Pagina 1 van 1
(lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 13:21
door defender110
Een paar dagen geleden heb ik wat vraagjes gesteld over lagervet in wiellagers e.d. Ik heb besloten om het WR (waterresistant) EP vet te gebruiken en kwam toen op een ideetje.
Ik heb net vetsmeernippels aangebracht in de stalen bus (ik weet zo de juiste benaming even niet) waar de wiellagers inzitten. Gewoon gaatje boren, tappen en nippel erin. Precies tussen het binnenste en buitenste lager. Nu hoef ik niet alles uit elkaar te halen om de lagers te smeren en gaan hopelijk de keerringen ook wat langer mee omdat ze niet zo snel drooglopen.
De buitenste flap van de keerring die ik vorig jaar op een nieuwe asstub heb gemonteerd was nu al helemaal versleten door al het modder en zand wat er tussen komt. Je kunt het daar ook heel moeilijk schoonhouden. Rechtsvoor zat er gewoon water in het lager. (tja, doorwadingen zijn leuk....)
Ik hoop dat het allemaal gaat werken, nu achter nog.
Marco
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 13:30
door JW
Foto
JW
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 13:42
door Yuri
klinkt opzich leuk maar het resultaat is dan wel dat die ruimte 100% vol komt te zitten met vet. volgens mij is dat niet de bedoeling ivm warmte en uitzetting. het vet kan er maar aan twee kanten uit; richting je diff of richting je REMTROMMEL
dit soor simpele en praktische mod's zijn ook al bekend voor bv de as van je rem- en koppeling-pedaal.
er leuk die creatieviteit met onze LaRotjes
succes,
Yuri
SIII 109D
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 14:05
door defender110
Fotootjes staan op [defender110.fotopic.net]
Dat het vet er via de keerring uitkomt richting de remtrommel klopt. Is een kwestie van overtollig vet verwijderen. Ook zit de keerring verscholen in de naaf en zal het vet volgens mij niet op de remschijf komen, maar in de "kom" blijven hangen.
We zullen zien.
Marco
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 14:22
door Frans
Hoe kan je nu remtrommels en schijven tegelijk hebben.
Frans Bonnes
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 14:22
door defender110
>>Dat het vet er via de keerring uitkomt richting de remtrommel klopt.
Ik bedoel natuurlijk remschijf. Ik heb een 110. De andere kant waar bij mij het vet uitkan is de naaf aan de buitenkant van het wiel. Waar dat rubberen dopje opzit.
Marco
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 15:22
door the-dude
Je kan remschijven hebben met dummy-trommels.
Zag ik laatst op discovery bij "rides" op een hot-rod.
Groet,
Martijn
[landrover.mine.nu]
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 15:36
door wilberthje
Lagers in wielen horen niet volledig gevuld te zijn.
Het vet moet ruimte hebben om uit te zetten en bij hogere snelheden ga je te veel vet rondpompen in de lagers, wat weer leid tot onnodige opwarming, energie verlies en snellere veroudering van het vet. (boven een bepaalde temperatuur loopt de olie als het ware uit de zeep die deze olie als een soort spons heeft opgezogen, om eens ff snel uit te leggen wat een vet inweze is)
Maar goed, zo hoog toerig is een wiellager nu ook weer niet dus het zal zo'n vaart niet lopen denk ik.
Een serieuzer risico is het feit dat vetsmering met de spuit onder druk werkt en je dus heel makkelijk je kering kapot (of eruit) kunt persen. Dus ga voorzichting te werk als je vet wilt bijvullen. En inderdaad als het je dan lukt om de kering heel te houden zal (bij een series landrover ieder geval) het teveel in eerste instantie langs de steekas af richting swivel/differentieel gaan. Dus, even de aandrijfflens (of bij de defenders achter de steekas) verwijderen tijdens een smeer beurt en daar het teveel opvangen. Hoef je de lagers in ieder geval niet meer te demonteren.
Nu meen ik dat het me eens opgevallen is dat 1 van die zes tapgaten waar de aandrijfflens mee vast geschroefd wordt (dat zijn bij jou dus 5 gaten) door geboord is tot IN de naaf, waar dat dan weer goed voor is ?!?
Groet, Wilberth
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 15:40
door Pjotr
Volgens mij is het niet de bedoeling dat je naaf helemaal vol komt te zitten met vet. Ik lees volgens mij in de manuals dat je niet te veel vet moet gebruiken. Als je dit wel wel doet, kan het de warmte van de lagers niet kwijt, zet het vet uit en spuit het vanzelf tussen je keerringen door. Lijkt me niet handig.
Een beperkte hoeveelheid vet moet genoeg zijn want het wordt door het draaien van het wiel naar buiten geslingert waar het nodig is. Volgens mij voorkom je er ook niet mee dat er water in je naaf komt dus lijkt het mij niet slim om je naaf helemaal met vet te vullen.
Ik ben beniewd wat de anderen er van denken.
Pieter
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 17:39
door joris
Marco
maar waarom gaat die kering bij jou steeds kapot??
Zitten er groeven op het gedeelte waar de kering op draait of een klein braampje waar door deze stuk gaat.
normaal moeten die dingen aardig lang meegaan.
groeten joris
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: do 13 jan 2005, 18:24
door janzzen
veel terrein rijden , doorwadingen, modder etc zijn niet bevorderlijk voor de keerringen, als je dat vaak doet is de slijtage aan de diverse delen evenredig
janzzen
Re: (lager)vet wiellagers UPDATE
Geplaatst: vr 14 jan 2005, 00:21
door Dennis101
Ik ben het volledig met je eens Pieter,
Er zijn meer lagers kapot gegaan van teveel vet als te weinig vet.
Naast het oververhitten bij een teveel aan vet, verhoog je ook de kans dat de rollen gaan glijden in de plaats van rollen. Binnen de kortste keren is het lager defect, zeker bij licht belaste lagers als bij de wiellagers van een Land Rover is de kans erg groot.
Bij lagerhuizen die wel bedoelt zijn om na te smeren zit altijd een gat om het overschot aan smeermiddel af te voeren.
Dennis B.