Pagina 1 van 1
werkcilinder
Geplaatst: zo 21 jan 2007, 13:40
door jarne
Hoi,
In het werkplaats handboek staat dat je de stofkap van de koppelings werkcilinder met rubbervet in moet/kan smeren. Natuurlijk heb ik dat spul niet.
Zou het ook met gewone vaseline kunnen of zou ik hem er maar gewoon zo opzetten?
Nog ontluchtings tips iemand?
Groetjes jarne, 88 serie 3 uit 1973.
Re: werkcilinder
Geplaatst: zo 21 jan 2007, 13:45
door erik 109 ex-def
Vaseline of een beetje andere vettigheid is volgens mij goed hoor. Zonder mag ook, vet wordt het vanzelf
succes
<img src="[www.mijnalbum.nl];
groet. Erik
Re: werkcilinder
Geplaatst: zo 21 jan 2007, 14:01
door Gert
Het moet volgens mij wel zuurvrije vaseline zijn.
Op mijn werk moeten we koelcellen luchtdicht maken met zuurvrije vaseline, dit jaar hadden we van het merk dat o.a. CFS verkoopt en andere soldeerspullen.
Re: werkcilinder
Geplaatst: zo 21 jan 2007, 14:20
door Dennis101
Nee, er mag geen vaseline gebruikt worden.
Vaseline is een aardolie product en de hydraulische koppelings en remonderdelen mogen hiermee niet in contact komen.
Let er bij montage op dat de ontluchtingsnippel op de bovenste aansluiting komt en de leiding op de onderste aansluiting van de hulpcilinder.
Ontluchten van de koppeling stelt niets voor, als je de ontluchtingsnippel een klein stukje open zet en het reservoir vult dan is de koppeling meestal al ontlucht zodra er vloeistof uit de nippel komt.
Voor je gemoedsrust zou je daarna nog een keertje onder druk kunnen ontluchten.
Schrik niet als blijkt dat de koppeling pas helemaal onderin ontkoppelt, na een ritje of een aantal keren bedienen komt dit punt vanzelf weer op de vertrouwde plek.
Misschien is het verstandig om voortaan het boek te raadplegen voordat je de klus begint, zodat je bij aanvang alle benodigde materialen al in huis hebt.
Dennis B.
Re: werkcilinder
Geplaatst: zo 21 jan 2007, 15:11
door jarne
Hoi,
In het werkplaats handboek hebben ze het over castrol/girling rubbervet... Is dat ook een aardolie produkt? Of is dit ander spul?
Als het niet te duur is koop ik gewoon een tube van dat spul.
Bedankt voor de ontluchting tip! Ik heb die cilinder al een half jaar in huis liggen maar hij moet toch maar eens gemonteerd worden!
Groten jarne.
Re: werkcilinder
Geplaatst: zo 21 jan 2007, 15:33
door 88Cees
Dat rooie Girling rubbervet heeft een automaterialenzaak ook in kleine tubetjes en kost weinig.
Gr Cees
Re: werkcilinder
Geplaatst: zo 21 jan 2007, 16:02
door Bram109
ATE remcilinder pasta bijvoorbeeld.
In een blauwe tube, kan niet missen.
Groetjes Bram