Pagina 1 van 1
starten
Geplaatst: vr 06 nov 2009, 17:23
door Frits Velthuijsen
mijn accu's zijn 80% 100% opgeladen maar regelmatig niet sterk genoeg om de startmotor te doen draaien. zelf heb ik het idee dat ik ergens een lek heb zitten.
wie kan een aantal bekende plakken aangeven. waar ik kan gaan beginnen met nameten. de hoofdschakelaar staat altijd uit.
ik word er werkelijk gek van.
Heluppppppppppppp
gr frits
[www.fritspix.nl]
Re: starten
Geplaatst: vr 06 nov 2009, 17:33
door Marc-my-Words
Dag Frits,
Ik zou zeggen: meet eens de spanning op de accu voor, tijdens en na het starten, en ditzelfde op de startmotor.
Als de spanning op de startmotor duidelijk lager is ten opzichte van de accu, tijdens het starten dan heb je geen lek, maar juist een weerstand (te vergelijken met een te nauwe verbinding - een lek is juist een gat naar buiten).
Maak dan dus de verschillende verbiningspunten schoon, te beginnen met de accu-klemmen en de massa-aansluitingen.
Andere mogelijkheid - je schrijft dat je accu 80-100% vol is - is dat die accu wel vol is maar dat vol niet meer dezelfde capaciteit als vroeger betreft, ofwel: je accu is amechtig, lees bijna op. (Overigens; hoe heb je die 80-100% vol bepaald?)
Marc
PS Wat is de accu-spanning vol, en wat is de (laad)spanning op de accu, gemeten bij iets versneld draaiende motor?
Re: starten
Geplaatst: vr 06 nov 2009, 19:13
door Frits Velthuijsen
Hallo Marc,
het percentage word aangegeven op de accu.
morgen ga ik eerst dat gene uitvoeren dat je hebt aangegeven.
ik laat je morgen even weten wat de uitkomst hiervan is.
gr frits
[www.fritspix.nl]
Re: starten
Geplaatst: zo 08 nov 2009, 12:41
door Frits Velthuijsen
vrienden,
ik heb werkelijk alles nagelopen, de aansluitingen op de startmotor schoongemaakt enz enz. en toch wil hij niet starten je hoort de startmotor draaien maar hij is snel zijn kracht kwijt. ik weet dat mijn uitleg niet helemaal juist is maar als beginnend laro eigenaar gaat hier in de toekomst zeker verbetering in komen. wie woont er in de buurt van Castricum en heeft trek in een bak koffie, en wil snel even met mij een aantal zaken nalopen.
ik denk dat ik een aantal zaken over het hoofd zie, en dat het zo opgelost is maar mijn kennis is nog niet toereikend.
met vriendelijke groet,
frits
ik voel me een eendagsvlieg en het zit vandaag niet mee
Re: starten
Geplaatst: di 10 nov 2009, 01:06
door Prookie
hallo frits,
zelf weet ik ook bar weinig, maar als je in een oude wagen rijdt, ligt het misschien aan de kabels zelf. misschien de kabel van de startmotor / accu. een auto-elektricien kan dan uitkomst bieden. wie weet kan je er iets mee.
succes! prookie
Re: starten
Geplaatst: di 10 nov 2009, 10:10
door arend
begin eens met een andere accu te lenen. of langs een accuboer te rijden die meten ECHT
zo niet dan.
het toplager van de startmotor na te kijken..en voel eens aan je kabel van de accu naar de startmotor. (kan de accuboer ook meten)
wordt hij heet na een tijdje doorstarten (niet te lang)monteer dan eens een dikkere. maar als het altijd goed heeft gewerkt kan datr haast niet
en natuurlijk MASSA. het meest onderschatte onderdeel van een iedere (terrein)wagen. wat na verloop van tijd wat slechter wordt.
Re: starten
Geplaatst: di 10 nov 2009, 10:46
door Prookie
als het de massa is, gebeurt er toch helemaal niets? ook niet dat de startmotor enig geluid maakt. tenminste dit was bij mij het geval. ik probeer hier iets van te leren.
Re: starten
Geplaatst: di 10 nov 2009, 22:30
door Frits Velthuijsen
Bedankt voor jullie feedback, ik heb de accu's laten doormeten. en een van deze was stuk. nwe geplaatst en probleem opgelost, hoop ik.
gr frits
[www.fritspix.nl]
Re: starten
Geplaatst: di 10 nov 2009, 22:34
door Dennis101
Toch wel 2 nieuwe accu's hoop ik, anders ben je binnenkort weer aan de beurt.
Dennis B