Pagina 1 van 1

S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: za 15 aug 2009, 22:52
door Gert
Hallo allemaal,

Vandaag heb ik van de redelijk uitzonderlijke combinatie van zon en wind genoten door eens te gaan windsurfen. De sleutels van de ambulance heb ik altijd in mijn pak. Na het surfen heb ik de spullen te drogen gelegd op het gras, en nam nog even een frisse duik. Ergens uit de kant heb ik mijn pak opengeritst, en aan de kant besefte ik me dat ik daardoor mijn sleutels ben verloren. Ik heb geen sterke magneet om ze er weer uit te vissen. De ambulance staat nu nog in natuurgebied het Twiske, en ben thuis al 2 uur aan het zoeken naar mn reservesleutels.

Nu kan ik zo snel even niemand bedenken die de ambulance even aan kan slepen, zodat ik weer naar huis kan rijden.
Er zijn volgens mij twéé opties:
- Reservesleutels van een andere ex-defensie wagen gebruiken
- Op de een of andere manier de auto toch starten.

Ik weet zo snel niemand met een ex-defensie landrover in de buurt, op Bram na, maar dat is 45 km, en ik heb nu even niks anders dan een fiets en een zundapp waar nog wat aan moet gebeuren.

Ik heb geprobeert om met een schroevendraaier de twee polen op de solenoide door te verbinden, en de startmotor draaide wel maar hij schoot niet op het vliegwiel.

Heeft iemand een gouden idee hoe ik hem toch aan kan krijgen ?

De startslinger lukt écht niet, voor de gene die er aan twijfelt.
De manier met de touwen om het achterwiel gaat ook niet, want ik ben in mn eentje.

Ik heb dus wél electra, alleen geen contactschakelaar.

Als iemand de gouden tip heeft, of wellicht een setje militaire sleutels te leen in de buurt van Purmerend, dan hoor ik het graag !

Groeten,

Gert

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: za 15 aug 2009, 23:38
door westfries.
er zit toch een startsolenooit op dus zat je schroevendraaier op de verkeerde plek

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: za 15 aug 2009, 23:40
door richard78
Tijdens de vele keren dat ik het losgeschoten stekkertje bij mijn startmotor weer vast zette bedacht ik me regelmatig dat het wel eens mogenlijk kon zijn om de auto te starten door een draadje van de accu naar de startmotor te leiden. Daarmee de selenoid dus te omzeilen. Misschien werkt het echt! Anders komt er ast een wijzer persoon langs.

Richard78

Series III 109 2.25D 1978 Viatora aka Torretje
Freelander 1.8i 2000 Reinaard de vos aka Vosje
Als er genoeg wilskracht is kan alles!

handtekening.jpg --> mod_embed_images_loadimage('4a187e8cfa3d8e49e86e8681b6d54d89', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', 'http://rhijmer1.home.xs4all.nl/Landrover/slides/handtekening.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Frhijmer1.home.xs4all.nl%2FLandrover%2Fslides%2Fhandtekening.jpg', '', 9626964, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: za 15 aug 2009, 23:41
door Gert
Zojuist ben ik gebeld door Henk Bossinade, en die heeft me het e.e.a. uitgelegd.
Voor het naslagwerk:

De bedoeling is dat je de kleine stuurstroomkabel vanaf het contactslot doorverbind met de dikke kabel die van je accu komt.
Dit is het makkelijkst te doen met een splitpen, zodat je de afstand van pool naar pool kunt varieren.

De militairen houden nogal van inpakken van kabels, dus ik ga op zoek naar de juiste kabels en meld me dan weer :-)

Groeten,

Gert

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 00:12
door Frans Herlé
Hoi Gert,

Ik heb hier een sleutel liggen van een Engelse militaire 109.
Ik weet niet of dat gaat passen.

Ik woon in Koog a/d Zaan.

Ik stuur mijn tel. nr in een pm.

Groet Frans Herlé Military Carawagon

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 00:56
door Davy
Hoi Gert,

Ik heb morgenochtend niks te doen, behalve in mn bed blijven meuren. Op het een-na-laatste HHW pasten de sleutels van Bram op zowel die van mij als die van jou (contactslot wel te verstaan). Ik wil morgenochtend wel even de dijk over steken in mn golfje (rijdt wat sneller). Ik heb nog een extra sleutel die niet helemaal goed past maar hiermee is het wel gelukt de 109 laatst te starten, mag je wel even lenen. Als je vanavond nog voor enen reageert kan ik morgen je kant wel op komen. Heb in de loop van de middag nog wat anders op het programma, en maandag ga ik op een korte vakantie. Laat maar weten/horen.

Davy

nul zes - vijf 2 zes 94 992



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 15/08/2009 22:57 door Davy.

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 02:17
door Henk Bossinade
Nederlandse Series van de KL hadden standaard FS 880 sleutels ,de Britse LRs hebben allemaal andere FS sleutels.Als er in een ex KL nu een ander contactslot(sleutel) zit ,dan is dit later omgebouwd(waarschijnlijk door de handelaar)..Vr gr Henk B.

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 02:31
door Davy
Dus als ik het goed begrijp dan passen die van Frans niet en die van mij wel. Heb na twee weken thuis vakantievieren wel zin in een uitje

Na enen sms-en mag ook

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 02:45
door Exfietser
Starten is echt niet moeilijk hoor Gert. Al wat je nodig hebt is een stukje draad. Je verbind de lip van de solenoide waar de de roodwitte draad aan vast zit door met een van de de dikke schroeven op de solenoide. En dan wel de schroef waar de draad van de accu op vast zit. Op de andere schroef zit een kort draadje dat naar de startmotor gaat. Die moet je dus niet hebben. Als het goed is start de motor dan normaal. Duurt alleen wat langer omdat je niet voorgloeit.

Arnold.

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 03:30
door Henk Bossinade
Beste Arnold,ik meen dat ik precies hetzelfde verhaal al aan Gert had doorgegeven vanavond per telefoon :-) . Tenminste dat vertelde hij hier eerder.Echter doet hij het overbruggen van de + pool en de stuurstroompool met een opengebogen, voldoende dikke splitpen.Met een splitpen heb je maar 1 hand nodig,dit lijkt mij veiliger als met een draad,waar je 2 handen nodig hebt?Vr gr Henk B.

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 03:44
door Davy
lijkt me starten met een reservesleuteltje veel eenvoudiger..........

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 11:23
door Exfietser
Zit inderdaad wat in Henk. Ik zelf zou een draadje met een krokodilleklem gebruiken denk ik. Maar met een geisoleerde punttang lukt het ook wel denk ik.

Als je sluiting maakt naar aarde met de splitpen. gloeit die op tussen je vingers en krijg je zo'n brandmerk zeg maar. Daarom dacht ik aan een draadje. Draadje aan een kant in het ampstekertje pielen en stekertje er weer opschuiven en dan het andere eind met een hand tegen de schoefaansluiting van de solenoide houden.

Arnold.

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 11:37
door Jelle
Is het een ex KL S3, dan naar iemand zoeken met de genoemde standaard fs sleutelset (je noemt bart al)
degene die hier op de prikpagina wel een reservesetje heeft vragen of die hem op de post doet... morgen in huis, jij betaalt die persoon voor het na laten maken van de sleutels en geeft hem een pak gevulde koeken voor de moeite...

Jammer genoeg rij ik een RRC dus heb de set niet voor je liggen.

Groeten,

Jelle

Re: S3 ex-militair starten zonder sleutels

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 13:00
door Eric Verduyn
Hoi!

ik heb een paar jaar geleden iedere dag mijn S2 109 stawag gestart. Sleutels waren gestolen (met laptoptas eromheen) en zo'n nieuw contactslotje (inclusief lichtschakelaar) was nogal duur. Ik vond uiteindelijk een ander cilindertje voor alleen het contactslot maar had steeds geen tijd om dat uit en weer in te bouwen.

Was iedere keer even de motorkap open, contact maken met direct de startmotor (had er een kabeltje van de ruitensproeier tussen gezet). Ging prima.

Succes Gert!

Groetjes,

Eric

110 V8 ('83) "Lucky"

Gelukt !

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 17:53
door Gert
Dames en heren, het is gelukt !

De geisoleerde stekkers zijn nogal vervelend lang, maar ik ben er van overtuigd dat het met zowel een splitpen als met een draadje heel makkelijk te doen is. Als je de isolatie van de dikke voedingskabel even opzijschuift, is het een fluitje van een cent.
Uiteindelijk heb ik met het de draadjesmethode van Arnold gedaan, maar ik denk dat een splitpen in de praktijk handiger is, omdat je daarmee makkelijker in de geisoleerde huls kunt komen en hem daar kan laten vastklemmen.

Gisterenavond heb ik de politie nog even gebeld, omdat er een paar maanden geleden op dat natuurgebied groot alarm werd geslagen omdat er een fiets werd gevonden. Toen ik bezig was met het stelen van mijn eigen auto, stonden er twee politie-bikers, en die wisten er ook van af.

De auto staat nu weer op het pad. Morgen ga ik even langs Bram om zijn sleutels te kopiëren, ik denk dat ik maar meteen 4 setjes doe, met een stuk kurk als drijfvermogen eraan :-)

Bedankt voor de tips.

Gert

Re: Gelukt !

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 20:50
door Oscar
Gert,

I.p.v. kurk: [www.keysaver.nl]
Dan past het ook gewoon in je surfpak..

Goed verhaal en heel herkenbaar...

Oscar
In dienst : SIII 88", One Ten Tithonus, FL2 TD4 hse aut.
Uit dienst: One Ten V8 ex-mod, 110 td5 sw, FL1 td4 sw

www.verroen.org
www.tithonus.org
www.blrc.nl

Re: Gelukt !

Geplaatst: zo 16 aug 2009, 21:02
door Liesje
Gert,
Fijn dat het gelukt is Ik ga nu even op zoek naar je adres... Als ik dan nog eens een ambulance nodig heb voor een kampeer weekend dan weet ik je te vinden:p

Groetjes Liesbeth

www.plaatjesupload.nl --> mod_embed_images_loadimage('c785a213ee9f7bda0004dfea4b668305', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.plaatjesupload.nl%2Fbekijk%2F2009%2F12%2F09%2F1260355303-760.jpg', 'http://www.plaatjesupload.nl/bekijk/2009/12/09/1260355303-760.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.plaatjesupload.nl%2Fbekijk%2F2009%2F12%2F09%2F1260355303-760.jpg', 'http://www.plaatjesupload.nl/bekijken/2167530.html', 9631059, 600, 600, 'Loading image ...', false);