Pagina 1 van 1
vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: do 16 jul 2009, 14:03
door paul be
op onderstaande link foto van de buitenste zuigers, vooral de vierde is duidelijk.Is dit Wat je noemt een ingebrandde zuiger?
Ik kan de zuigers een millimetertje bewegen in de cilinder, klopt dat?
motor%20023.jpg --> mod_embed_images_loadimage('1cb509e33307bba833b72262252bbb7b', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fcid-a2a145d3af72f2bf.skydrive.live.com%2Fself.aspx%2Fmotor%2520300TDi%2Fmotor%2520023.jpg', 'http://cid-a2a145d3af72f2bf.skydrive.live.com/self.aspx/motor%20300TDi/motor%20023.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fcid-a2a145d3af72f2bf.skydrive.live.com%2Fself.aspx%2Fmotor%2520300TDi%2Fmotor%2520023.jpg', '', 9209978, 600, 600, 'Loading image ...', false);
paul
[cid-a2a145d3af72f2bf.skydrive.live.com]
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: do 16 jul 2009, 19:18
door Rickske
heb even de rest van de foto's bekeken, ben geen expert, maar is nu je zuigerpart nummer in je kop gestanst?
Rickske
14444.jpg --> mod_embed_images_loadimage('79a225d5b209227f4d9922ce265ddaf0', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/smoelenboek/fotos/landrover/14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', '', 9409602, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Uiteraard kan ik strax in 2014 niet voor beiden de belasting ophoesten..
1978 Series3 109 Stawag 2,25Diesel 5brg "Burro"
1979 Range Rover Classic 3,5L V8 LPG "Amarillo"
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: do 16 jul 2009, 20:02
door paul be
daar lijkt het wel op ja, nu je het zegt;
paul
en ook nog, de drijfstangen hebben een beetje speling.
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: do 16 jul 2009, 20:26
door paulus-109
dan heb je het getik/geklok al gevonden.
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: do 16 jul 2009, 23:24
door Rickske
dan zou ik hier niet direct een nieuwe kop op zetten..
Rickske
14444.jpg --> mod_embed_images_loadimage('8584ee13db192f8fc8f7dfc1ccfec6e5', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/smoelenboek/fotos/landrover/14444.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Flandrover.startpagina.nl%2Fsmoelenboek%2Ffotos%2Flandrover%2F14444.jpg', '', 9411037, 600, 600, 'Loading image ...', false);
Uiteraard kan ik strax in 2014 niet voor beiden de belasting ophoesten..
1978 Series3 109 Stawag 2,25Diesel 5brg "Burro"
1979 Range Rover Classic 3,5L V8 LPG "Amarillo"
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: do 16 jul 2009, 23:49
door paul be
als die zuiger de cilinderkop raakt, versleten drijfstanglagers misschien? en het is misschien gekomen door oververhitting en kromtrekken van de cilinderkop De bouten aan een kant van het blok zaten ook extreem strak vast.
Ik wilde er een zuiger uithalen, maar dat zijn speciale bouten blijkbaar. niet zeskantig maar een soort gegolfde rand.
paul
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: do 16 jul 2009, 23:50
door Exfietser
En eerst uitzoeken waar je speling vandaan komt. En is de speling op en neer of heen en weer. Bij mijn 2.25 was er na de reviesie geen merkbare speling meer. En ervoor had ik een uitgelopen krukaslager dat speling had. Maar wat het hoort te zijn weet ik ook niet. Als niet expert zou ik zeggen geen speling.
Mischien moet je eens met iemand van een revisie bedrijf bellen en daar om advies vragen. Die weten exact wat wel en niet normaal voor een motor. Ze zullen je proberen als klant te krijgen natuurlijk. Maar een eerlijk advies geven ze heus wel.
Dit zou ik doen voordat ik dure Turner koppen ga kopen en mischien stukmaken op een mischien wel rot onderblok.
Zoek eerst alle mogelijkheden uit en ga alle opties na voordat je dure uitgaven gaat doen. Anders heb je kans dat het een kostbaar stuk verdriet wordt. Het is echt allemaal op te lossen maar ga niet overhaast te werk.
Arnold.
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: vr 17 jul 2009, 00:00
door paul be
ja, Arnold en anderen, ik ben nog lang niet aan het bestellen hoor.
Die speling hoort er volgens mij ook niet en het is heen en weer in de cilinder, omhoog/omlaag niet geprobeerd.
Het is wel maar een heel klein beetje trouwens. Toch wil ik de zuigers eruit halen om verder te kijken. De staat van de lagers en de zuigers/zuigerveren.
Al met al denk ik dat het getik van de cilinderkop kwam, krom door de hitte en gedeeltelijk slechte pakking.
Ik kijk dus inderdaad hoe het verder moet ook met het onderblok, voordat er een evt. nieuwe cilinderkop op gaat.
Daar verwacht ik wel wat slijtage, maar geen schade.
Maar jullie tips spelen daarbij ook een rol, bedankt voor de meedenkers.
groetjes
paul
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: vr 17 jul 2009, 00:10
door paul be
En in het achterhoofd heb ik nog altijd een slechte ervarng met een andere land rover.
Ik had dat blok kompleet laten reviseren, onder en kop, heel veel voor betaald en nog een hoop ellende mee gehad. Het was niet goed.
Verder heb ik daarna eens een cilinderkop van een ander blok laten reviseren, ergens anders, en dat was wel goed.
Het was een BMW-blok en dat is allemaal wel goedgekomen, ik heb er zelf aan gewerkt, op de kop reviseren na dan.
Ik wil het zover als ik kan zelf oplossen met dit blok, niet echt om financiele redenen.
Daarom stel ik hier veel vragen of laat wat zien om jullie meningen te horen. Die stel ik op prijs en laat me af en toe nadenken.
Het zal me heel blij maken als het lukt, en lukken zal het uiteindelijk wel
paul
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: vr 17 jul 2009, 00:29
door Exfietser
Natuurlijk lukt het. Als je het blok toch helemaal wilt demonteren kun je de verschillende onderdelem laten opmeten. krukas, drijfstangen etc. de lagers vervangen zijn de kosten niet. Die moet je als het uit elkaar licht toch vervangen. Je kunt de oude niet hergebruiken. Wat interessant is om te laten meten is de onrondheid van je cilinders en of je cilinder oppervlak wel vlak is. Je kop kan krom zijn maar ook je cilinders. Dat nameten zullen de kosten niet zijn.
Ik begrijp dat je een slechte en een goede ervaring hebt met een reviesie bedrijf. Je maatstaf zal toch de goede ervaring moeten zijn. Anders zouden er geen reviesiebedrijven bestaan.
suc6,
Arnold.
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: vr 17 jul 2009, 01:12
door Henk de Witte
Dat zuigerpartnummer staat in spiegelbeeld. Je zuiger heeft dat netjes in de koollaag gezet. Lijkt me niet normaal. Wellicht een te dunne koppakking.
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: vr 17 jul 2009, 10:20
door kick
Hoi Paul,
ik zou zeggen begin nu bij het begin, de motor is heet gelopen oke , gebeurd vaker , maar hoe lang was die te heet , een paar km og kms achter elkaar.
Zo,n onder blok kan veel hebben , wat je ziet op je foto,s was je koppakking cq cilinderkop gewoon kapot ! bij 3 en 4 cilinder .
Dat de zuiger van cilinder 4 er zo uit ziet is logisch , daar is koelvloeistof ingelopen en daar verbrand , al langer zo te zien en je vertelde ook dat hij langer water nodig had .
Ik zou als volgt handelen.
Cilinder kop naar revisie bedrijf , laten afpersen en controleren of hij krom is en gescheurd . bereid je er maar op voor dat zo is !
Verstuivers testen (laten) en kijken of vooral nummer 4 wel een goed beeld geeft en druk , zou me niet verbazen als het afwijkt!
Dan weet je in ieder geval alvast wat ! Afpersen en controle zal je kosten 75 a 100 euro
Dan je onderblok , ga met een rij eens controleren of het onderblok aan de bovenkant vlak is .
inspecteer grondig de zuiger wanden , zijn bekrast of blauw , hoe is de stootrand etc , draai de motor rond met een sleutel en luister en voel of je weerstanden voelt of wellicht overmatige spelingen of zware punten etc .
Desnoods , demonteer je de carter pan , controleer dan hoe ziet de olie eruit , kijk of er gruis en vuil in de carter pan zit etc etc , voel aan je drijfstangen en controleer of je zo spelingen voelt. desnoods demonteer een lagerkap en kijk hoe de lagers er uit zien.
Ik weet ook niet hoeveel km de motor weg heeft .
Als je dat gedaan hebt , dan weet je nog al wat meer , maar ik denk niet dan je zo ver hoeft te gaan .
Als kop te vlakken is en niet gescheurd , laat hem dan vlakken volgens voorschrift en anders een nieuwe kop.
Monteer de kop of de nieuwe kop , en doe dat goed , dus met nieuwe bouten en pakkingen etc en PRECIES volgens het handboek , en als je verstuivers goed zijn zal je motor weer lopen als een zonnetje , mocht de tik er dan nog zijn, maar dat verwacht ik niet , wat heb je dan verloren , niets het enigste is datje dan de kop weer moet demonteren en dus je onderblok ook naar z,n vaantjes is
Ik heb bij de mijne precies hetzelfde , ook mijn kop zag er zo uit en ook cilinder 3 en 4 daar was de pakking kapot , mijn kop was gescheurd was met het blote oog niet te zien maar het was wel zo , ook bij mij vertuiver 3 en 4 verkeerd beeld !
Heb nu bij turner een nieuwe kop gekocht compleet met bouten pakkingen alles compleet en goed , koste me ongeveer ligt aan de btw waar en hoe je die betaald
700 euro alles tot en met het olie filter toe , de vertuivers zijn voorzien van nieuwe norsels nog een keer 200 euro
Zaterdag ga ik de zaak monteren , en dan weet ik zeker dat mijn 300 TDI weer draait als een zonnetje.
Wil je nog meer weten stuur me dan een prive bericht met je tel nummer dan bel ik je
Kick
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: vr 17 jul 2009, 17:49
door andre
Bij Turner zijn de 300Tdi cylinderkoppen nu in de aanbieding . Ik dacht iets van 400 uk/p excl vat.
André
Defender 110 300 Tdi
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: vr 17 jul 2009, 19:26
door paul be
Bedankt kick voor de heldere posting.
En ondertussen is het precies zo als ik ga doen/aan het doen ben.
Het blok/defender heeft 200.000 gelopen, bijna.
Heb gisteravond de carterpan eraf gehaald, mede omdat er beetje speling zit op zuigers. Ik heb er een klein beetje
grijs gruis gevonden. Ik vermoed een zuigerveer, maar hoewel, er zijn geen sporen in de ciinders. Die zien er goed uit.
Heel klein beetje speling op de drijfstangen ook, naar links/rechts. hoogstens een mm.
Ik wil de lagers en de zuigers nog controleren.
Het lijkt me verstandig om de verstuivers ook te vernieuwen op deze kilometerstand.
De distributieriem tenslotten zou ook misschien moeten bij 200.000, maar ik weet niet of dat wel iets is om zelf te doen. Heb het opgezocht en daar zijn wat speciale dingen voor nodig. Kan erna ook nog.
Verder liep de motor eerder al wel eens een beetje warm bij grote belasting, paardentrailer, en ik heb nooit de viscofan harder horen aanslaan. Ook verdacht dus.
Dan is er nog de waterpomp, waarschijnlijk niets mis mee maar niet erg duur. Toch vervangen?
Was jouw blok ook heetgelopen dan, omdat je een nieuwe erop zet?
Ben zeer benieuwd naar het resultaat zaterdag, als de nieuwe cilinderkop erop zit bij jou.
Laat het ons allen weten graag!
groeten
paul
Re: vervolg heetgelopen 300TDi,foto´s zuigers, mening gevraagd
Geplaatst: vr 17 jul 2009, 20:15
door kick
Hoi Paul,
Speling op de zuigers boven is normaal, niet veel natuurlijk maar bedenk dat de zuiger uitzet als die warm wordt , en dus ook wat speling moet hebben om niet te gaan klemmen , als er geen krassen cq groeven zijn zal het niet waarschijnlijk zijn dat de zuiger veren iets hebben geleden , een zuiger veer is zo hard dat die niet in gruis vervalt maar gewoon breekt.
Onder bij de drijfstangen is een axiaal speling ook normaal , maar de zuigerstang maar geen speling hebben op de krukas tap natuurlijk , dus naar links en rechts kan maar naar boven of onder niet .
Nu je toch de carter pan eronder uit hebt , maak dan een lager tap los , en bekijk je lager maak er desnoods een foto van maar als die er normaal uitziet dwz grijs en niet ingelopen is er niets aan de hand , je kunt ze allemaal doen natuurlijk Let wel op ! Merk de lagerkappen goed van welke zuigerstang je ze hebt afgehaald , en verwissel ze absoluut niet ! , draai ze ook niet om , met andere worden precies het zelfde terugzetten als gedemonteerd !!
Ook als je de lager kap terug zet spuit het lager in met motor olie en zet de kappen absoluut vast met het juiste aanhaal moment met een GEIJKTE momentsleutel. je bent nu echt aan het hart van de motor aan het werken.
Als de auto al eerder warm werd is het nodig de oorzaak op te zoeken waarom, vaak is het niet de pomp als die niet lekt is die gewoon goed , maar en dat is de meest voorkomende oorzaak is je radiateur uitwendig en inwendig vervuild de radiateur demonteren en de intercooler natuurlijk en die goed reinigen gewoon met water die je er doorheen spuit of met een water slang die je iets knijpt doet wonderen , maak ook schoon van binnen naar buiten de vliegen etc komen tenslotte aan de buitenkant aanvliegen
Mocht je twijvelen laat dan je binnenblok van de radiateur vervangen of koop een ruil radiateur.
De mijn is gelukkig niet warm geweest , ging spontaan kapot om 800 meter van huis op weg naar Sardinie om vakantie te vieren.
De reis hebben we met een vertraginging van 3 kwartier toen maar gemaakt met de ,,gewone,, gezins auto .
Als je nog vragen hebt laat maar weten , heb je trouwen een repair manual bij de hand , daar staat precies in welke speling waar toelaat baar is.
Met dit soort reparatie,s is meten weten !
Grt
Kick
foto´z zuiger eruit en lager
Geplaatst: vr 17 jul 2009, 22:12
door paul be
foto`s van een zuiger en schaal
[cid-a2a145d3af72f2bf.skydrive.live.com]
Re: foto´z zuiger eruit en lager
Geplaatst: za 18 jul 2009, 08:52
door kick
Hoi Paul,
Moeilijk om via een foto te zien, maar het lijkt me er niet verkeerd uitzien, lager schaal zit er ook niet slecht uit.
Zuiger zo ook niet , maar nu? Ik zou gaan stoppen met demonteren.
Ken je een revisie bedrijf bij je in de buurt waar je iets mee kan en die meedenken?
Als je daar dan eens naar toe gaat , met je cilinder kop , zuiger en lager schalen onder je arm , en het daar eens laat bekijken , je kop moet toch afgeperst worden .
Maar ik heb nog wel meer adviesen maar ik kom vandaag niet meer op het forum , moet mn nieuwe cilinderkop gaan monteren .
Ik stuur mn tel nummer in je prive box mag je altijd even bellen
grt
kick
Re: foto´z zuiger eruit en lager
Geplaatst: za 18 jul 2009, 08:54
door kick
oh geen prive box mogelijk voor jou ,dan moet je zelf maar even een berichtje in mn prive box zetten , probeer ik nog wel even te kijken