Pagina 1 van 1

Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: wo 28 okt 2009, 22:57
door Arned
Dames en heren prikkers,
Heb nu alu-zandplaten van Scorpion Racing maar die vind ik te zwaar.
Overweeg dus om kunststof zandplaten te kopen.
Ik gebruik ze uitsluitend in het zand van de Sahara en omstreken.
Kan iemand mij vertellen waar ik Waffle Boards - standard duty Green - 1465 x 308 x 38mm kan kopen.
Liefst ergens in de randstad. Ze zijn bij Paddock in Engeland te koop.
En heeft iemand ervaring met die kunststof zandplaten.
Super als jullie willen reageren.
Alvast bedankt.
Arned 90TD5.

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: wo 28 okt 2009, 23:10
door Eric
Waarom zou je ze niet bij paddock weg halen? Zal wel 1 van de goedkopere adressen zijn verzendkosten is nihil ..


Misschien is dit iets?
[www.modderpoel.nl]

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: wo 28 okt 2009, 23:24
door Marc-my-Words
Arned,

De "waffle" platen zijn zeker niet licht te noemen (ik zou zelfs zeggen zwaar), dus het is de vraag of je op dit punt beter af bent.
Ze zijn ook nog eens dik 38 mm, hard en indien misbruikt splinteren ze ook.
Na al deze bezwaren: het is wel prachtig spul, ik heb alleen een gevonden eindje maar ook dat heeft me al eens aardig geholpen.
Ik wil ook wel een paar van deze "waffle's" alleen moet ik eerst nog een slimme opbergoplossing bedenken ... eigenlijk heb ik m al bedacht, maar of ie slim is, en vooral ook of het goed gaat werken: Ik dacht nl onder de auto naast de chassis-langsliggers onder tegen de outriggers.
Groot pluspunt: als ze smerig zijn krijg je alleen smerige handen, maar niet de hele auto onder de modderzooi -- want modder blijft prachtig in de taartvormpje hangen. Ik ben ds met name niewsgierig naar de reacties op dit "woeste" idee.

Nu dus deze "waffle's": Ik heb ze wel eens gezien bij Daams, waren aan de prijzige kant. Alternatief, en wellicht iets voor een prikkersactie: "waffle" is ook wel bekend als "grating" , reïnforced grating oid (het is nl een in de wafel-vorm kruislings gestapeld glasfiber gedrenkt in kunsthars. Naar het schijnt wordt het wel in de chemische industrie gebruikt, en verder ook wel om voetpaden in modderige natuurgebieden bezoekervriendelijk te maken (dan blijven de bezoekers op het pad, en daar is het om te doen.
Anyway, "grating" is in hele panelen te koop in allerlei kleuren, maten en uitvoeringen. In NL zijn er minstens twee grotere leveranciers, de ene ben ik even vergeten maar de andere heet Vink (en heeft minstens een vestiging ergens nabij Zevenaar - Didam of Wehl denk ik). Omdat het gewoon glasvezel-kunsthars is kan je het redelijk makkelijk bewerken - lees zagen - en eventueel met wat kunsthars of gewoon epoxylijm bijwerken.

Naast de traditionele grating bestaat er ook grating met een dichte, toplaag, al dan niet met een anti-slip oppervlak: je kan daarmee een semi zelfdragende vloer op je roofrack maken (als het niet te zwaar is). Die "toplaag" bestaat ook los, dus ipv het obligate traanplaat is er daar nog een mogelijkheid (alleen zie ik nog niet hoe je ervan een mooi gebogen wingprotector maakt -- buigen is een knelpunt.

Marc (dienieuwsgierigisnaardereacties)

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: wo 28 okt 2009, 23:36
door Eric
Ik heb er ook 2 van en die splinteren inderdaad ook wel wat zijn loodzwaar als ze vol met modder zitten..

Maar toch ben ik er zeer tevreden over je kunt er gewoon heel veel mee en het is soms net even dat opstapje wat je nodig hebt om ergens bij omhoog te komen,, ik zit eraan te denken mijn achterklep van me range rover weg te halen ze daar te plaatsen.. We hebben het hier uiteraard wel over mijn offroad voertuigje

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: do 29 okt 2009, 00:05
door Rob
Met zandladders (oprolbaar) kom je ook een heel eind. En deze (http://www.winchline.com/maxtrax.html) zijn ook erg goed (en helaas ook aardig aan de prijs)

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: do 29 okt 2009, 11:19
door Marc-my-Words
Dag Arned,

Als je zoekt op "FRP grating" of "GVK looprooster" (of dus grating + Vink) dan krijg je zoveel aanbieders van het "waffle-board" basismateriaal dat je direct een paar zandladders nodig hebt om niet te verzanden.
Het mooist zou het zijn als je ergens waar het toegepast wordt ziet dat ze stroken van zo'n 35 cm overhouden, met een beetje geluk zijn ze dan blij als je de zooi afvoert, maar ja, zelden is het het mooist.

Marc

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: do 29 okt 2009, 12:37
door GrayRover
Nou dat is ook toevallig, staan er een paar op de markt

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: do 29 okt 2009, 19:32
door Scratch
Die kosten €90,- als dat voor 2 is, is dat niet duur.
Het zijn wel "dunne" borden, je heb eigenlijk 5cm dik nodig wil je ze niet breken.

gr Eric

laroup4.gif --> mod_embed_images_loadimage('68995a6c932d15ce704cea808616e051', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', 'http://img210.imageshack.us/img210/7148/laroup4.gif', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fimg210.imageshack.us%2Fimg210%2F7148%2Flaroup4.gif', '', 10099581, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: do 29 okt 2009, 21:14
door 110
[www.paddockspares.com]

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: vr 30 okt 2009, 17:09
door jacob
Zijn wel mooi,
Maar ik zou ze niet onder de auto monteren. als je dan eens (onverwachts) goed vast zit moet je behalfe je banden ook nog eens je platen uitgraven.
Ik wil graag platen hebben om juiste minder te hoeven graven?
Of bij elke risico eerst de platen onder mijn auto uit moet halen voor het geval dat....

maar zeker erg mooi spul.

groetje jacob

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: vr 30 okt 2009, 18:47
door Marc-my-Words
Jacob,

Mijn idee is voordat ik helemaal "grounded" ben de waffles al gepakt te hebben.
Alleen als je dus onvoorzien in een te diepe modderpoel verzeild raakt gaat dit plan dus mis.

Maar in dat laatste geval liggen de laarzen meestal ook te ver weg - of zelfs thuis - en/of zijn ze ook nog eens net tekort.
(Ik heb laarzen heb met een dusdanig goede pasvorm dat ik ze ook niet meer uit krijg als er modder in loopt, dus ieder nadeel heb se voordeel.)

Verder: stel dat ik de waffels echt nuttig in de modder kan gebruiken, dan wil ik ze na gebruik ook weer niet bij matrasjes, slaapzak en keukenuitrusting opbergen, zo'n varken ben ik ook weer niet.

Daarom dus deze "ideale" maar nog uit te werken / uit te voeren oplossing.

Marc

Re: Waffle boards | waar te koop?

Geplaatst: vr 30 okt 2009, 20:30
door laro
Worden deze roosters ook niet in varkensstallen gebruikt, zou eens informeren bij een stallenbouwen.