Pagina 1 van 1

ontluchten lukt niet

Geplaatst: vr 02 feb 2007, 09:46
door misha
shit, ik weet dat er heeel veel over geschreven is maar toch kom ik er niet uit. Ik krijg het (enkelvoudige) remsysteem van mijn SIII niet ontlucht. We hebben er gister ruim een liter remvloeistof doorgepompt maar er blijf lucht op de leiding zitten. Er zijn ook nergens lekken te vinden, alles is droog.

Wat doe ik nu verkeerd? Het enige dat me wel opvalt is dat ik af en toe als ik het pedaal intrap ergens links voor een soort sisgeluid te horen krijg rechts voor. (maar alles is er droog.

gr Misha

Re: ontluchten lukt niet

Geplaatst: vr 02 feb 2007, 09:48
door roadrocket
zakt je vloeistof-niveau na dat sisgeluid?

robert

Re: ontluchten lukt niet

Geplaatst: vr 02 feb 2007, 09:49
door Sjoerd
Heb je je remmen al wel opgesteld na het ontluchten, als ze namelijk allemaal helemaal teruggesteld staan dan moet je soms ook meerdere keren pompen voor de boel op druk is.

Sjoerd

Re: ontluchten lukt niet

Geplaatst: vr 02 feb 2007, 10:57
door misha
ehm.. nee dat heb ik nog niet gedaan. is de uitslag van de remcilinders dan zo groot dat hij meer is dan een slag van het rempedaal?

of het niveau in de hoofdremcilinder zakt na de sis durf ik zo ff niet te zeggen...
ga het uizoeken

misha

Re: ontluchten lukt niet

Geplaatst: vr 02 feb 2007, 12:01
door Frans Mien Mesjien
Eerst afstellen en dan nog een keer proberen. De hoeveelheid vloeistof die de hoofdremcilinder meot verplaatsen is te groot om dat in één keer te kunnen doen. Zijn je remmen gesteld dan moet er minder vloeistof verplaatst worden om druk te krijgen. Rempedaal ook op druk houden als je de ontluchtingsnippel weer dicht draait, anders wordt er zo weer lucht in de leiding getrokken.
Ik denk dat je ondertussen wel de hele methode kent.
Succes.
<img src=&quot gastenboek_harinck.jpg --> mod_embed_images_loadimage('d8b4687ed182adb69325af18b10fa5cb', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.solidebolide.nl%2Fimages%2520gastenboek%2Fgastenboek_harinck.jpg', 'http://www.solidebolide.nl/images%20gastenboek/gastenboek_harinck.jpg', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.solidebolide.nl%2Fimages%2520gastenboek%2Fgastenboek_harinck.jpg', '', 6317355, 600, 600, 'Loading image ...', false); ">
Frans Mien Mesjien

Re: ontluchten lukt niet

Geplaatst: vr 02 feb 2007, 21:01
door Hans SIIA 200TDI
Ik heb dit ook eens gehad en heb ze toen laten ontluchten dmv een vacuum pomp op het tankje en de olie vanaf de nippel op de rem naar binnen laten zuigen. Hierna waren ze kei hard.

Hans

Re: ontluchten lukt niet

Geplaatst: za 03 feb 2007, 21:18
door paulus
denk er om eerst de langste remleiding ontluchten LA, gewoon een slangetje aan de nippel en doorpompen tot je geen lucht meer ziet. Dan de rem onderin houden en nippel dicht.Dan RA LV en RV

kan niet fout ( wel eerst de schoenen afstellen)

sissen is een lek en dat kan in een remslang zijn, laat iemand de slangen bekijken als je op de rem trapt, een bult er op hoort niet zeg maar