Pagina 1 van 1

stotteren en uitvallen td5

Geplaatst: di 06 mar 2007, 18:08
door remco
HH,

In een posting in januari al om hulp gevraagd daar mijn td5(2004) moeilijkheden had met het stationair toerental.

Een ruime 18 dagen terug op naar wintersport; Hij begon te pas en onpas kortstondig in te houden en viel zo af en toe geheel uit. In Garmisch Partenkirchen(Duitsland) een dealer opgezocht(heb tenslotte garantie), helaas wel een fotmelding uit te lezen maar geen oorzaak gevonden. Bijna 14 dagen geen problemen gehad, maar wel een vermogens arme td5.
Op de terugweg vanuit oostenrijk was het wederom raak, bij iedere vraag om vermogen ging hij of inhouden of stopte hij er weer mee. Gister hem maar naar de dealer gebracht waar ik hem aangekocht heb, met de hoop dat ze het nu wel vinden. Ga jullie ook op de hoogte houden.

Maar nu de vraag; wie herkent dit en heeft een td5 een noodprogramma, of anders gezegd functioneert de motor ook zonder computer. Kun je deze dus uitschakelen, zodat je bijvoorbeeld 70 procent van je vermogen beschikbaar hebt?

CU
Remco

Re: stotteren en uitvallen td5

Geplaatst: di 06 mar 2007, 19:12
door Jeroenm
Hallo Remco,

De Td5 heeft een noodloop, bij bv te veel turbodruk oid gaat het over in noodloop, motor werkt dan als een NA. Het uitvallen, wellicht de injectoren vies, maar dit zou je bij het uiltezen moeten kunnen zien. Wellicht de kabelboom in de kop van je motor. Verder succes en er zullen nog wel meer reactie komen.

Groet,
Jeroenm

Re: stotteren en uitvallen td5

Geplaatst: di 06 mar 2007, 20:05
door Erik Hof
Remco,

Wat voor brandstof heb jij getankt in Duitsland, Zwitserland of Oostenrijk?

Dit kan namelijk wel eens te maken hebben met het te hoge zwavelgehalte in de diesel. En daar kunnen Td5jes nou eenmaal slecht tegen. Zijn de pompverstuivers niet op gebouwd. Hoog-zwavelige diesel voor weggebruik is meestal rood.

Ook is het mogelijk dat de Luchtmassa meter kapot is, maar dit zou moeten resulteren in een foutcode.

Ook is het mogelijk dat de EGR klep blijft hangen. Deze blijft dan in de geopende positie staan. Wat weer tot gevolg heeft dat je de opgebouwde druk van de turbo zo weer kwijt raakt de uitlaat in.

Td5 kan niet zonder computer. Maar als er een sensor kapot zou zijn dan gaat hij regelen met een van te voren ingestelde waarde. bv buitenluchtdruksensor in je luchtfilterbak; normaal zou hij bv. 1030mBar moeten zijn, is die kapot dan regelt hij met bv. een standard waarde van 1010mBar. Maar ook dit zou weer moeten resulteren in een fout code.

hoop dat je er wat mee kan



Groet Erik

Re: stotteren en uitvallen td5

Geplaatst: di 06 mar 2007, 23:43
door de Haas
Remco,

De klachten van jou td5 komen sterk overeen met de klachten die mijn td5 had. Let wel, had. Nadat de gaspotentiometer vervangen was, kon ik weer stotterloos verder snorren.

Gr Paul

Re: stotteren en uitvallen td5

Geplaatst: di 06 mar 2007, 23:52
door Erik Hof
O ja dat is ook zo Paul was ik even helemaal vergeten, gelukkig was het aan het eind van de trip......



gr Erik & Blackie

Re: stotteren en uitvallen td5

Geplaatst: wo 07 mar 2007, 03:19
door Muddy @ Curacao
Remco,

Heb je weleens gecontroleerd of er olie vanuit je motorblok naar je computer loopt via de kabelboom? Ken de klachten van je en bij mij was dit het geval!

grt Tijn

Re: stotteren en uitvallen td5

Geplaatst: wo 07 mar 2007, 13:34
door Hugo
Remco,

Allereerst, de TD5 motor heeft de computer nodig om te kunnen draaien, zonder lukt het echt niet. De computer kent een aantal noodloopfaciliteiten dus in het algemeen kom je wel thuis.

Je had het over een foutcode, weet je toevallig welke dat geweest is ?

De klachten die jij omschrijft kunnen met een aantal dingen te maken hebben maar omdat de motor erbij afslaat zou ik in eerste instantie aan de brandstofpomp denken.

Mvrgr, Hugo