Pagina 1 van 1

Nog meer ideeen???

Geplaatst: ma 10 sep 2007, 20:52
door Sjoerd
Hoi Prikkers,

Zoals een paar postings geleden meldde ik dat mijn lucht probleem is verholpen maar dat mijn 25td heel kort maar heftig witblauwe rook geeft tijdens het starten. Frans gaf de tip langer gloeien. Geprobeerd (BIJNA30 s) maar dat hielp niet, bleef hetzelfde roken. Het leuke is dat als ik niet gloei hij net zo goed start dan dat ik wel gloei, zelfs zonder gloeien springt hij zo aan. Zou het kunnen dat de pomp niet op tijd staat?? welke kant moet ik dan op draaien als hij dit vertoond vroeger of later. Of zijn er nog andere opties??? Ik lees het graag, alvast bedankt

Groet Sjoerd

Re: Nog meer ideeen???

Geplaatst: ma 10 sep 2007, 21:10
door Frans Bonnes
Blijf van de pomp af. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Blauw witte rook bij het starten is normaal bij een koude motor.
Als hij voor de rest bij gewoon gebruik ook geen rare dingen doet - zwarte of witte rook - of zo iets, is er niks aan de hand.

Als hij verder geen water/koelvloeistof gebruikt niks meer aan doen

fb

Re: Nog meer ideeen???

Geplaatst: ma 10 sep 2007, 21:19
door Sjoerd
Hoi Frans,

Zo jij bent snel :-), hij gebruikt verder niets hij rookt alleen een beetje zwart als je hem volgas trapt en verder niet. Diesel verbruik is netjes geen olie verbruik verder, blokje is nog aan het inlopen. Loopt verder ook niet echt warm/heet of zo, zijn verder eigenschappen zijn verder ok. Dan doe ik er dus niets meer aan. Bedankt.

Groetjes Sjoerd.

Re: Nog meer ideeen???

Geplaatst: ma 10 sep 2007, 23:29
door henri
gloeien de bougies weleens?
ik heb het zelfde gehad, de bougies gloeiden niet.
bij mij was de relais te licht en de draden tussen de bougies te dun.

probeer anders eens te gloeien buiten je gloeiweerstand/relais om, dus een dikke draad vanaf de accu naar de gloeibougies

grtn Henri

<img src="[www.mijnalbum.nl] src="[www.mijnalbum.nl];
Daktari sIIa 88 2.25 benz. 1968 . (V8 inside??)
Albino sIIa 109 stawag 2.5TDI 1970.
............ sIII 109 ex.mil. 2.25benz 1978.

www.tijdrovers.mysites.nl
www.henri.zijnalbums.nl
foto's Daktari sIIa V8
www.henrisgallery.fotopic.net


<img src="[users.lia.net];

Re: Nog meer ideeen???

Geplaatst: ma 10 sep 2007, 23:37
door Laurens - laroChunky:)
of even met een multimeter spanning meten...
Dat er tussen wel en niet gloeien geen verschil zit geeft te denken....

Maar om wat te relativeren; mijn (oude) dieseltje rookt ook als ie koud is, en hij gloeit wel... (rookt trouwens ook als ie warm is, maar dat terzijde )

succes!

Groet,

Laurens Parren
<img src="[www.mijnalbum.nl]; width="250">

Re: Nog meer ideeen???

Geplaatst: di 11 sep 2007, 00:22
door plaetje 88 -2.5d
die van mij, rook vroeger heel erg ( toe revisie 100% ) en nu rookt die alleen bij start. Als hij eenmaal warm is is ook de rook weg, er zit nog inloop olie in. Na ongeveer 1500km gaat er nieuwe olie in en dan zie ik wel of die nog rookt. Dus zelfs bij een 100% revisie rook de motor.

jo

www.jo-forster.nl

Re: Nog meer ideeen???

Geplaatst: di 11 sep 2007, 14:06
door gheert
koude diesels roken altijd een beetje wit/blauwachtig. en als je veel gas geeft is de zwarte pluim een wolk onverbrande diesel.

Gheert