Pagina 1 van 1

Oliefilter los draaien TD5

Geplaatst: di 31 mar 2009, 10:40
door "90" -->TD5'03
Ik wil volgende week olie verversen. Nu zit het oliefilter bij een TD5 nogal lastig bereikbaar verstopt onder de turbo. Misschien draai ik 'm zo los met de hand, maar de kans dat 'ie lekker vast zit is net zo groot.

Welke tips & trics zijn er om deze in dat geval los te krijgen, of welke "tool" is hiervoor het meest geschikt?

Groet van Marco!

Re: Oliefilter los draaien TD5

Geplaatst: di 31 mar 2009, 11:06
door Aad Koene
Marco,

met de hand losdraaien zal niet gaan lukken.
Er zijn knijptangen die geschikt zijn voor het Td5 oliefilter.
Vis Scheveningen heeft ze.

Aad Koene.

Re: Oliefilter los draaien TD5

Geplaatst: di 31 mar 2009, 11:15
door 110
Je kan een "strap-wrench" gebruiken, daarmee kan je bij het filter komen en toch kracht zetten.
zie:
[www.abbeypowertools.co.uk]
of eventueel:
oil-change-tools.jpg --> mod_embed_images_loadimage('ee06ed777a87e137d93d7243cf10dacc', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.renault4.co.uk%2Ftechnical%2Foil-change-tools.jpg', 'http://www.renault4.co.uk/technical/oil-change-tools.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.renault4.co.uk%2Ftechnical%2Foil-change-tools.jpg', '', 6039951, 600, 600, 'Loading image ...', false);
uit:
[www.aulro.com]
(het nieuwe filter niet meer dan "handvast" zetten en een beetje olie op de afdichtingsring smeren).


Succes

Re: Oliefilter los draaien TD5

Geplaatst: di 31 mar 2009, 11:35
door de Haas
Bij de Gamma hebben ze daar een geweldige tang voor.
Ik heb daar een paar jaar geleden een keer iets over gelezen op het prikbord. Onlangs die tang aangeschaft. Werkt zeer goed . Ligt in het automaterialenschap. Kosten volgens mij rond de 15 euro.

Paul

Re: Oliefilter los draaien TD5

Geplaatst: di 31 mar 2009, 13:14
door LoLa
Gamma! Ik heb verschillende tangen, allemaal geprobeerd. Van Gamma werkt ook al is het nog steeds pielen. Telkens 1mm verdraaien, maar je komt er wel zonder schade.

Succes,
Robert
(LoLa Defender 130TD5)

Re: Oliefilter los draaien TD5

Geplaatst: wo 01 apr 2009, 01:10
door Andrew V8 RRC
ik "had" een olie filter tank met (fiets achtige) ketting deze ging er net achter langs maar bleef alsnog vaak steken aan de gegoten rib op het onderblok.

helaas trok ik de ketting kapot op de diesel filterbij d achteras, ik ga wwer opzoek naar een nieuwe met een iets fijnere ketting.

Groetjes Andrew

Re: Oliefilter los draaien TD5

Geplaatst: wo 01 apr 2009, 01:53
door Marc-my-Words
Iedere fietsenmaker, en ook de betere fietshobbist helpt je in minder dan geen tijd aan een nieuw stukje ketting. Het mag een licht versleten ketting zijn, dan past ie niet meer op de tandjes maar is verder nog prima. Ik enige is dat ik altijd de kettingpons kwijt ben.

Marc