Pagina 1 van 1

Koppelingsprobleem IIa

Geplaatst: di 31 mar 2009, 17:04
door Vossehoff
Vandaag eens op zoek gegaan waarom de Series IIa niet wil ontkoppelen (pedaal wil maar voor de helft naar beneden, net niet genoeg om te kunnen schakelen, gebeurde tijdens een rit van het een op het andere moment).

De cilinder bij het pedaal doet het prima en de pedaal zelf veroorzaakt ook geen problemen. Nu zit ik echter bij de versnellingsbak en de koppelingswerkcilinder, maar nu wil ik toch even wat vragen stellen (werkplaatshandboek is wat summier op dit gebied).

Kan ik dat hele spul gewoon losdraaien en er af halen (zit op een rot plek, maar kan er wel bij) of moet ik nog ergens rekening mee houden? En het zelfde voor het terug monteren.

Ik meen ergens gelezen te hebben dat de drukstang wel eens door de ontkoppelingsgaffel wil gaan en dat dit vergelijkbare symptomen kan opleveren. Moet ik nou straks de hele versnellingsbak er af halen of zou dit eventueel met moeite ter plekke gerepareerd kunnen worden? ... mocht dit het geval zijn natuurlijk.

Verder, mocht hier het probleem nou niet liggen (of niet duidelijk zichtbaar), waar kan het dan nog meer aan mankeren?

Alvast bedankt.

Gr. Niels

Re: Koppelingsprobleem IIa

Geplaatst: di 31 mar 2009, 19:25
door westfries
Vroegen serie's 2 hebben een veer op de koppeling zitten aan de uiten kant
Als deze los zit of niet aanwezig is dan maakt de cilinder de af en toe niet de volle slag
En daar lijkt het op

Re: Koppelingsprobleem IIa

Geplaatst: di 31 mar 2009, 20:12
door ex-fietser


Ik meen ergens gelezen te hebben dat de drukstang wel eens door de
ontkoppelingsgaffel wil gaan en dat dit vergelijkbare symptomen kan opleveren.
Moet ik nou straks de hele versnellingsbak er af halen of zou dit eventueel met
moeite ter plekke gerepareerd kunnen worden? ... mocht dit het geval zijn
natuurlijk.


Dit is volgens mij alleen een probleem bij de latere type defenders. De gaffel werd niet meer van gietstaal maar van blik gemaakt. Hetgeen een vergissing was.

Arnold.

Re: Koppelingsprobleem IIa

Geplaatst: di 31 mar 2009, 20:43
door Vossehoff
Hmm. Heeft iemand hier een foto van? Ik heb zo uit mijn hoofd geen veer gezien ... nou helpt dat weinig als ik niet weet of hij er op hoort of niet.

Kan je eventueel uitleggen hoe dat precies werkt, en dan met name waarom de cilinder geen volledige slag meer wil maken (het is bij mij trouwens niet af en toe, maar de hele tijd)?

Gr. Niels

Re: Koppelingsprobleem IIa

Geplaatst: di 31 mar 2009, 20:45
door Vossehoff
Dat is ergens wel goed nieuws. Moet ik alleen even een nieuwe oorzaak vinden voor mijn probleem (dacht dat ik hem had).

Niettemin zal ik toch even kijken voor de zekerheid morgen.


Gr. Niels

Re: Koppelingsprobleem IIa

Geplaatst: wo 01 apr 2009, 03:00
door westfries
Die veer trekt je slave cilinder terug als je zo een systeem heb
Dus naast de cilinder op de bak

Re: Koppelingsprobleem IIa

Geplaatst: wo 01 apr 2009, 03:49
door Ernst
Hoi Niels,

Er loopt een as de v-bak in (rubberhoes), deze is met een boutje verankerd.
Dit boutje is bij mij wel eens gebroken, hier is redelijk bij te komen als je de vloer delen los haalt. Is de moeite waard om even te controleren.

Groet Ernst

Re: Gevonden

Geplaatst: do 02 apr 2009, 00:05
door Vossehoff
Bij de onderdelen van de drukgroep zit onder andere zo'n plastic ring (geen manual bij de hand dus ben ik even de specifieke naam kwijt) ... die ligt dus aan flarden verspreid ipv netjes waar hij hoort. Het werd zichtbaar nadat we de tunnel en de versnellingspook hadden verwijderd om even een kijkje te nemen.

Volgende sleutel beurt gaat de versnellingsbak er dus volledig uit om alle beschadigde onderdelen rondom de drukgroep te vervangen.

Lekker gesleuteld, tevreden dat ik nu weet waar het weg komt (dat stukje balen heb ik al gedaan toen hij het niet meer deed, nu zijn we opweg naar de oplossing).

Gr. Niels