Pagina 1 van 1

Remcilinders

Geplaatst: di 13 jul 2004, 23:29
door Wim Janssen
Hallo,

Ik ben mijn remcilinders aan het reviseren. Alles uit elkaar gehaald en cilinders gehoont. Nu vraag ik me af of er toleranties bestaan voor de cilinders. M.a.w. hoe lang mag je honen of hoe diep mogen de groeven zijn die je wilt wegwerken? Ik kan hier niets van vinden in de diverse handboeken.

Groeten
Wim Janssen Serie III 109 "Working Class Hero"

Re: Remcilinders

Geplaatst: di 13 jul 2004, 23:52
door Frans
Er zijn geen geschreven toleranties voor de remcylinders.
Het honen is ook alleen maar bedoelt om zeer oppervlakkige roest en verkleuring/vuil weg te halen en niet bedoeld om krassen weg te werken.
Het honen doe je alleen om de cylinder schoon te maken.
Als er krassen enzo inzitten meteen de cylinders vervangen.
Beter een keer te veel vervangen dan dat je ze nooit meer hoeft te vervangen.
Als je beurs het toelaat vervangen door orginele.

Frans Bonnes

Re: Remcilinders

Geplaatst: wo 14 jul 2004, 00:27
door Wim Janssen
Hallo Frans,

Ik bedoel ook alleen maar oppervlakkige roest en een heel vage "stootrand" van de zuigers. Ik vroeg me alleen af of hier toleranties voor zijn vastgelegd. En natuurlijk moet je bij twijfel vervangen, maar ik ben deze 109 ex mil. helemaal opnieuw aan het opbouwen en dan moet je toch kritisch naar je uitgaven kijken, anders ontstaat er al heel snel een financieel onverantwoord eindresultaat.
Maar toch bedankt voor de reactie.

Groeten
Wim Janssen Serie III 109 "Working Class Hero"