Pagina 1 van 1

koelventilator

Geplaatst: za 18 sep 2004, 22:45
door LimaWhiskey
Kan ik mijn standaard 4-blads fan uit de serie III 2,25 diesel zonder meer uitwisselen voor een 8-blads mil.fan? Passen de bevestigingen en zo?
Andries

Re: koelventilator

Geplaatst: za 18 sep 2004, 23:04
door Erik H
Geen idee, maar houdt er dan wel rekening mee dat je dieseltje het wat kouder krijgt. Vinden ze over het algemeen niet zo heel erg seksie. Je termostaat houdt je motor wel warm maar omdat er natuurlijk meer lucht over wordt geblazen zal de temperatuur automatisch zakken (theoretisch), maar je kunt het ook gewoon proberen en kijken wat er gebeurt. Ze hebben er niet voor niets maar vier bladen aan gehangen ipv acht, zal wel een reden hebben denk ik.


gr Erik Hof

Re: koelventilator

Geplaatst: zo 19 sep 2004, 10:09
door jo "general"
ik heb jaren gereden met een 8blads rij nu 4blads en vindt dat de motor met een 4blads kouder blijft dan een 8blads altans de meter geeft minder aan. Een 8blads past dus gewoon op het asje, heeft alleen een andere houder (verbindingsstuk)

jo

Re: koelventilator

Geplaatst: zo 19 sep 2004, 13:02
door Hendrik Blue-Box
Je zou ook even kunnen zoeken naar een fan met viscose koppeling zoals op de latere 2.25 5x gelegerd en 2.50 heeft gezeten. Deze past gewoon en het scheelt je een hoop energie (lees Diesel)

Met Groet,
Hendrik “Blue-Box”
www.swane.net

<img src="[thumbs.fotopic.net];

Re: koelventilator

Geplaatst: zo 19 sep 2004, 13:04
door Serious IIa
Of een electrische fan bijplaatsen, temperatuur gestuurd .....

Cheers bowy