Pagina 1 van 1
Peugeot diesel.
Geplaatst: wo 03 nov 2004, 23:24
door Janjacob
Wie heeft er ervaring met het inbouwen van een peugeot 2,5 liter diesel in een 109?
Weet iemand een leverancier van verloophuizen om de motor op de versnellingsbak
te plaatsen?.
Groet Janjacob.
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: wo 03 nov 2004, 23:40
door Serious IIa
SMB in Genderen heeft hier veel ervaring mee, vragen naar Ad hij kan je alle ins en outs erover vertellen.
Cheers Bowy
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: do 04 nov 2004, 08:07
door roald
een maatje van mij rijdt al jaren met een peugeot in rondt in zijn 88" hybrid
steve parker levert zover ik weet een conversieset
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: do 04 nov 2004, 09:01
door the-dude
Wat kost zo iets?
Blok zal niet veel zijn maar de conversieset?
Grt,
Martijn
[landrover.mine.nu]
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: do 04 nov 2004, 13:08
door Hendrik Blue-Box
Ik ben een tijdje van plan geweest het Peugeot plok in te bouwen, maar het is er echter nooit van gekomen.
Ik heb dus nog wel een Peugeot blok te koop………..
De set van Steve Parker kost ca. 300 pond ex.btw.
Dan moet je de uitlaat ed nog wel zelf maken.
Met Groet,
Hendrik “Blue-Boxâ€Â
<img src="[thumbs.fotopic.net];
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: do 04 nov 2004, 18:35
door Laro 7
Hendrik,
Is dit een turbo diesel? en uit wat voor auto komt ie? Ik heb begrepen dat je eigenlijk die uit een Daf 400 moet hebben omdat deze al de juiste caraterpan heeft. Kun je ook een vraagprijs aangeven?
Laro 7
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: do 04 nov 2004, 23:56
door Hendrik Blue-Box
Het is een normale ongeblazen diesel en komt uit een Daf. Carterpan en oliepomp zijn dus geschikt voor “rechtop montage†van de motor.
De turbo versie kan je wel monteren maar dan moet je een gedeelte uit het schudbord halen, de turbodruk terugschroeven of versnellingsbakken op voorraad leggen omdat deze het koppel niet echt aankan.
Ik denk dat een reële prijs voor mijn blok zo rond de 450 euro licht. Laat ik het zo zeggen, ik ben zelf lang op zoek geweest voordat ik deze geschikte motor heb gevonden in deze prijsklasse.
Met Groet,
Hendrik “Blue-Boxâ€Â
<img src="[thumbs.fotopic.net];
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: vr 05 nov 2004, 08:13
door roald
de turbo is niet echt een probleem (zit midden naast het blok).
een standaard series bak gaat zo'n 30k km mee met turbo peugeot/daf ervoor met overdrive rijdt zonder problemen 120km/u
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: vr 05 nov 2004, 18:56
door Eric 110 & LW
Hoi Janjacob,
Een peugeot motor in een landrover was tien jaar geleden een prima conversie, alleen als je nu nog aan een "indinor" motor kan komen, begin je al met een oude motor, die je pas moet maken aan je versnellingbak, chassie, uitlaat en ga zo maar door.
De indinor heeft ook in de Daf 400 gezeten maar dan kun je beter gaan voor de latere type die meer op de LR motor lijkt (maar dan nog moet je de bellhouse en distubutie over zetten, maar daar kan "Rumble Rover Anton" meer over vertellen).
Zelf zou ik gaan voor een 2,5 D of 2,5 TD, en als je even wacht voor een TDI (zonder interkoeler) want die worden zometeen prijs technies erg aantrekkeljk.
gr Eric
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: ma 22 nov 2004, 22:34
door Janjacob
Mocht je interesse hebben, vandaag kreeg ik een daf 400 met net 100000 km op de teller aangeboden voor 350 Euro.Laro 7 schreef:
>
> Hendrik,
>
> Is dit een turbo diesel? en uit wat voor auto komt ie? Ik heb
> begrepen dat je eigenlijk die uit een Daf 400 moet hebben
> omdat deze al de juiste caraterpan heeft. Kun je ook een
> vraagprijs aangeven?
>
> Laro 7
Re: Peugeot diesel.
Geplaatst: ma 22 nov 2004, 23:07
door Hendrik Blue-Box
Van welk jaar is deze Daf?
voor 1990 = Leyand (Land Rover) 2.5 diesel
1990 en later = Peugeot 2.5 diesel