Pagina 1 van 1

Remtrommel

Geplaatst: za 28 okt 2006, 21:48
door Niexor
Hallo,

Ben met de montage weer tegen een nieuw probleem aangelopen. Het monteren van de remschoenen is inmiddels gelukt zowel voor als achter echter ik krijg de remtrommer voor er niet op. Ik had al gelezen dat het bij nieuwe componenten het zeer nauwkeurig komt.
Nu is mijn vraag hoeveel mm moet er ongeveer zijn tussen de remschoen en de remtrommel? Tips zijn altijd welkom!

Groet,

Niek

Re: Remtrommel

Geplaatst: za 28 okt 2006, 22:02
door Dennis101
De verstellers van de remschoenen moet je niet zover terugdraaien dat ze tegen de aanslag komen, omdat op het laatste stukje voor de aanslag de schoenen weer iets naar buiten komen.
De remschoenen moeten voordat de trommel erop komt eerst in het midden gezet worden, ze kunnen namelijk naar boven en onder schuiven.

Ik heb geen idee hoeveel ruimte er dan nog overblijft, in elk geval genoeg om de trommel te monteren en helemaal vrij te lopen.

Dennis B.

Re: Remtrommel

Geplaatst: zo 29 okt 2006, 11:16
door P&O109V8+RR
het kan zijn dat je remschoenen zonder merk hebt die een stukje te lang zijn van de ene 'punt van de halve maan' tot de andere, dat is mij eens overkomen. vergelijk ze eens met je oude remschoenen. als ze groter zijn kun je aan weerskanten een randje afslijpen van het ijzer, als ze hetzelfde zijn moet je inderdaad de kommaatjes helemaal terugdraaien en dan moet er ruimte genoeg zijn.

groeten,
peter

Re: Remtrommel

Geplaatst: zo 29 okt 2006, 14:07
door Niexor
Bedankt alvast voor de reacties,

Ik zal ze eens vergelijken en nog proberen beter af te stellen. Kan het dan geen kwaad als er een stukje vanaf geslepen wordt?

Groet,

Niek

Re: Remtrommel

Geplaatst: zo 29 okt 2006, 14:18
door Frans Bonnes
Ik persoonlijk zou NOOIT iets, waar dan ook van de remschoenen afslijpen.
Remmerij is voor mij te belangrijk om aan te knoeien.

Als de maatvoering van de niet orginele onderdelen niet klopt zou ik ze gewoon wegdoen en orginele onderdelen kopen.

Frans Bonnes

Re: Remtrommel

Geplaatst: zo 29 okt 2006, 14:30
door Niexor


Wat zijn dan orignele onderdelen? De onderdelen die ik bij de auto gekregen hebt zijn van britparts, en de wielremcylinders zijn niet van Lucas(vooras).
Heb voor de achteras nieuw moeten kopen en meteen van Lucas, omdat hierover de berichter positiever zijn.
Kan het mogelijk hierdoor komen dat er te weinig ruimte ontstaat door niet originele wielremcylinders?

Groet,

Niek

Re: Remtrommel

Geplaatst: zo 29 okt 2006, 15:11
door P&O109V8+RR
illustraties bij mijn eerdere opmerking:

--> mod_embed_images_loadimage('407fe53f939c38292ac481aff4248282', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto%3DSGBZ7388', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto=SGBZ7388', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto%3DSGBZ7388', '', 6294117, 600, 600, 'Loading image ...', false);

--> mod_embed_images_loadimage('3c36d040367e624b4c91997a1e350630', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto%3DPY7PZWXW', 'http://www.mijnalbum.nl/Foto=PY7PZWXW', 'http://landrover.startpagina.nl/prikbord/addon.php?1162,module=embed_images,check_scaling=1,url=http%3A%2F%2Fwww.mijnalbum.nl%2FFoto%3DPY7PZWXW', '', 6294117, 600, 600, 'Loading image ...', false);

zoals je ziet is dat het verschil tussen net wel en net niet je remtrommels erop kunnen zetten. na het wegslijpen van enkele millimeters paste het en het remde prima (totdat mijn imitatie wielremcylinders begonnen te lekken en ik alles heb weggegooid en nieuw gekocht)

het lijkt me stug dat je remcylinders een andere maat hebben dan de originele. maar goed, in Land Rover onderdelenland blijken telkens weer de raarste dingen mogelijk...

gr.
peter

Re: Remtrommel

Geplaatst: zo 29 okt 2006, 15:22
door Dennis101
Met de imitatie onderdelen kun je van alles verwachten, de ene keer passen ze niet en de andere keer zijn ze al defect voordat je ze ingebouwd hebt.
Soms past het wel en werkt het ook nog een tijdje.

Goede remcilinders komen van TRW/Lucas en Lockeed/Delphi, beiden zijn leverancier van de originele Land Rover rem en koppelingscilinders.

Voor de remschoenen kun je het beste kiezen voor Mintex of Allmakes (Mintex in Allmakes verpakking).

Dennis B.