Pagina 1 van 1
Noise-killer voor 109: de moeite waard?
Geplaatst: wo 26 aug 2009, 17:05
door Mark-109SIII
Beste prikkers,
Ik ben in het bezit van een 109 SIII Diesel uit 1981. Ik wil wat tegen de herrie doen en heb de site gevonden van "noise-killer". Heeft iemand deze eerder gemonteerd in zijn/haar Laro en kun je iets vertellen over de bevindingen? Wordt de herrie echt een stuk minder?
Mark
Re: Noise-killer voor 109: de moeite waard?
Geplaatst: wo 26 aug 2009, 21:10
door RoLandrover
-->Hier<-- kan je misschien al eea vinden uit ons prikarchief.
grtn
RoLandRover
Re: Noise-killer voor 109: de moeite waard?
Geplaatst: wo 26 aug 2009, 21:11
door D&G
Hey Mark
Ik heb de Exmoor mattenset (499 euries, op de Markt 150 eurie) en op overige beplating en deuren Vibraflex (4 en 6) en ik moet zeggen dat die combi me goed bevalt.
Bedenk goed waar de herrie vandaan komt, bij de meeste Land Rovers (de oudere) komt het van de transmissie. De motorkap hoefde ik niet de dempen omdat daar het reservewiel op ligt.
Het nut van dempen moet je meer zien in de vorm van ontdreunen, en daar werken de Vibraflex matten (zelfklevend) weer heel goed. Er zijn inmiddels een aantal prikkers die dat al hebben gedaan.
Debbie & Gerard
90" 200tdi 1985 "Jeremy"
88" 2 liter Series 1 1958
BLRC Website
BLRC Facebook pagina
Zo langzaam als het kan, zo snel als het moet.
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 26/08/2009 19:14 door D&G.
Re: Noise-killer voor 109: de moeite waard?
Geplaatst: wo 26 aug 2009, 21:12
door Exfietser
Isolatie werkt al heel snel. En noisekiller is een beetje duur maar werkt ook wel. Ik heb de lead sandwich folie in de motorruimte tegen het schutbord geplakt. De gewone foam isolatie heb ik aan de onderzijde van de zitbak, de tunnel en de vloertjes voorin geplakt. Het beplakken van de zitbak, tunnel en vloertjes maakt een enorm verschil. Er moet nu nog aan de binnenzijde een rubbermat overheen komen. Die zijn kant en klaar uit een stuk te koop. het dak de laadbak en wanden en deuren moeten ook nog geisoleerd worden.
Maar met alleen de zitbak, vloer en tunnel scheelt het al zoveel dat je nu met 90 km/u een gesprek kunt voeren. Er zijn ook andere leveranciers met isolatie spullen hoor. Het wordt o.a. ook veel inschepen gebruikt.
Arnold (met een series drie 2.25D 109 ex dienstplichtig.)