Pagina 1 van 1
waterpomp viscous or non-viscous?
Geplaatst: do 19 mar 2009, 22:33
door Boelo
Ik wil een nieuwe waterpomp bestellen maar weet niet goed welke ik moet hebben. Het Viscous type of het non-viscous type?
Het is voor mijn OneTen V8 uit januari 1984 (nog net met Series deuren en opbouw).
Ik heb de keus uit:
Water pump with gasket - non viscous - 3.5 V8 Carb - DEFENDER
STC1611
of
Water pump with gasket - viscous without aircon - 3.5 V8 Carb - DEFENDER
STC487
Weet iemand welke ik moet hebben?
Alvast bedankt!
Groet,
Boelo
Re: waterpomp viscous or non-viscous?
Geplaatst: do 19 mar 2009, 23:14
door Dennis101
Je zal toch echt zelf even onder de motorkap moeten kijken welke ventilator je hebt.
Dennis B
Re: waterpomp viscous or non-viscous?
Geplaatst: vr 20 mar 2009, 00:18
door Boelo
Hoe herken ik dan de viscociteit;-) van de ventilator?
Re: waterpomp viscous or non-viscous?
Geplaatst: vr 20 mar 2009, 00:40
door Henk Bossinade
Boelo,zoals Dennis al zei; kijk eens onder de motorkap van je wagen.Je kunt dan al vrij snel bepaalde dingen herkennen; of er een Airco ingebouwd is (Nee = non Airco) , als de ventilator vast aan de poulie geschroefd is, dan heb je je maken met de non visco .Als de ventilator op een vrijdraaiende naaf met koelribben geschroefd is , heb je je te maken met een een visco.Een visco kan ook defect zijn(bijv. vastgelopen ,waardoor het een non visco wordt).Koop in ieder geval een orginele LR waterpomp en pakkingen en geen goedkope immitatietroep,je bent dan uiteindelijk goedkoper uit.Houd er rekening mee dat je bij de aankoop van een orginele pomp de oude pomp moet inleveren(of anders statiegeld moet betalen) ,dus even onder die motorkap kijken,succes !Vr gr Henk B.
Re: waterpomp viscous or non-viscous?
Geplaatst: vr 20 mar 2009, 01:17
door Boelo
Ok Henk,
Dan heb ik een Non Visco.
Ik had de waterpomp van Paddock op het oog, is dat een originele denk je? Waar zou ik anders in Ned terecht kunnen, Budget Parts?
Groet,
Boelo
Re: waterpomp viscous or non-viscous?
Geplaatst: vr 20 mar 2009, 09:05
door Aad Koene
Yep,
maar ook bij Vis, Regaparts en anderen.
Als er geen G of O achter het Partnummer staat bestaat de mogelijkheid dat het immitatie is.
Aad Koene.