Pagina 1 van 1

Tips voor aanschaf Range Rover P38 uit 1998.

Geplaatst: vr 06 nov 2009, 13:08
door Frank
Hallo,

Wij zijn aan het kijken voor een Range Rover P38. Nu hebben wij een hele mooie gezien uit 1998.
Het betreft een 4.6 HSE automaat. Goed om te weten; Wij hebben geen verstand van motoren etc.., maar weten wel wat we mooi vinden! De RR is altijd goed onderhouden geweest en is een import RR.

Graag willen wij weten waar we op moeten letten voordat wij hem aanschaffen? Of zeggen jullie van; Begin er niet aan als je er geen kennis van hebt?

Alvast bedankt.


Frank

Re: Tips voor aanschaf Range Rover P38 uit 1998.

Geplaatst: vr 06 nov 2009, 15:16
door Sjoerd van der maaden
Hallo Frank,

P38 RRerz zijn fantastische auto's. Erg goed offroad, snel, ruim, enorm goede stereo en (in geval van een HSE) veel toeters en bellen. Hierin schuilt dan ook meteen het probleem. er kan enorm veel verkeerd gaan aan de toeters en bellen. De meeste chauffeurs (en chaufeuzes) van P38's zijn niet echt technisch onderlegd, dus het is mogelijk dat de auto niet altijd goed behandeld is geweest.

Bepaal eerst welke versie je wil, een instap diesel of 4.0, ofwel een 4.6 HSE. Kijk dan eens op Range Rover P38/4.0/4.6 Common Problems voor een (vrij lange) checklist.

Een verhaal apart is de luchtvering. Hoe je het ook wendt of keert, na 200.000 KM ben je aan de beurt. Dit kan ofwel met veel liefde, geduld en handigheid, ofwel met een enorme zak geld gefixed worden. Let hierbij goed op!! Om een eerste indruk van de staat van de vering te krijgen: laat een lucht geveerde auto met lopende motor en de deuren dicht een keer of 5 naar instap zakken en meteen weer naar hoog (offroad). Daarna de deuren open doen en kijken hoe lang de compressor blijft draaien. De compressor zou zou hooguit een minuutje of wat moeten blijven draaien, als je pecht hebt krijg je een kerstboom (luchtvering-lampjes) en weet je meteen waar je aan toe bent. Kijk ook naar de (vacuum-bediende) cruise control, check de airco, kijk de zekeringen kast/relais-box onder de motorkap na, kijk naar lekkage (olie/water) bij blok en kijk naar lekkage IN de auto bij de spijlen (verstopte electrisch dak kanalen) ofwel bij de voorste beenruimtes (verwarming/arico). Accepteer onder GEEN beding niet werkende componenten/oderdelen.

Uiteraard moet de bak netjes schakelen, banden recht zijn (deze zijn ERG duur!!) interieur smetteloos, ALLE toeters en bellen werkend, beurten goed ingevuld, APK papieren (het liefste met de rekeningen, een stempel in een boekje zegt niets). Idealiter neem je een stekkertje mee om luchtvering-foutcodes uit te lezen (iedere hobby P38 rijder heeft een setje)

Realistisch gesproken moet je wat budget achter de hand houden voor het geval dat EN een goede garage zien te vinden. veel succes met je jacht, er zijn er genoeg op de markt. een keuze uit één is geen keuze, denk ik zelf.

Sjoerd

PS
Inmiddels is onze P38 opgevolgd door Don Disco, een 1995 Disco I/300 met 4.0 V8. iets minder luxe maar wel prima te onderhouden (en old-school schroefveren)
PPS
Als je nog dakdragers zoekt...

Re: Tips voor aanschaf Range Rover P38 uit 1998.

Geplaatst: vr 06 nov 2009, 16:34
door Bart74
Mijn eerlijke mening: Niet doen.. mooie auto...maar niet doen. Te gevoelig voor storingen die jezelf niet kunt oplossen. Tenzij je de juiste computer er voor hebt. Anders torenhoge garagerekeningen.

Bart

Re: Tips voor aanschaf Range Rover P38 uit 1998.

Geplaatst: vr 06 nov 2009, 23:33
door Bart van Dessel
Ik persoonlijk wil absoluut géén P38, ik weet dat er alles aan kapot kan gaan, dure reparaties, motoren die kapot lopen, luchtvering zeer onbetrouwbaar. Je kunt ze niet voor niks voor een appel en een ei kopen....Natuurlijk zijn er mensen die een andere mening hebben maar ik heb er veel gezien en veel eigenaren gesproken. Als ze over zijn gegaan naar een Discovery (type 1 of 2) of een Classic Range Rover zijn de problemen meestal voorbij.

Gr, Bart

Re: Tips voor aanschaf Range Rover P38 uit 1998.

Geplaatst: vr 06 nov 2009, 23:50
door bertil
hoi,

ik heb 3,5 jaar een p38 gereden,een diesel met ruim 3 ton op de teller en ik heb in die tijd geen hogere kosten gehad dan met mn andere auto(wat onderhoud betreft)
het is natuurlijk altijd een gok, maar dat is t altijd als je een landrover koopt, hoe mooi ze ook zijn/lijken.

gr bertil

Re: Tips voor aanschaf Range Rover P38 uit 1998.

Geplaatst: vr 06 nov 2009, 23:50
door RRonald
Je kunt een P38 niet voor weinig rijden, punt. Het waren nieuw hele dure auto's in de prijsklasse van Mercedes, Jaguar en BMW, met bijbehorende kosten per kilometer. Helaas zijn ze niet zo goed gebouwd als voornoemde. Feit is dat er na 11 jaar een boel versleten is dat vervangen moet worden, tenzij je een auto koopt waarbij de vorige eigenaar dit al heeft gedaan, maar dat is zeldzaam. Er staan er niet voor niets zoveel te koop, meestal van 3e, 4e of 5e eigenaar. Die hebben zo'n ding gekocht, lopen tegen dure reparaties aan en zoeken een volgend slachtoffer. Een P38 is net zo duur om te rijden als z'n opvolger, de L322. Als je echt zo'n ding wil hebben (die mensen zijn er), dan moet je gewoon over diepe zakken beschikken. Heb je die niet, nooit aan beginnen. Mocht je een probleemloze P38 willen, dan ken ik iemand die ze voor om en nabij de 20.000 euro kan 'bouwen', dus alle ellende vervangen. Maar voor een paar duizend meer heb je een L322.

Re: Tips voor aanschaf Range Rover P38 uit 1998.

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 15:11
door Frank
Beste,

Bedankt voor de tips.

Ik ga het risico niet nemen! Ga op mijn gemak kijken voor een DISCO.

Mvg,


Frank

Re: Tips voor aanschaf Range Rover P38 uit 1998.

Geplaatst: zo 08 nov 2009, 18:51
door Sjoerd van der maaden
Hi Frank,


Slim. Ik heb net aan onze "nieuwe" Disco (V8 1995) de voorremmen gedaan. Veel eenvoudiger dan een range. Dat betekent dat je ook in de garage stukken goedkoper uitbent. Je hebt dan in ieder geval een auto die je kunt blijven rijden. Bovendien is een P38 range ook erg kwetsbaar offroad.


Sjoerd

Don Disco 1995 V8 Epsom green