Pagina 1 van 1

startmotor problemen???

Geplaatst: ma 15 dec 2003, 09:43
door Bas Wit
Hallo allen,

Ik had even een vraagje, als ik na een paar dagen stil staan mijn landrover (109 diesel 24V ambulance) wil starten, dan gebeurt het regelmatig, dat ik alleen een klikje hoor en de startmotor niet rond draait. Probeer ik het dan nog eens, dan lukt het meestal wel. Als ik daarna gereden heb komt dit eigenlijk nooit voor.
Wat kan hier precies aan de hand zijn?

Oh ja nog iets, waar kan ik het beste een goede aarde aansluiting vinden voor het aarden van een relais naar verstralers toe?

Grt Bas

Re: startmotor problemen???

Geplaatst: ma 15 dec 2003, 09:49
door Aad Koene
Bas,

Ik zou alle aardpunten en de polen van je accu`s eens schoonmaken.
Kost geen geld en lost meestal veel problemen op.

Een goed aardpunt, voor het relais, zou de bulkhead kunnen zijn.

Succes,

Aad Koene,
LR S2a 109" Stawag RHD Safari "Tinkerbell"
LR S1 86" Pick-Up nog zonder naam

Re: startmotor problemen???

Geplaatst: ma 15 dec 2003, 10:25
door Jan.T
Klopt,wat Aad zegt.
Dit probleem had ik ook,en inderdaad nadat ik alle contacten en aarde had schoon gemaakt,heb ik de tik niet meer gehoord.
Maar omdat de mijne nog steeds slecht startte,heb ik nu ook de startmotorsolonoide(poeh) vervangen + plus al de bedrading van contact naar startmotor en van relais naar startmotor.
Zometeen de laatste draden solderen,accu terugplaatsen en proberen.
Ben benieuwd.

succes.
Groet Jan.T (serie III 88" diesel ' 78 nog 2 maandjes en dan weg.bel. vrij )