Pagina 1 van 1
slecht lopen op LPG
Geplaatst: di 20 mar 2007, 08:55
door Durk
prikkers,
Sinds m'n lange rit op zondag (500 km), start de RR slecht op LPG, en loopt daar heel 'arm' op, althans zo lijkt het. Op benzine is alles Ok. Normaal start ik em op LPG en trek de choke open om em iets hoger stationair te laten draaien, nu wil hij dan bijna afslaan, ik kan em dan draaiende houden, maar 't loopt heel anders.
Wel kan ik op die manier gewoon naar m'n werk rijden, hij trekt aardig, maar niet net als anders. En als ik em uitdoe en weer probeer te starten dan lukt dit bijna niet.
Koelwaterstand is ok, de lpgtank heb ik volgedaan, ik hoor de relais 'klikken' als ik wil starten...wat kan er aan de hand zijn?
DuRRk
Re: slecht lopen op LPG
Geplaatst: di 20 mar 2007, 09:17
door Rene W. V8
Durk,
Dit kan verschillende oorzaken hebben:
Slechte vonk:
Ontsteking.
Verdelerkap,
Rotor
Bougie's.
Slecht mengsel:
Verdamper Membraam
Mixer
Afstellen van Verdamper
Rene W. V8
[www.roversd1.nl]
[www.rover-v8.nl]
[www.rover-v8.nl]
[autos.groups.yahoo.com]
[autos.groups.yahoo.com]
[autos.groups.yahoo.com]
Re: slecht lopen op LPG
Geplaatst: di 20 mar 2007, 09:23
door Durk
Rene,
op benzine loopt ie als vanouds, dus daarmee zijn een aantal zaken uit te sluiten toch? Zoals ontsteking, verdelerkap, rotor en bougies?
Zondag heeft de auto probleemloos 500km snelweg gereden, en spontaan heb ik maandag's problemen... ;-/
kan er ook troep in het kachelcircuit losgeraakt zijn wat nu half in/tegen de verdamper aanhangt of zo? dat het circuit niet optimaal meer stroomt oid?
Durk
Re: slecht lopen op LPG
Geplaatst: di 20 mar 2007, 09:47
door RoLandrover
Zulke problemen komen naar voren onder belasting Durk, (dieper gas geven)
niet al bij stationair. Het kan absoluut aan je gasinst. liggen,
maar dan niet in de verwarming ervan.
grtn,
Roland
Re: slecht lopen op LPG
Geplaatst: di 20 mar 2007, 11:25
door Rene W. V8
Durk,
Dat de motor goed op benzine loopt wil nog niet zeggen dat de ontsteking, rotor, verdelerkap goed is. LPG heeft nu eenmaal een betere vonk nodig dan benzine,
en LPG is veel gevoeliger voor een slecht vonk.
Het watercircuit staat los van het lpg circuit. Tenzij ???????
Je verdamper bevriest. Maar dan moet de auto er helemaal mee stoppen.
Rene W. V8
PS het is de bedoeling om zondag naar Biddinghuizen te gaan.
Als je daar bent kan ik altijd even kijken wat er loos is.
Ik doe dit uiteraard niet voor niets. Er moet wel grof voor betaald worden.
Wat dacht je van een gevulde koek.!!!!!!!!!!!
Rene W. V8
Re: slecht lopen op LPG
Geplaatst: di 20 mar 2007, 11:31
door Durk
Rene,
jammer jammer jammer, dat grove tarief van jouw had ik nog wel willen verdubbelen, maar ik ben daar helaas niet....
mmm...vanavond maar even kijken of ik wat kan vinden.
ik ben in ieder geval al weer wat wijzer, wordt vervolgd...
DuRRk
Re: slecht lopen op LPG
Geplaatst: di 20 mar 2007, 12:36
door tonnie
Tja zit met hetzelfde alleen doet hij het bij mij op benzine ook niet goed. Laat me even weten als je de oplossing hebt gevonden
Re: slecht lopen op LPG
Geplaatst: do 22 mar 2007, 16:40
door DuRRk
prikkers,
het lijkt een 'slappe'vonk te zijn, we zien een oranje vonk, direct vanaf de bobine, tevens zit daar een 'ventilatiesleuf' naar de wielbak toe. Met de lange rit van zondag (500 km) puur in de regen zou dit kunnen verklaren waarom ik maandags problemen had. Er is ongetwijfeld heel veel water overheen gegaan.
Ik zal de bobine overbouwen uit m'n blauwe sloper, ik laat hier wel weten hoe 't gegaan is.