Pagina 1 van 1

Starten na 10 jaar stilstand

Geplaatst: ma 08 jun 2009, 20:13
door Paul B
Eindelijk tijd om de motor weer eens te starten en het geheel weer rijdend te maken.
Maar wat is wijs als de motor 10 jaar stil heeft gestaan.
Blok is wel regelmatig met de hand rond gedraaid en olie via de bougie openingen geïnjecteerd.

Ik denk:
-oude olie eruit en nieuwe erin + nieuwe filters
-weer veel met de hand rond draaien en olie op de zuigers spuiten
-op de start motor rond laten draaien
-dan toch maar echt starten
-na 100kilometer weer de olie en filters vervangen

Is dit slim, iemand betere suggesties?
Ohja, het is een 6 cilinder benzine, maar of dat veel uitmaakt...

Groet
Paul B

RRC & RRT

tmp1.jpg --> mod_embed_images_loadimage('18039c661b43d1eb4f07e68fd999406a', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Ffotoalbum.dds.nl%2Fpbodifee%2Fraro%2Flarge%2Ftmp1.jpg', 'http://fotoalbum.dds.nl/pbodifee/raro/large/tmp1.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Ffotoalbum.dds.nl%2Fpbodifee%2Fraro%2Flarge%2Ftmp1.jpg', '', 6881072, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Starten na 10 jaar stilstand

Geplaatst: ma 08 jun 2009, 21:32
door kawa
Paul,

Weet niet wat wijsheid is maar heb het laatst ook gedaan met een motor die al ongeveer 10 jaar stilstond
Geen olie op de zuigers nooit rondgedraait oude olie enz nix aangedaan.
nieuwe accu geplaatst nieuwe benzine erbij gegooid (zit na 10 jaar niet zoveel kracht meer in en en en starten lopen (na een paar keer)
Weet niet of het verantwoord was maar liep als een zonnetje, daarna verkocht wel tegen de nieuwe eigenaar gezegd dat hij alles even moet vervangen.

Grtz Hans www.dridze.nl

Re: Starten na 10 jaar stilstand

Geplaatst: ma 08 jun 2009, 21:45
door G-men (Gargamel)
Als hij regelmatig getornd is, zou het niet zo'n punt moeten zijn.
Ik zou idd de olie vervangen en een nieuw filtertje, bougies even checken en even kijken of ie met de hand goed rond gaat.
Dan gewoon starten met een goed volle accu. En goed ventileren.....:-)

Dan

Re: Starten na 10 jaar stilstand

Geplaatst: ma 08 jun 2009, 22:33
door wilberth
als hij niet vast zit en regelmatig gedraait is mag het geen probleem zijn om hem gewoon te starten.

- Wel nieuwe olie (+ filter etc.) olie wordt nu eenmaal niet beter van stilstaan, zuren en zo loopt niets slechter, maar met name de bescherming tegen roest / inwerking op keringen etc. wordt een stuk minder goed...
- carb. evt. aftappen en nieuwe benzine gebruiken, oude benzine doet het echt niet...
- als het dan nog niet wil kan het zijn dat de onsteking stuk is, condensatoren e.d. zijn niet zo goed met lang stilstaan, vocht, interne verliezen etc. gaan nogal tenkoste van de werking. Ik weet niet of ze er zijn voor de 6-cilinder, maar als je toch aan de bak moet is een elektronische ontsteking een optie.

En als je hem inderdaad regelmatig wat olie op de zuigers hebt gespoten moet je er dus niet raar van opkijken als hij in het begin een rookgordijn van heb ik jouw daar neerlegt. Het kan ook zijn dat je de bougies een aantal keer moet reinigen voor je alle vettigheid weer kwijt bent.

Succes, groet, Wilberth
PS ECHT nieuwe benzine gebruiken, scheelt je een halve dag ellende...

Re: Starten na 10 jaar stilstand

Geplaatst: di 09 jun 2009, 00:36
door arend
vul ook een oude glassex fles met nieuwe benzine en als hij moeite heeft met aanslaan, draai de bougies eruit, maak ze goed schoon en vernevel wat benzine rechtstreeks op de zuigers, bougies er weer in en starten, weleerst even alles in de ontseking reiningen en kijken of de vonk goed is, zo gebeuerd, scaheelt een hoop ellende, als hij eenmaal loopt is oude benzine niet het probleem meer. zeker niet als al wat nieuwe erbij gegooid hebt. (roken is niet erg ,gaat weel over.)