Pagina 1 van 1

propshafts

Geplaatst: vr 14 aug 2009, 16:03
door Leo van der Poel
Hallo allemaal

Wie kan mij vertellen welke propshafts voor een 109 D militair (ned) uit 1983 passen. Of maakt civiel en defensie niet uit?
Zag namelijk scheurtjes en wil graag de boel heel houden.

mvrgr

Leo van der Poel

Re: propshafts

Geplaatst: vr 14 aug 2009, 18:55
door bas88pickup
Civiel/militair maakt niet uit bij de propshaft. Als het maar een 109 prop is.
Er is wel verschil tussen de series 2 en 3, en de 4 en 6 cylinder

Gr, Bas



1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 14/08/2009 16:56 door bas88pickup.

Re: propshafts

Geplaatst: vr 14 aug 2009, 20:44
door Bram109
Het onderdelenboek weet daar raad mee.
Zie blz 1J02 voor civiel en 1J03 voor de 1 tons uitvoering. (deze is gebruikt voor de militaire 109).

Mocht je het onderdelenboek niet hebben kan je het beste even zoeken op internet. Is wel ergens te downloaden.


Bram.

Re: propshafts

Geplaatst: vr 14 aug 2009, 20:55
door bas88pickup
Aha, dus ook voor de Ambu, net zoals de schokbrekers van de Ambu, dat zijn ook die van een 1ton.

Gr, Bas

Re: propshafts

Geplaatst: vr 14 aug 2009, 21:59
door Leo van der Poel
Hey Bram

Heb gekeken in boek en klopt helemaal. Ben een beetje te veel bezig met de laro en wordt soms wakker van de dingen die nog moeten gebeuren en die stuk of versleten zijn. Maar geef niet op hoor. Zolang er prikkers bestaan die elkaar helpen moet het goed komen.

mvrgr

Leo van der Poel

Re: propshafts

Geplaatst: vr 14 aug 2009, 22:56
door neef Henk
Maar scheurtjes in je aandrijf assen of in de rubbermanchetten daarvan? Lijkt me dat scheurtjes in je aandrijf as wel heel vreemd is. Dat de rubbers slijten en scheuren kan ik nog wel bevatten, die kan je dus ook los kopen of helemaal weg laten.

Groeten neef Henk

Re: propshafts

Geplaatst: za 15 aug 2009, 00:24
door Leo van der Poel
Hey Henk

Waar de lagerbussen inzitten zit bij sommige een klein scheurtje, net of ze een te grote maat bus of misschien wel scheef erin hebben geperst, bij de korte voor 1x en bij de achterste ook 1 allebij op de voorste lagerbussen, wil geen risico lopen dat tijdens het rijden ze afbreken en dwars door de carter slaan o.i.d..

mvrgr
Leo van der Poel