd sneeuwdek: rijdt dan met een bescheiden gangetje met een stel wielen door de berm en dan remmen. Niet alleen voel en hoor je de werking, je houdt de auto in ieder geval recht, en na afloop kan je in de berm zien wat de ABS gedaan heeft: heel korte slip-momenten en daartussen een prachtig afgetekend profiel, dus grip.

En .... als de ABS het niet meer aankan ... dan kunnen de gewone remmen het in 99,9% van de gevallen niet beter. Wil je onder zulke omstandigheden toch nog kunnen rijden dan heb je spijkerbanden (niet in ieder land toegelaten) en/of sneeuwkettingen nodig. NB Sneeuwkettingen helpen je ook op een verijsde weg (ik ben al eens genadeloos op mijn achterste gegaan toen ik niks vermoedend uitstapte -- moest me aan de auto vasthouden om een rondje sneeuwkettingencontrole te doen).

Marc

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: zo 31 jan 2010, 23:50
door GeraRRCd
Het is wel een lange discussie geworden.... ABS heb ik niet, ik moet gewoon zelf pompen.

Ik heb het nodige lopen surfen op internet, maar eigenlijk komt de volgende vraag steeds weer op:
hoe reken je de zaken om als de specificaties aangeven 205R or 215/75R16 naar bredere (225/235) banden? De velgen zijn standaard Alloy 7.00 J x 16.
Mijn huidige banden zijn 205/80R16 Michelin Synchrone en de omtrek daarvan komt heel goed overeen met de snelheidsmeter (en GPS snelheid).

Ik zie veel 235/70R16 aangeboden, maar past dat goed? Hoe reken je dat om van een 205/75 naar een 235/70? (qua omtrek = snelheidsweergave en nauwkeurigheid)
En maakt het nog uit voor de stuuruitslag, de band komt ook iets meer naar binnen en buiten en moet natuurlijk in een standaard wielkast passen.

Op websites zie je banden van 62 euro (Nokian), Coopers van 93 euro (Cooper Discoverer M+S 235/70 R 16 106S) tot MICHELIN 235/70 R 16 106T LATITUDE ALP van 125 euro. Dit zijn best wel forse verschillen. Wat is wijsheid - al moet ik dat niet hier vragen want dan krijgen we weer heel andere discussies.

Alvast bedankt voor de feedback,
groet

Gerard

range%20liggend.jpg --> mod_embed_images_loadimage('2155de6872e883b2f364ea0a80ba7202', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', 'http://dl.dropbox.com/u/19667019/range%20liggend.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', '', 10703827, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: ma 01 feb 2010, 09:26
door Benno
Voor de omrekening zijn er op het web diverse omrekencalculators te vinden zoals bv.

[www.miata.net]

[www.1010tires.com]

(eerste twee hits in google dus zo moeilijk is hij niet te vinden.

winterbanden hoe smaller hoe beter. een 205 vervangen door een 235 is vragen om 15% MINDER grip door de toegenomen breedte.


Groet,

Benno

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: do 11 feb 2010, 00:38
door GeraRRCd
Bedankt Benno,

Je zegt dat de grip omlaag gaat bij bredere banden, maar dat lijkt me tegenstrijdig.
De druk per mm2 neemt weliswaar af, maar het wrijvingsoppervlak van een bredere band neemt daarbij weer toe.

Ik weet echter te weinig van banden af om te bepalen wat hierbij de belangrijkste invloedsfactor is: contactoppervlak of maximale druk.

Wat zegen jullie experts hierop?

groet

Gerard

range%20liggend.jpg --> mod_embed_images_loadimage('98d2b56d5db4e592b8a3c76a35a45475', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', 'http://dl.dropbox.com/u/19667019/range%20liggend.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', '', 10777589, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: do 11 feb 2010, 00:51
door GeraRRCd
Sjoerd, je hebt een PB-tje.

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: do 11 feb 2010, 00:57
door Marc-my-Words
GeraRRCd Schreef:
-------------------------------------------------------
> Bedankt Benno,
>
> Je zegt dat de grip omlaag gaat bij bredere
> banden, maar dat lijkt me tegenstrijdig.
> De druk per mm2 neemt weliswaar af, maar het
> wrijvingsoppervlak van een bredere band neemt
> daarbij weer toe.
>
> Ik weet echter te weinig van banden af om te
> bepalen wat hierbij de belangrijkste
> invloedsfactor is: contactoppervlak of maximale
> druk.
>
> Wat zegen jullie experts hierop?
>
> groet

Omdat druk x contactoppervlak een constante is is in theorie er geen effect van bredere banden, maar dat is slechts theorie -- de theorie zegt dus dat breed of smal niks uitmaakt, en dan is smal dus een plus want goedkoper.

De praktijk is echter weerbarstig: wil je sleetje-rijden in de sneeuw dan heb je glijoppervlak nodig, wil je niet onderuit gaan dan doe je schoenen met een duidelijk profiel aan (dus met een evident kleiner contactoppervlak).

De truuk in de sneeuw is dat je zo goed mogelijk door de sneeuw heen drukt, en in de sneeuw "bijt": een smals profiel dus met duidelijk gemarkeerd profiel waarbij meerdere profieldelen tegelijk "werken". Alleen dan maak je je eigen "laddertje" in het sneeuwoppervlak. Is de sneeuw verijsd dan helpen alleen lamellen nog een beetje, of beter spijkers (die ook op ijs en ijzel nog wat doen), verder kan jebij ijzel alleen maar hopen en bidden en proberen zo goed mogelijk gecontroleerd te blijven rollen (netzo als je ook op het gladste ijs nog kan lopen zolang je geen capriolen uithaalt).
Op een gemeen verijsde weg kan je ook kettingen monteren (doe eerst krammetjes onder je schoenen! - been there done that) maar lekker rijdt dat niet.

Groeten MarcS (die het dit jaar toch maar weer op Michelin XPC 7.5x16 houd)

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: do 11 feb 2010, 15:42
door Benno
We praten over winteromstandigheden en daar geldt dus dat je druk /mm2 zo hoog mogelijk moet zijn dus zo smal mogelijke banden. Grip op een droge weg lukt het best met veel oppervlak lees rubber op de weg, kijk maar naar de slicks. Echter in natte en winteromstandigheden heb je druk nodig op de weg en waterafvoer. relatief open profiel en niet te brede banden dus. Zoals MarcS ook al uitlegt. Oppervlak is alleen handig in droge omstandigheden of waar flottatie gewenst it (strandzand bv. of moerasgebieden met de ballonbanden) in andere omstandigheden is contactdruk belangrijker.

Benno

Re: Winterbanden RRC advies gevraagd

Geplaatst: vr 12 feb 2010, 23:00
door GeraRRCd
Allen hartelijk bedankt voor jullie input en adviezen.

Ik heb gisteren 4 nieuwe Nokians WR SUV's gekocht, ja iets breder en groter dan optimaal (235/75R16) maar de prijs van 61 euro per stuk maakt dat weer goed. Het zijn wel DOT2007 banden, dus topbanden.com moest er waarschijnlijk vanaf, want 2009 modellen kosten tussen de 125 en 175 euro.
Omdat ik met de RRC toch alleen maar op de openbare weg rijd heb ik gekozen voor deze winterbanden. Heb ook de testen van de Nokian's gelezen en komen er goed uit. Kortom, ik rij straks voor 250 (plus 40 balanceren/montage) euro op veilige banden naar de wintersport en voldoe gelijk aan de wettelijke voorschriften.

Sjoerd nog bedankt voor je mooie XPC aanbod.

Ik zag trouwens dat ik in de garage nog een mooie Michelin XM+S 466 heb liggen als reservewiel. Deze kunnen zelfs gespiked worden, zag er allemaal fraaie dopjes in zitten. Mocht iemand er nog 1 zoeken met (zover ik kan zien volledig) profiel, laat maar weten.

groet,

Gerard

range%20liggend.jpg --> mod_embed_images_loadimage('d86564fa1579940a1b621aa85d5cf102', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', 'http://dl.dropbox.com/u/19667019/range%20liggend.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F19667019%2Frange%2520liggend.jpg', '', 10792003, 600, 600, 'Loading image ...', false);