Pagina 1 van 1

Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 18:21
door Menno SIII88&Stageone
ik weet dat het al vaker is besproken maar ik heb gister een volgens mij originele vacuumpomp gekocht.
waar moet ik deze monteren op een burger SIII diesel?

alvast bedankt gr menno

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 18:27
door jo `general`
een 12v of meganische pomp.

jo

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 18:27
door Menno SIII88&Stageone
mechanische

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 18:33
door jo `general`
Dat weet ik niet heb het wel gehad maar nu een 12v. De mechanische had ik samen met de dynamo vast. maar dat brak elke keer af vandaar nu een 12v en die zit nu naast het rempendaal. En wordt gevoed door het renlichtschakelaar.

jo

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 18:39
door the-dude
Euh bij mij zit die op de plaats van een spanrol maar civiel heeft deze niet heb ik van horen zeggen.

Groet,
Martijn
[landrover.mine.nu]

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 18:40
door Menno SIII88&Stageone
klopt deze heb ik niet dus moet ik dan ergens anders een steunpunt maken maar waar en kan dat wel

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 18:40
door Victor Rutten
Ha die Menno,

De mechanische pompjes worden normaal aangedreven door een v-snaar.

Aangezien bij een civiele diesel de dynamo op de plek zit waar bij een militaire versie de spanrol zit, moet je iets anders verzinnen.

Een optie is om een dubbele poelie (militaire poelie) op de krikas te monteren.

Of om een tweede poelie op je originele poelie te schroeven.

Zie ook de volgende site (is wel het installatie artikel voor stuurbekrachtiging, maar geeft een goed idee om zelf een dubbele poelie te maken):

[www.chrisperfect.com]

Groeten, Victor Rutten

<img src="[www.series3.nl];

seriesIII 109 ambulance "Dwarsligger"
seriesIII 88 ex-belg "Jerommeke"

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 18:51
door Dennis101
Heb jij zo'n schottenpompje op de kop getikt? Lucky you, die pompjes hebben in de S2(a) diesels gezeten en zijn erg zeldzaam. Bij de S3 zijn ze overgestapt op de vacuumklep in de luchtinlaat.
Ik heb er nog nooit een kunnen vinden en heb daarom maar een electrische geplaatst, naar voorbeeld van Jo.
Als het goed is heeft er ooit iets in de LROI gestaan over deze pompjes, als ik het een keer gevonden heb hoor je het wel.

Dennis B.

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 20:01
door Menno SIII88&amp;Stageone
maar waar laat ik die pomp dan? kan ik een bout uit de distibutiedeksel halen en daar een steun op maken ofzo?

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 21:44
door Rob (landro.nl)
op deze link staat een foto van een vacuum pomp voor de Series diesel

groeten
Rob




[www.chrisperfect.com]

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 22:15
door Dennis101
Ik bedoel de originele pomp van een series 2(a) diesel zoals op het plaatje hieronder.

<img src="[home.planet.nl];

Maar ondertussen heb ik het met een electrische pomp van een Volvo V40 diesel opgelost en dat werkt uitstekend.

Dennis B.

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: ma 06 dec 2004, 22:49
door Menno SIII88&amp;Stageone
ja deze heb ik maar hoe krijg ik hem nu aan mijn blok vast

vacuum_pumps.jpg --> mod_embed_images_loadimage('db226394b638b3a953f37957629cce67', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.chrisperfect.com%2Fproducts%2Fbrakes_steering%2Fvacuum_pumps.jpg', 'http://www.chrisperfect.com/products/brakes_steering/vacuum_pumps.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.chrisperfect.com%2Fproducts%2Fbrakes_steering%2Fvacuum_pumps.jpg', '', 6136962, 600, 600, 'Loading image ...', false);

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: di 07 dec 2004, 00:19
door Henk Teunissen
Hoi Menno,

Had het ff gezegd toen je bij mij was, de LW 88 daar heb ik dezelfde pomp opgebouwd.
Het is simpel, een beugel maken en op de plek schroeven van het hijsoog van de motor aan de kop met de 2 bouten.
Ik drijf de pomp gewoon aan met 1 snaar van 1200 mm lengte geribbeld en dat gaat prima.

Succes, grt Henk......

Re: Vacuumpomp SIII

Geplaatst: di 07 dec 2004, 08:41
door the-dude
Ziet er uit als een pomp van smb.
<img src="[landrover.mine.nu];
<img src="[landrover.mine.nu];

Groet,
Martijn
[landrover.mine.nu]