Pagina 1 van 1

Motor slaat niet aan

Geplaatst: vr 14 sep 2007, 12:04
door Edwin (Moderkruiper)
Hallo allemaal,

Het is voor mij al weer enige tijd geleden dat ik hier een vraag gesteld heb. Dit voornamelijk door druk te zijn met vanalles en een (nog erger) niet rijdende Landrover. Dit alles is een jaar geleden begonnen, toen we besloten onze 5x gelagerde diesel motor een revisiebeurt te geven. Dit leek allemaal goed gegaan te zijn, totdat we een proefrit gingen maken en de motor na 15 kilometer geen vermogen meer had. Hierna van alles geprobeerd maar niks kunnen vinden. Deze motor is er ondertussen weer uit en gaan we op ons gemak weer eens uit elkaar halen om te zien wat er mis is.
Maar omdat we toch willen rijden hebben we er ondertussen een 3x gelagerde motor inzitten en deze loopt goed, alleen hij start niet… Dat wil zeggen niet zomaar! De startmotor draait snel genoeg rond draait de motor ook snel rond, maar hij start niet… Als we tijdens het starten remmenreiniger in de inlaat spuiten start hij direct. Als we de auto aanslepen start hij binnen 5 meter! Het lijkt er dus op dat het een dieselprobleem is. Op een of andere manier lijkt hij het niet goed aan te kunnen zuigen of zo iets. We hebben er nu een nieuwe opvoerpomp opzitten en helaas geen resultaat.
Wie heeft er een idee en kan een suggestie doen?

Bij voorbaat dank!

Groet Edwin

SerieIII 88" 2,25 diesel 1982
[www.serie.nl]

<img src="[www.serie3.nl];

Re: Motor slaat niet aan

Geplaatst: vr 14 sep 2007, 12:11
door Frans Bonnes
Gloeit hij wel goed voor?

fb

Re: Motor slaat niet aan

Geplaatst: vr 14 sep 2007, 12:45
door Edwin (Moderkruiper)
Als de motor eenmaal warm is start hij ook niet meer... Stationair moet hij trouwens al op het handgas staan anders slaat hij af... Soms als je gas geeft en je laat het gas plotseling los, slaat hij ook af! De motor loopt overigens wel goed als hij eenmaal loopt, kracht genoeg en reageert snel.

Groet Edwin

[www.serie.nl]

<img src="[www.serie3.nl];

Re: Motor slaat niet aan

Geplaatst: vr 14 sep 2007, 14:39
door pjotr
Ik heb geen verstand van diesels maar staat de brandstof pomp goed afgesteld? Klinkt heel erg als een afstelling ergens.

Pieter

Re: Motor slaat niet aan

Geplaatst: vr 14 sep 2007, 15:05
door Sjoerd
Edwin,

Het lijkt er op dat je brandstofpomp te laat staat. Dan heeft hij meer toeren nodig om te kunnen blijven draaien en helemaal om te starten, bij aanslepen licht je toerental net iets hoger dan met de startmotor. voor je gaat draaien aan de pomp, markeer dan wel heel nauwkeurig het punt waarop hij nu staat afgesteld zodat je altijd weer op deze afstelling terug kunt komen. Ik zou hem zelf ietsjes vroeger zetten.

Veel suc6.

Sjoerd.

Re: Motor slaat niet aan

Geplaatst: vr 14 sep 2007, 15:41
door Edwin (Moderkruiper)
Hmmm ik heb de pomp op tijd gezet met de afsteltool en de motor loopt verder goed en geeft geen rare rookwolken (afgezien van het normale blauwe pufje ) Maar goed het is het proberen waard!

Nog meer mensen met ideeen of oplossingen

Groet Edwin
[www.serie3.nl]

<img src="[www.serie3.nl];

Re: Motor slaat niet aan

Geplaatst: vr 14 sep 2007, 15:55
door Sjoerd
Ik had namelijk het zelfde probleem met mijn 2.5, die sloeg ook niet aan op de juiste afstelling, pomp iets vroeger en daar ging het torretje.

Sjoerd

Re: Motor slaat niet aan

Geplaatst: vr 14 sep 2007, 18:29
door martijn b
ik heb ook zo iets bij de hand gehad met mijn 2.5 110 motor uiteindelijk bleek dat de opvoerpomp een probleem had gaf iets lucht mee met gevolg het zelde wat jij schreef wel met andere dingen goed lopen en bij plotseling gas los laten afslaan
ik heb toen mijn opvoer pomp verwisseld voor een andere het spulletje GOED ontlucht dus ook bij de verstuivers en mijn probleem was opgelost

STERKTE Martijn spanje

Re: Motor slaat niet aan

Geplaatst: vr 14 sep 2007, 21:08
door Henk Bossinade
Ook eens zoeken of er zich toch ergens een luchtlek bevindt tussen tank en opvoerpomp!Succes! Vr gr Henk B.