Pagina 1 van 1
overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 10:10
door Arjan
Jambo,
Tervoorbereiding van onze droom maar ook voor Inge haar afstudeer projekt heb ik een vraagje.
Stel je gaat voor meer dan 12 maanden op reis met je land rover.
Hoe gaat dat in zijn werk met de apk plicht.
een paar puntjes.
-verplicht jaarlijks tekeuren.
-wat als je dit niet doet.
-is er onder de keuring uit tekomen.
-kun je in het buiten land keuren.
enz enz.
Alle antwoorden zijn welkom.
Ook nutige web sites zijn welkom.
<a href="[www.mylandyon.mysites.nl]; target="_blank"><img src="[www.mylandyon.mysites.nl]; height=110 width=170></a>
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 10:17
door Aad Koene
Arjan,
ongeacht de tijd van verblijf in het buitenland, blijf je in Nederland APK-plichtig.
Deze kering mag alleen maar in Nederland worden uitgevoerd.
De enige manier om er onderuit te komen is je wagen uitvoeren naar het land waar je verblijft.
Als je niet aan de APK-plicht voldoet krijg je automatisch de boete op de deurmat.
Schorsen biedt ook geen soelaas want dan mag je er niet mee rijden, ook niet in het buitenland.
Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 10:25
door LimaWhiskey
Dus misschien gewoon de bekeuring van 90 euro accepteren?
Andries
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 10:29
door Arjan
Jambo,
Okay die bekeuring kun je acepteren (heb ik vaker gedaan is goed koper als apk klaar maken).
Hoe gaat de verzekering om met het gegeven dat je geen keuring meer hebt, en hoe staat het buitenland daar tegen over.(bijvoor beeld een ongeval in timboektoe met een slime afrikaan die weet dat een nederlabndse auto apk moet hebben?)
<a href="[www.mylandyon.mysites.nl]; target="_blank"><img src="[www.mylandyon.mysites.nl]; height=110 width=170></a>
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 10:31
door Aad Koene
en elke twee maanden later weer eentje.
Vermoedelijk krijg je na de derde een verzoekje om voor de rechter te komen verklaren waarom je niet aan je wettelijke verplichting voldoet.
Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 10:41
door Marco (Outback Africa)
Mijn Series Land Rover heb ik jaren geschorst en in het buitenland/Zimbabwe "gestald". Geen APK etc. dus als je overland naar Afrika gaat reizen zou ik dat zo doen. Gr. Marco.
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 10:51
door Laurens - laroChunky:)
vind de verzekeraar dat ook een goed idee?
dat is volgens mij het punt.
trouwens, de eerste bekeuring komt toch pas na 14 maanden?
dus 12+2 valt nog net binnen wat kan.
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 10:56
door Art
Arjan,
De verzekering eist alleen dat je auto technisch in orde is. Als je een ongeluk maakt dat te wijten is aan een technisch mankement van de auto, dan heb je een probleem. De verzekeraar eist dus geen geldige apk. Dit is mij vertelt door de verzekeringsagent van wiggers.
Groeten Art
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 11:09
door Landgravertje
Zover ik heb begrepen blijf je wel APK plichtig en kun je de auto wel schorsen voor, maar dan krijg je ook weer een probleem met de verzekering, aldus mijn verzekeringsagent.
Wanneer zijn jullie van plan te gaan?
Groet,
Martin
"Landgravertje"
www.whataboutafrica.org
<img src=" gastenboek_martin.jpg --> mod_embed_images_loadimage('a3c998c7ee3c74f59d7f109b3f2b945c', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.whataboutafrica.org%2Fimages%2Fgastenboek_martin.jpg', 'http://www.whataboutafrica.org/images/gastenboek_martin.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.whataboutafrica.org%2Fimages%2Fgastenboek_martin.jpg', '', 6323526, 600, 600, 'Loading image ...', false); ">
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 11:29
door Defender110
Waarom niet gewoon keuren net voordat je weggaat, dan heb je 12+2 maander eer je wagen weer voor de APK moet verschijnen.
Je wilt toch ook niet met een auto 12 maanden op pad met eventuele mankementen?
Marco
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 11:36
door huub pennings
Defender110 schreef:
>
> Waarom niet gewoon keuren net voordat je weggaat, dan heb je
> 12+2 maander eer je wagen weer voor de APK moet verschijnen.
Zit met een soortgelijke vraag, 12+2 is niet lang genoeg voor mijn plannen aangezien de auto gedurende 3 jaar reizende door diverse landen zal zijn.
> Je wilt toch ook niet met een auto 12 maanden op pad met
> eventuele mankementen?
Snap even niet wat je bedoeld.
Kan ik hem niet repareren omdat er geen APK mogelijkheid is dan?
Huub
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 12:09
door peter brandsma
beste Arjan, mijn broer welke een jaar in afrika is geweest, heeft erg veel problemen met hetzelfde gehad .
bij terugkomst torenhoge bekeuringen!!
ergo....eerst keuren! dan gaan.
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 12:11
door Jan Aart
Wie controleert in het buitenland of je auto niet geschorst is ?
gr.
Jan Aart
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 18:31
door AfrB
In Europa moet je zorgen dat de auto apk gekeurd is. Dit vereist ook de verzekeraar. In Afrika geldt geen Europese verzekering, daar sluit je een verzekering af in het land zelf. Meestal aan de grens. Bijv. een CEDEAO verzekering die in heel west Afrika geldig is. De Afrikaanse verzekeraar eist geen apk. Je moet dus zorgen dat de auto in Europa apk gekeurd is. Daarbuiten maakt het niet uit. Neem een kleuren copie van je kentekenbewijs mee. Geplastificeerd, dat vinden ze in Afrika prachtig. Ik heb daar nog nooit m'n orgineel laten zien. Vervolgens stuur je je orgineel op en machtigt iemand (van te voren) om je auto te schorsen. Standplaats: Timbouctou. Je geschorste kenteken laat je eventueel weer opsturen. Andere mogelijkheid is je kenteken als verloren opgeven. Je krijgt dan nieuwe papieren. De nieuwe orginelen stuur je op als je Europa verlaat en je machtigt iemand om te schorsen. Met de ''verloren' papieren ga je vrolijk Afrika in.
Mijn 109 ex-def. staat momenteel geschorst in Gambia. Straks rijd ik weer vrolijk verder daar, geschorst en wel. Overigens: de 109 ex-def is de ideale auto voor west Afrika. In Gambia volop onderdelen en uitstekende prestaties in terrein.
Re: overland en apk, schorsing en verzekering
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 19:04
door Emiel
Hoi Arjan,
een probleem waar elke overlander mee zit. Ik heb mijn defender gekeurd voor dat ik ging, en voor het eind van het jaar heb ik iemand anders met een machtiging en de originele papieren de defender laten schorsen en als standplaats Zuid Afrika opgegeven. Ik heb mijn originele papieren niet mee genomen op mijn reis alleen kopieen en een internationaal kentekenbewijs gehaald bij de ANWB. Alles en iedereen vond dit (samen met een Carnet) prima.
Verzekeren is ook geen probleem omdat je verzekering niet geldig is in Afrika moet je terplekke een verzekering afsluiten (meestal aan de grens) en er is echt helemaal niemand die je zal vragen om een apk, te meer jouw auto in betere staat is dan de meeste andere auto's die in Afrika rond rijden.
Als je toch een echte betrouwbare verzekering wilt hebben die geldig is (echt uitbetaald als je schade maakt) in heel Afrika kan je deze afsluiten bij alessie (www.alessie.com/nederlands/html/afrika.htm) deze maakt het ook niks uit als je auto geschorst is. (het is wel zo dat je ondanks deze verzekering in sommige landen toch nog een verzekering af moet sluiten, kost haast niks maar dat zijn de lokale regels en voor een Afrikaanse ambtenaar geldt: regel is regel!)
Waar je alleen voor moet zorgen is dat je auto "ontschorst" wordt op het moment dat je Europa weer in rijdt en dat je een afspraak hebt gemaakt voor een APK. je mag immers met een niet gekeurde auto naar een APK keuring rijden.
Veel succes en plezier bij alle voorbereidingen.
Groeten Emiel
www.dutch-courage.net
Re: overland en apk, schorsing en verzekering
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 21:02
door Disco
Toch vraag ik mij af of er niet een andere mogelijkheid is
Ik weet dat er vroeger speciale platen waren voor nederlandse auto's in den vreemde
misschien dat buitenlandse zaken je kan helpen en anders inderdaad schorsen
theo
Re: overland en apk
Geplaatst: vr 23 feb 2007, 21:27
door Arjan
Jambo,
Bedankt met deze antwoorden kan ik weer iets verder.
Ik heb ook de zelfde vraag gesteld bij de rdw hier krijg ik volgende week antwoord op.
Ik houd jullie op de hoogte.
Hebben jullie nog tips/site`s waar ik nog meer informatie kan vinden over verzekeren in het buitenland.
Ps Landgravertje eind 2008 is de streef vertrek datum.
<a href="[www.mylandyon.mysites.nl]; target="_blank"><img src="[www.mylandyon.mysites.nl]; height=110 width=170></a>