Pagina 1 van 1
Oververhitting motortemperatuur
Geplaatst: do 03 sep 2009, 11:02
door Martin
Vraag aan medeprikkers,
Sinds afgelopen zomer heeft mijn RRC V8 automaat, bj '90, last van oververhitting! (op zowel gas als bezine)
Bij stationair draaien en in het stadsverkeer loopt de temp.meter, bij warm weer, op tot z'n 3/4 (tegen het rode aan).
Op snelheid (zeg v.a. z'n 70 km/u) weer geen probleem!
Het volgende heb ik gedaan/gecontroleerd:
- vervangen viscofan (zelfdenkend)
- koelvloeistof, geen verlies en geen olie in het reservoir
- radiateur, optisch niet verstopt (dus geen bladeren o.i.d.)
- thermostaat is z'n anderhalf jaar geleden vervangen.
Heeft iemand een idee wat het verder kan zijn?
Re: Oververhitting motortemperatuur
Geplaatst: do 03 sep 2009, 11:39
door G-men (Gargamel)
Het feit dat een thermostaat anderhalf jaar geleden vervangen is, zegt weinig over de huidige werking ervan.
Het is de makkelijkst te controleren optie, dus die zou ik zeker even nalopen.
Een andere mogelijkheid is een verstopping in de radiateur zelf, je hebt dan minder doorstroming en een lagere koelcapaciteit.
Even doorspoelen (tegen de normale flow in) zegt je snel genoeg of hij dicht zit.
Dat zijn twee zaken die je makkelijk kunt checken.
Gerrit.
Re: Oververhitting motortemperatuur
Geplaatst: do 03 sep 2009, 13:42
door Puffino
En wellicht kunje ook eens ijken of ie werkelijk wel te warm wordt. Jouw METER zegt het, klopt die meter wel? Klopt de voeler wel? Is de bedrading ervan nog wel in orde?
Etc...
Er zijn hier mensen die roepen "meten is weten", wel, in dit verhaal lijkt me dat een goed begin ja.
Sander Lelieveld
Snorkel, een 200tdi Symphonie op 24V
Snorkel.Runde.NL
Re: Oververhitting motortemperatuur
Geplaatst: do 03 sep 2009, 17:11
door Rickske
Kan ook zijn dat je waterpomp aan vervanging toe is.. Weet niet hoe je dat test behalve met de manual die zegt na zoveel kilometer vervangen.
Rickske
14444.jpg --> mod_embed_images_loadimage('f16f229f98530bae73f8c9b651a478dc', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/smoelenboek/fotos/landrover/14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', '', 9738521, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Uiteraard kan ik strax in 2014 niet voor beiden de belasting ophoesten..
1978 Series3 109 Stawag 2,25Diesel 5brg "Burro"
1979 Range Rover Classic 3,5L V8 LPG "Amarillo"
Re: Oververhitting motortemperatuur
Geplaatst: vr 04 sep 2009, 11:01
door Martin
Thanks.... voor jullie reactie's!
Motortemp. was reeds gemeten en was idd. hoger dan gebruikelijk en ga er van uit dat de meter goed werkt.
Als de temp.meter stuk zou zijn, dan zou deze op constante snelheid van + 70km/u toch ook moeten oplopen?
Wat betreft de waterpomp, hij lekt verder niet en maakt ook geen rare geluiden... kan die dan stuk zijn?
Hoe kun je dit eventueel controleren, zonder direct te moeten vervangen?
Begin eerst maar eens om de thermostaat te vervangen en het controleren vd radiateur....
.... en wachten op een warme dag