Pagina 1 van 1

Aad, alle hulptroepen en BOWY

Geplaatst: ma 22 mar 2004, 16:28
door JoMo
Hallo Aad en hulptroepen,

het was mijn eerste prikkersdag en zeker niet mijn laatste. Leuk opgezet, goed geregeld, veel aanloop en vooral dat lekkere bakkie plus koek na een rit vanuit Rotterdam in mijn 88 lightweight.

Ook de kennisoverdracht van veringen tot en met hi jack lieren van superverkoper BOWY. Helaas kwam mijn 88 niet zover. Hij zal het toch beter moeten gaan doen daar ik zeer regelmatig naar de maasvlakte wil gaan....... en bij voorkeur met de wielen op de grond.

Bowy, wat moet ik nou aan mijn vering veranderen om in de richting van Sue en jou te komen? Heb je ook een idee wat dat kost?


Bedankt allemaal en tot de volgende keer,
JoMo 88

Re: Aad, alle hulptroepen en BOWY

Geplaatst: ma 22 mar 2004, 16:36
door Serious IIa
Hoi JoMo,

Goed om te horen dat je het leuk vond mijn workshop lieren/veringen!

Om net zover te komen als Sue is op zich nog niet zo'n probleem.

Kwestie van paraboolveren monteren rondom (eventueel met gasschokdempers , maar niet noodzakelijk kun je ook mee wachten totdat je originele kapot gaan 1 a 2 jaar later dan spreid je de investering wat uit....) deze kun je het goedkoopste bij Paddocks bestellen , dan heb je voor ca 200,- pond excl de veren. (wel bij hendrik bestellen anders moet je 4x verzendkosten betalen ze verzenden ze nl los van elkaar , en bij Hendrik gaan ze op een pallet).

Met deze modificatie moet je net zo ver als Sue nu kunnen komen (Sue kan dan alweer verder ze is nl bezig met project Serious LW )

Als net zo ver wil komen als Serious, zul je ook de veerschommels moeten aanpakken , ophangpunten schokdempers, remleidingen, aandrijfassen, veerophangpunten, bumpstops moeten aanpassen. dus dat is niet goedkoop (zelfs niet als je het zelf doet) en heeeeeel veel werk. Voor ideeen kun je even op mijn site rondkijken daar staat heel veel info onder de modificaties.

Cheers Bowy

www.seriousIIa.tk

Re: Aad, alle hulptroepen en BOWY

Geplaatst: ma 22 mar 2004, 16:37
door Victor Rutten
Ha die JoMo,

Zowel Bowy als Sue rijden op paraboolveren, Bowy heeft natuurlijk nog veel meer veranderd ;-)

Paraboolveren zijn soepeler dan de gewone en vergroten daardoor de veeruitslag, tevens schijnt het comfortabeler te rijden.

Groeten, Victor Rutten

seriesIII 109 ambulance "Dwarsligger"

Re: Aad, alle hulptroepen en BOWY

Geplaatst: ma 22 mar 2004, 16:56
door JoMo
Bedankt voor de snelle reaktie,

Ga ik in het veld echt verder komen met de aanpassing van paraboolveren?

BOWY denk je dat ik die paraboolveren ook gebruikt (2de hands) kan kopen?

JoMo 88

Re: Aad, alle hulptroepen en BOWY

Geplaatst: ma 22 mar 2004, 17:04
door Jan W
JoMo,

Hebbie het al bij RB geprobeerd?????

Gr

Jan Willem en Ketelbinkie (die straatjongen uit Rotterdam (Oost))

Re: Aad, alle hulptroepen en BOWY

Geplaatst: ma 22 mar 2004, 18:38
door Jeroen 90 TD
Ze zijn er natuurlijk altijd tweedehands, maar de vraag naar paraboolveren is behoorlijk groot omdat ze nieuw een behoorlijke duit kosten. Complete set: Bladveren en schokbrekers kost zo'n 800 a 900 euro.

Als je ze al tweedehands vindt, bestaat de kans dat ze al behoorlijk versleten zijn. Ik kan namelijk geen reden bedenken waarom iemand zijn parabooltjes zou vervangen voordat deze versleten zijn. Goedkoop zou dan wel eens duurkoop kunnen worden.

Natuurlijk kun je bij de leverancier van jouw LW eens vragen. Als hij ze tweedehands wel heeft kun je er wel vanuit gaan dat ze nog redelijk zijn.

Goed om je gisteren even gesproken te hebben!

Groet,
Jeroen en Hanneke 90 TD en de witte Poolse Tatra.

Re: Aad, alle hulptroepen en BOWY

Geplaatst: ma 22 mar 2004, 20:46
door Serious IIa
Hoi JoMo,

2eHands zijn ze bijna niet te vinden door de grote vraag. Zelf heb ik een setje 2ehands TIC's gekocht vorig jaar voor onder serious aan de voorzijde. Helaas zijn ze 14 dagen terug gebroken Dus ik ga nu ook voor nieuwe BS.

Zelf zou ik volgende keer ook veer nieuwe gaan...

En ja je komt veel verder, Als je goede banden hebt en veren kom je zeker 2x zo ver!

Cheers Bowy

Re: Aad, alle hulptroepen en BOWY

Geplaatst: ma 22 mar 2004, 21:19
door Dennis101
Een setje British Springs heb je al voor de helft, andere schokdempers zijn hierbij niet nodig.
Ik heb ze zelf ook onder de 88"S3 en ze bevallen uitstekend.

Dennis B.

Re: Aad, alle hulptroepen en BOWY

Geplaatst: ma 22 mar 2004, 22:21
door Hendrik Blue-Box
Nieuw setje Parabool veren van British Springs rondom op te halen in Utrecht/Vianen:
Korte wielbasis: 450 euro
Lange wielbasis: 490 euro

Eventueel montage 200 euro.

Groet Hendrik.
Blue-Box.