Pagina 1 van 1

Gierende bak!

Geplaatst: do 15 apr 2004, 14:22
door RoLandRover
Een vriend/mede disco rijder heeft het volgende,..

onlangs heeft ie een nieuwe bak laten monteren na een defect met de oude.
sindsdien komt er vanonder een gierend geluid wanneer je gas los laat en de auto laat remmen op de motor. doet zich voor in alle versnellingen en ook in de lage giering.

het geluid is ook heel licht waarneembaar bij vol gas geven.

zou dit aan de bak de tussen bak of in de verbinding tussen beide liggen???

ik kan me voor stellen dat oud en nieuw op elkaar moet inlopen oid?

wie heeft dit (helaas) ook eens ghad of weet iig wat er mis is,

ET wijdt het aan de tussenbak maar deze was voor de nieuwe bak nog goed,.
en oh ja, wat mag een tussen bak kosten voor de 300TDI??

groeten allen

RoLandrover

(die zelf z'n Disco op 255/85-16 heeft staan en errug blij is met de transformatie)

Re: Gierende bak!

Geplaatst: do 15 apr 2004, 16:45
door henk
Als de bak in alle versnellingen giert is het 999 keer van de 1000 de tussenbak. Of een diff.
De versnellingsbak doet namelijk niets in de 4e versnelling.
Dus is hij dan stuk.
Zelfs een bak die volledig in puin ligt hoor je niet in de 4.
Het kan zijn dat het ingaande tandwiel van de tussenbak ook vervangen is tijdens de revisie van de bak. Daar kan dan een klein braampje oid een boel kabaal maken.
Dat gaat normaal gesproken vanzelf over.

Re: Gierende bak!

Geplaatst: do 15 apr 2004, 17:03
door Johan - Schoffie LaRo's
Dat je niets hoort bij een kapotte bak in de 4e versnelling is niet helemaal waar, bij mij reutelde juist de 4e versnelling door een paar afgebroken tanden..

Grtz. Johan

== <b>Schoffie Land Rover's</b> (<i>Johan van der Wielen / Jos Leurs</i&gt ==
== <a href="[www.schoffie.dds.nl&quot]; target="_blank">[www.schoffie.dds.nl<];
(laatse update: 31 maart 2004)

<a href="[www.schoffie.dds.nl&quot]; target="_blank"><img src="[www.schoffie.dds.nl]; border="0"></a>

Re: Gierende bak!

Geplaatst: do 15 apr 2004, 21:33
door Marc 90
hey hoi, ik heb afgelopen week een bijna zelfde klacht op het forum gezet. ben na wat tips aan het zoeken gegaan en heb ondekt dat de kruiskoppeling bij de tussenbak kapot is! Heb de kruiskoppeling nog niet vervangen, dus weet niet of dat echt het probleem is. Maar kijk maar eens of er veel spelling op zit.

Groetjes Marc 90

Re: Gierende bak!

Geplaatst: do 15 apr 2004, 21:48
door alio
marc wat bedoel je in de tussenbak of de aandrijfas voor of achter

Re: Gierende bak!

Geplaatst: do 15 apr 2004, 22:58
door Serious IIa
Bij mij reutelden alle versnellingen en de 2 en 3 deden het op een gegeven moment helemaal niet meer telt dat ook

Cheer sBowy

Re: Gierende bak!

Geplaatst: vr 16 apr 2004, 00:30
door Marc 90
Ik bedoel de kruiskoppeling tbv de aandrijfas voor de voorwielen.

Groetjes Marc 90

Re: Gierende bak!

Geplaatst: vr 16 apr 2004, 00:58
door RoLandRover
Helaas is het niet een van de kruisjes,..

hij mocht willen dat dat zo was

nog steeds alle ideen en suggesties welkom natuurlijk en allen alvast bedankt
voor de reacties.

RoLandrover

Re: Gierende bak!

Geplaatst: vr 16 apr 2004, 00:59
door DiscoDennis
Hoi,
Heb vorige week mijn tussenbak ook vervangen voor een nieuwe nadat ik een "droogloper" had gehad. Mijn oude bak had dit zelfde geluid, waarschijnlijk door te weinig olie. Net voordat ie vastsloeg (gelukkig stapvoets) maakte ie een geluid alsof er een hitteschildje onder de auto lag te rammelen. Heb er later nog wel olie in gedaan maar de lagers liggen er uit denk ik uit. Ben aan het rondbellen gegaan en kwam op prijzen van €1500 nieuw tot +/- €1000 gereviseerd.

Merkwaardig genoeg probeerde iedereen mij naar een revisiebak toe te praten terwijl ik op zoek was naar een gebruikte. Heb uiteindelijk via dit forum op ebay.de met heel veel geluk een gloednieuwe LT230 voor €250 op de kop weten te tikken in Essen. Er stonden er toen meer aangeboden maar deze waren gebruikt. Veel succes met de zoektocht. Let wel even op de ratio, als de sticker er niet meer op zit is dit na te gaan aan de hand van het baknummer

Mzzl,
DiscoDennis