Pagina 1 van 1

even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 19:57
door branko
Hallo allemaal.
Ik lees al een tijdje mee, en wil me nu even voorstellen.
Mijn naam is branko, ben getrouwd en heb 2 zoons, woon in enschede.
Werk als koeltechnisch monteur.
Ben al tijden besmet met het 4x4 virus, en heb de nodige 4x4 al gehad.
Als eerste was er een landrover 88 gevolgd door een unimog 416, deze werd opgevolgd door een renault 4 4x4 [ echt waar, ze bestaan echt], hierna kwam een renault saviem tp3 4x4 [ dit is een ambulance die dan ook tot camper is omgebouwd], als een na laatste heb ik een volkswagen t3 16" syncro gehad, met camper afzet unit.
Bijna had ik begin van dit jaar een volvo c304 [ 6 wiel aangedreven en met portaal assen] aangeschaft, maar toen kwam er een landrover 130 op mijn weg, en na even wikken en wegen besloten deze ipv de volvo te nemen.
O ja, tussen door heb ik nog diverse andere auto's en motoren gereden [ en zelfs een bmw gs 1150 omgebouwd tot offroad zijspan].
Mijn [ onze] bedoeling is om de 130 om te bouwen naar camper.
Het is een 130 die bij de meteor gebouwd is, met een wielbasis van 133 inch, luchtgeveerde stoelen voor, een tussen bak uit een rangerover [ ? ], in 1998 is de motor en de bak vervangen [ alleen is de kilometerstand niet duidelijk, en ik kan via de apk ook geen gegevens krijgen [ ben geen bedrijf]].
De auto heeft 450.000 kilometer gelopen, en is van bj '94
Tot aan de voorportieren gaat alles er af, en van af daar komt er een camper unit met hefdak op.
Maar eerst moeten we gaan demonteren, het chasis en schutbord repareren, laten galvaniseren, het mechanische gedeelte nakijken en indien nodig reviseren of vervangen.
Kortom een leuke klus, die me wel enige tijd van de straat zal houden.
Tot zover een korte? voorstelling.
Groetjes Branko.

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 20:03
door Frans Bonnes
Welkom.

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 20:04
door Robb {Disco 300 Tdi}
je hebt er zin in lees ik..........welkom

Robb

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 20:05
door Bram109
Grootse plannen lees ik... ben benieuwd.
En ook welkom natuurlijk.

Groetjes Bram

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 20:06
door A3
Welkom Branko.
Leuke klus heb je in het vooruitzicht. Moet het project voor de zomervakantie klaar zijn? :-)

Ad Rietman
--> mod_embed_images_loadimage('06f08f777d1c279812dd04dc4c9896b8', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto%3DLLPSGJEA', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto=LLPSGJEA', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto%3DLLPSGJEA', '', 6327869, 600, 600, 'Loading image ...', false);
'De (Enschedese) Engel'

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 20:20
door branko
Zo dat noem ik een warm welkom.
Nee Ad, het hoefd niet dit jaar klaar te zijn, word een project van ongeveer 2 jaar.
Is behalve een tijd kwestie natuurlijk ook een finacieel zoekplaatje.
Branko.

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 20:50
door Summerwind
Welkom en hou ons op de hoogte van de vorderingen.

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 21:12
door bambam
Ook hallo van Rene'tje.
Laat je 130 even heel en kom m even laten zien op t prikkersweekend.
Ben nieuwschierig.


Haaietoo

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 21:50
door branko
Dat is jammer, de 130 ligt al voor een groot gedeelte uit elkaar.
Behalve het aandrijf gedeelte en motor e.d., zit er alleen het schutbord en het rechter voor spatbord nog op.
Dus rijden zal niet gaan, buiten dat is het al 5 jaar geleden dat hij apk is gekeurd, al die tijd [ en ook nu ] is hij geschorst.
Branko.

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 22:19
door edwarddonkers
Ha die Branko,

Hoe beviel de Volvo?
Ik had bijna een Volvo C303 gekocht, maar durfde het toch niet aan...

Groeten Edward.

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 23:03
door branko
Ik heb er zelfs nooit in gereden, maar was op een haartje na naar zweden gegaan om er een te halen, afspraak e.d. was al gemaakt.
Maar kreeg toch mijn twijfels over de betrouwbaarheid, en nog belangrijker het krijgen van onderdelen.
Probleem is met dit soort auto's dat de overbrengings verhoudingen erg laag zijn, dus dat de [ benzine] motor aardig hoog in toeren moet draaien om een redelijke snelheid te krijgen, verbruik is 1 op 4, tot 1 op 5 superbenzine.
Ombouwen op diesel is ook niet makkelijk [ toerental van de motor weer].
eigenlijk moet je er een compleet nieuwe aandrijflijn in zetten, en dan is het de vraag of de assen het houden.
Wat betreft de offroad eigenschappen is hij erg goed: veel bodem vrijheid [ ongeveer 40 cm], goede rij eigenschappen, veel ruimte bij een relatief laag gewicht [ 6x6 = 2300 kg als chasis met enkele cabine, mag geladen worden tot 4,5 ton, dus niet verkeerd], en hij heeft standaard sper dif's.
Grappig is dat de assen van de c303 ook wel eens onder landrovers gezet worden, maar dan komt ook de overbrenging weer om de hoek kijken.
Maar de doorslag om voor een landrover te gaan was toch het gemak om aan onderdelen te komen, en de bekendheid in binnen en buitenland.
Branko.

Re: even voorstellen

Geplaatst: ma 12 mar 2007, 23:43
door LandLoper / MksIII
Mmm, zo'n c303 ziet er toch ook wel oke uit. Ik kende ze niet, maar heb hem even opgezocht.

Succes met bouwen. Gr Mischa

<img src=http://images.fotopic.net/?id=38600303&quality=400>

Re: even voorstellen

Geplaatst: di 13 mar 2007, 00:00
door Gerben tB
Welkom mede tukker

Re: even voorstellen

Geplaatst: di 13 mar 2007, 00:56
door jan wolters
Welkom,
Leuk weer een medeprikker in Enschede.

Jan

Re: even voorstellen

Geplaatst: di 13 mar 2007, 02:42
door Momenteel fietser

Welkom tussen de andere besmette lui hier. Heb je ook foto's.

Arnold.

<img src="[www.mijnalbum.nl];

Re: even voorstellen

Geplaatst: di 13 mar 2007, 09:30
door branko
Hallo Arnold.
Ik heb wel foto's, maar die staan niet op een website of zo, en weet niet hoe ik ze dan kan plaatsen?
Wil je foto's van de 130?
Branko.

Re: even voorstellen

Geplaatst: di 13 mar 2007, 11:35
door Andy en Amanda
Herzlich Willkommen Branko! Hou je ons op de hoogte van de vorderingen? En met het plaatsen van de info en foto's kan hier vast wel iemand helpen!

Groeten
Andy
110 300Tdi, Cool Runnings

Re: even voorstellen

Geplaatst: di 13 mar 2007, 17:57
door Momenteel fietser

Branko,

Foto's plaatsen is niet moeilijk hoor.

Je moet ze uploaden naar een fotowebsite zoals:

[www.mijnalbum.nl] (Eerst even een account aanmaken.)

En dan gewoon een linkje plaatsen in je berichtje.

Hier staat hoe:

[www.landroverpagina.nl]

Succes.

Arnold.



<img src="[www.mijnalbum.nl];