Pagina 1 van 1
CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 08:53
door Arine / Zebra
Hi prikkers,
Zit met probleem, dieselengine volledig opnieuw opgebouwd, alles werkt prima alleen ........nu komt t de dieselpomp doet nix bij handmatig oppompen komtde diesel wel uit de ontluchtingsnipples maar niet uit de brandstofleidingen ??
wie ooooh wie kan ons adviseren!
groetjes
Zebz
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 10:47
door Erik One-Ten & Lw
Wat voor type motor is het? Misschien wel handig..
Als het een 2.25 is, staat dan het 'stophendel' wel in de juiste stand? Er hoort een veer aan te zitten die hem naar beneden trekt. Veer zit aan de bovenste bout van het oliefilterhuis.
Succes.
Erik
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 11:10
door Arine / Zebra
yoo sorry t is idd n 2.25 Diesel
ik ga dit ff doorgeven aan de mannen
t was nl zo dat ie er maar op een manier afkon en dus ook op een manier op.
keep you posted
Arine *
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 13:12
door De Waldpiek
in mijn geval heb ik de auto op contact gezet en toen doorpompen.
zonder contact kreeg ik de pomp ook niet vol diesel.
daarna doorstarten tot dat de motor begint te lopen, in mijn geva;l ging dat na lang doorstarten uiteindelijk goed, succes
Nimrod
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 13:50
door ex-fietser
Heb jij geen 2.5D Nimrod. Daar maakt het contact namelijk wel uit omdat de stopklep bij de 2.5D electrisch aangestuurd wordt. Bij de 2.25D is het een mechanische trekknop. Werkt net zo als de remmen van je fiets. Als het bewuste hefboopje in de uitstand staat kun je pompen en starten tot je een ons weegt maar starten gaat niet lukken. Een 2.25D heeft alleen spanning op de startmotor nodig om te starten. En als je hem gewoon slingerstart heeft die helemaal geen electra nodig. Je moet alleen heel veel spieren hebben. Een 2.25D kun je als hij in orde is altijd aanslepen. Zelfs als er geen accu aanwezig is.
Staat je brandstoftankwisselkraantje in de goede stand (Dus niet in het midden.). Je stophefboompje omlaag.
Ontluchten doe je met de opvoerpomp op handbediening. Eerst de banjobout op je brandstoffilter een beetje lossen en pompen tot je daar geen luchtbellen meer ziet komen. Banjobout gelijk dicht, liefst tijdens het pompen. Daarna de schroefjes op de pomp een beetje open. En dan het zelfde verhaal als met de banjobout.
Oh ja er zit toch wel voldoende brandstof in de tank? Ik ken iemand die weken aan het ontluchten was en toen bleek.... Nu ja je snapt hem.
Na dit alles moet de motor na een klein beetje langer starten als normaal gewoon gaan lopen.
Heb je de opvoerpomp losgehad? Ik wilde laatst mijn pompje verwisselen omdat die een beetje diesel lekte. Alleen kreeg ik hem daarna ook niet gestart. Na enige zoekwerk bleek het pompje niet te pompen. Wel met de hand, maar niet door de nokkenas aangedreven???? Losgehaald en goed gekeken of het wipwapje goed in de motor zat enzo. Nog een keer geprobeerd en niet werken. Ontluchten op de hand gaat prima maar op de motor, nul komma niks.
Oude pompje weer terug geplaatst en dat werkte toen gelijk als een speer. Motor startte meteen. Nu is mijn oude pompje van een drie maal gelagerd blok en mijn blok is vijf maal gelagerd. Ik dacht mischien zit daar een verschil. Maar kan geen verschil in de boeken vinden. Op het oog zijn de pompjes niet helemaal gelijk, maar de aandrijving is op het oog wel hetzelfde. Zelfde afmetingen enzo. Ik kon geen duidelijk verschil vinden dat het probleem veroorzaaken kan.
Is nog steeds een raadsel.
Mischien pompt jou pompje ook niet. Zit het wippertje niet goed op je nokkenas ofzo. Slangetje even loshalen en kijken of er tijdens het starten diesel uit spuit.
Arnold.
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 15:47
door De Waldpiek
het is toch echt een 2.25 110 1983 ex engels leger (RAF)
misschien ander opvoerpompje geplaatst? ik ben een hele tijd aan het pompen geweest en pas toen ik hem op contact zette kwam er schot in
groeten Nimrod (dienognietzoheelveelverstandvanlandroversheeft)
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 16:04
door LimaWhiskey
Vreemde antwoorden allemaal. Lees de vraag eens!
Bij handmatig oppompen komt er GEEN diesel uit de brandstofleidingen. (ik neem aan dat de verstuiverleidingen bedoeld worden) Dit kan ook niet! Daar komt slechts diesel uit bij starten of bij lopende motor.
Andries
<img src="[images.fotopic.net];
nunc est bibendum
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 16:15
door Arine / Zebra
Mannen ik heb alles doorgegeven over de wipwapjes en klepjes
Nu ff de acuus onder prik zetten dan met volle moed ertegen aan , t is n 109 D 1979 ex army < bolleboom model >24 volt
ik hoop dat ik eind van de middag meer weet
keep you all posted
greetz uit zuid afrika
Arine*
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 16:59
door ex-fietser
Je hebt helemaal gelijk. Ik heb dit niet in het berichtje gezien. Er kan alleen maar diesel uit de injectorleidingen komen als de injectiepomp ook draait. Het is onmogelijk om met de handpomp door de injectiepomp heen te komen.
Er staat ook niet bij of er geprobeerd is te starten. Je kunt alleen diesel uit de verstuivers krijgen door met de startmotor de boel rond te draaien.
Mischien is wel niets aan de hand en moet er gewoon even gestart worden.
Arnold.
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: vr 08 mei 2009, 22:00
door Marijn & Simba
als de boel tot aan de pomp ontlucht is (en dan loopt er bij de ingaande leiding wel diesel uit) moet ie gewoon diesel geven. En misschien ook nog starten
Ik heb Simba laatst de pomp leeg gehad (ja die inspuitert) en toen alles open gedraaid en helemaal ontlucht. Starten ho maar. Dus... Starthulpspray gekocht en daarmee op gang helpen. Vriend spoot in en onderwijl gloeien en starten. Een acculading later liep ie weer als een zonnetje .
Oh ja, de pomp hadden we open gehad om de lekkages bij het hendeltje te verhelpen.
En nou zeggen ze dat starthulp niet goed is voor een dieselmotor, maar ja, het werkt wel! We hebben er in onze pioniersfase zelfs ooit een 109 ambulance mee ontlucht (lees: 5 minuten laten lopen op starthulpspray), heeft nooit tot problemen geleid daarna!
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: ma 11 mei 2009, 13:36
door LimaWhiskey
Andries
<img src=" 789052000973.jpg --> mod_embed_images_loadimage('122896c4d76c36785537ba96b378659d', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fthumbs.fotopic.net%2F789052000973.jpg%3Frot%3D0%26quot%3B%26gt%3B', 'http://thumbs.fotopic.net/789052000973.jpg?rot=0">', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fthumbs.fotopic.net%2F789052000973.jpg%3Frot%3D0%26quot%3B%26gt%3B', '', 6393983, 600, 600, 'Loading image ...', false);
nunc est bibendum
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: ma 11 mei 2009, 13:52
door Arine / Zebra
nu ff de batterijen onder prik ......zijn ook erg moe dus duurt wel ff
we all keep you posted als die rijden gaat !
zebz *
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: za 12 feb 2011, 18:10
door Geert
Vandaag wat regulier onderhoud proberen te doen aan mijn laro 88 serie III, diesel 2,25 liter
Ik wilde het brandstoffilter vervangen (zit bij mij op het schutbord).
eerst de ontluchtingsschroef boven op het filter een beetje losgedraaid (kwam een beetje diesel uit).
vervolgens geprobeerd om de handbediening op de brandstofpomp te gebruiken. die lijkt het te doen, echter ik zie geen diesel uit de ontluchtingsschroef bij het filter komen.
Doe ik iets verkeerd? Moet je eerst nog iets omzetten op de brandstofpomp of zo?
ik durf nu het brandstoffilter niet te vervangen omdat ik bang ben dat ik het systeem niet meer ontlucht krijg.
Wie kan mij helpen
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: za 12 feb 2011, 19:00
door Pike
De handle voor handmatige bediening onder aan de opvoerpomp moet je omhoog trekken en weer naar beneden duwen. NIET alleen omhoogtrekken en dan loslaten. Als je hem ook terug duwt pompt het ding.
Pike
grotemarkt5a.jpg --> mod_embed_images_loadimage('93b19bdc979c7f4b7db9080d945aa299', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.13afdra.nl%2Fimages%2Fgrotemarkt5a.jpg', 'http://www.13afdra.nl/images/grotemarkt5a.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.13afdra.nl%2Fimages%2Fgrotemarkt5a.jpg', '', 13574902, 600, 600, 'Loading image ...', false);
On the eighth day God created Land Rover.
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: di 01 mar 2011, 11:45
door Geert
Dank Pike,
Ik ga het nog eens proberen!
Re: CAV dieselpomp
Geplaatst: di 01 mar 2011, 12:31
door Rickske
kijk dan ook direct of de leidingen nog zo aangesloten zitten als in je WPH. dat wil zeggen via tank naar bezinkselfilter naar opvoerpomp naar brandstoffilter naar distributiepomp. Soms moet je een tijd pompen al je de ontluchtingschroef al een tijdje open hebt. De diesel is dan terug naar je tank gelopen en je zal je lijn moeten ontluchten totdat er weer brandstof in je filter komt. Als je motor normaal liep voor dat je begon zal het membraan in je opvoerpomp wel ok zijn.
PS. Bij de meeste opvoerpompjes is de veer onder het handbedienings hendeltje nog sterk genoeg dat je die hendel niet meer naar beneden hoeft te duwen.
Mocht je toch bezig zijn met brandstof filter, haal dan ook je bezinkselfilter er even tussen weg (denk erom dat je een nieuw afsluitrubber nodig hebt. Als er veel vocht door bv condens in is gekomen kan deze uiteindelijk gaan verstoppen. Arnold (Exfietser) had hier eens een mooi plaatje van gepost, leek net een ijsje