Pagina 1 van 1

voorruit verwarming Disco 300Tdi

Geplaatst: do 11 jun 2009, 22:54
door Alex aka Grizzly
ik heb door een steentje op de voorruit heb ik van Carglass een nieuwe ruit gekregen met voorruitverwarming erg aardig maar weet iemand toevallig of dit al voorbereid zit op een disco en wat is er anders voor nodig om de boel aan de gang te krijgen?

mvg

Alex / Grizzly

Landrover Defender 110

[www.lr-discovery.nl]

Re: voorruit verwarming Disco 300Tdi

Geplaatst: do 11 jun 2009, 23:00
door Exfietser
Een stevige schakelaar (met timer), een zekering, en een draadje naar de accu. Dat is wat je nodig hebt. Of het voorbereid is in een disco weet ik niet. Maar je weet nu wat nodig is.

Arnold.

Re: voorruit verwarming Disco 300Tdi

Geplaatst: vr 12 jun 2009, 00:51
door Alex aka Grizzly
Arnold bedankt vooe je info maar ik had begrepen dat er een relais tussen moest en aan de stekkers te zien is het geen houtje touwtje methode.
Is het niet mogelijk om hem te koppelen aan de achterruit verwarming?

mvg

Alex / Grizzly

Landrover Defender 110

[www.lr-discovery.nl]

Re: voorruit verwarming Disco 300Tdi

Geplaatst: vr 12 jun 2009, 00:58
door RoLandrover
Heb jij even mazzel!!

zit inderdaad een gewoon relais tussen en een goede zekering. Niets spannends hoor.

oh en een verklikker lampje is wel een aanrader evenals: contact uit verwarming uit!.

Grtn

RoLandRover

Re: voorruit verwarming Disco 300Tdi

Geplaatst: vr 12 jun 2009, 05:42
door paulus-109
hoeveel draadjes heb je ?

Re: voorruit verwarming Disco 300Tdi

Geplaatst: vr 12 jun 2009, 10:55
door Alex aka Grizzly
hoe bedoel je paulus in het raam of aan de stekker

Aan de stekkers geen idee moet ik straks even kijken weet wel 2 stekkers

mvg

Alex / Grizzly

Landrover Defender 110

[www.lr-discovery.nl]

Re: voorruit verwarming Disco 300Tdi

Geplaatst: vr 12 jun 2009, 19:03
door Andrew Colville
er zitten twee stekker op je ruit links en rechts, als je auto is voor bereid dan vindt je de contrastekkers onder de paravan ( hetplastike kap onderaan de voorruit)

als hier de twee stekkers vanst zitten danis de kabelboom voor bereid en kun je warschijnlijk door het aanschaffen van de betreffede schakelaar en evt een "heated front screen timer relais " te monteren de voor ruid verwarmd hebben.

Groetjes, Andrew

'99 Discovery 2 Td5
'81 Range Rover Classic 2 Deurs Td5 ( Under construction )

Re: voorruit verwarming Disco 300Tdi

Geplaatst: za 13 jun 2009, 11:53
door Exfietser
Een relais gebruik je als je een lichte schakelaar wilt toepassen. Of te wel een heel erg klein knopje op je dash. Het relais wordt dan toegepast om grote stromen te schakelen. Een relais moet je eigenlijk zien als een soort versterker. Een relais is dus niet nodig als je een zware schakelaar gebruikt die gemaakt is om de gewenste stroom te schakelen. Fysiek zijn dat soort schakelaars vrij groot.
Tegenwoordig zijn schakelaars vaak betrekkelijk licht uitgevoerd omdat alles klein moet zijn.
Bij oude lastig verkrijgbare schakelaars wordt ook vaak een relais gebruikt om de de schakelaar te ontlasten. Relais is makkelijk te vervangen als het stuk is. Elk geschikt model is bruikbaar. Met schakelaars is dat een stuk lastiger.

Het is dus absoluut niet verplicht om een relais toe te passen. Zolang alle onderdelen juist gedimensioneerd zijn en bij elkaar passen is alles mogelijk.

Arnold.