Pagina 1 van 1

Nog éénmaal paraboolveren vraag

Geplaatst: di 13 mar 2007, 17:00
door eprom
Ja ik weet het, er is al heel wat over geschreven en ik heb heel wat uurtjes in het archief gespendeerd. Toch heb ik nog een parabool vraag:

Voor mijn toekomstige 88 heb ik bij Paddock een set 3 blads paraboolveren gevonden van Britpart (?210,- in.btw) en dat lijkt me geen verkeerde prijs, maar..... moet ik nu wel of niet de standaard schokbrekers vervangen?
Ik lees op internet (en hier) tegenstrijdige berichten, dus ik ben op zoek naar mensen met ervaring!!

Groeten,

Berry



-Binnenkort stel ik "Gromit" voor-

Re: Nog éénmaal paraboolveren vraag

Geplaatst: di 13 mar 2007, 17:10
door 88Cees
Die tegenstrijdige berichten zul je hier ook krijgen denk ik.
Ik rij met standaard schokbrekers (wel vernieuwd samen met de veren) en ben er heel tevreden over.
Olie gevulde dempers worden hier echt niet warm, misschien als je Paris-Dakkar meerijdt.
Gr Cees

Re: Nog éénmaal paraboolveren vraag

Geplaatst: di 13 mar 2007, 18:01
door Martin (seriesIII -88)
ik heb zelf nog bladveren... maar zou je het gewoon niet lekker proberen met je oude dempers? als ze stuk gaan is het vroeg genoeg om ze te vervangen

Re: Nog éénmaal paraboolveren vraag

Geplaatst: di 13 mar 2007, 19:59
door macweekers110hcpu
het vervangen van de dempers heeft wwinig zin wanneer de huidige dempers nog naar behoren functioneren. Alleen de articulatie is groter met paraboolveren, om deze articulatie te benutten zul je iets langere schokbrekers kunnen plaatsen.

Re: Nog éénmaal paraboolveren vraag

Geplaatst: di 13 mar 2007, 22:09
door fred101
Als je de grotere veer uitslag niet benut doen de oude dempers het waarschijnlijk wel. Bij mij moest ik ze vervangen want hij stond hoger op zijn veren als dat de orginele dempers lang waren. Ook de vangbanden moesten eraf. Ik heb nu britisch springs, deze zijn goed qua wegligging, erg strak, comfortabeler als de orginele veren (deze zijn ook OK als ze niet vastgeroest zitten) Maar de TIC's die ik onder mijn eerste had waren nog veel comfortabeler. Echter hing wel meer over in bochten.
Geen ervaring met veren van brit-shit, wel met andere onderdelen.

Fred101

Re: Nog éénmaal paraboolveren vraag

Geplaatst: wo 14 mar 2007, 00:23
door Niet meer zo Lightweight
Alle voorgaande reacties ten spijt. Allemaal foute antwoorden

Veren en dempers zijn altijd een combinatie. Bij slappere veren horen dempers met een soepeler dempingskaraktiristiek. Dat is de reden dat er bij een ander type veer ook dempers worden aanbevolen met een aan die veren aangepaste demping.
Denk even extreem en je zult het begrijpen. Neem bv een hele slappe veer met een demper die bijna niet kan bewegen, dan begrijp je wel dat dit niet gaat werken.

Natuurlijk kun je best wel rijden met een combinatie die niet de ideale is, maar er is iemand die advies vraagt, dan moet hij ook advies krijgen op de juiste manier en niet hoe het ook wel een beetje zou kunnen als je niet te nauw kijkt.
Wellicht maak ik mij niet populair met deze tekst, maar we moeten op het meest waardevolle forum van Nederland zuinig zijn en de vraagstellers juist informeren.

Kees

Re: Nog éénmaal paraboolveren vraag

Geplaatst: wo 14 mar 2007, 00:30
door fred101
Maar je hebt wel gelijk hoor, alleen zijn de orginele veren best soepel, dat wordt meestal vergeten. Mijn tweede S2a had goed onderhouden ingeoliede roestvrije veerpakketten en dat reed bijna vergelijkbaar met de britisch springs parabolen. De TIC zijn idd veel soepeler en dan zou ik ook andere dempers nemen. Te stugge dempers werken dan de veer tegen maar te slappe maken er een deinbak van.
Daarom geef ik je gelijk, het moet op elkaar afgestemd zijn.

Fred101

Re: Nog éénmaal paraboolveren vraag

Geplaatst: wo 14 mar 2007, 00:45
door Niet meer zo Lightweight
Fred, had jij geen RVS uitlaat (volgens Dennis) Weet je toevallig de diameter van de pijp

Kees

Re: Nog éénmaal paraboolveren vraag

Geplaatst: wo 14 mar 2007, 10:04
door fred101
Ik heb een rvs onder de 88 en de 101. Welke wil je weten dan meet ik hem op. Hij was overigens bij de 88 even dik als de orginele. Maar hij klinkt wel lekkerder.

Fred101