Pagina 1 van 1

inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 17:24
door Mees
Ik heb terug zitten bladeren met de zoekfunctie, maar bleef nog met een vraag zitten (ja er volgen er nog heel veel, ha).
Er is een nieuw chassis besteld voor m'n 109. De garage zegt 'wij slaan dat nummer er wel in'. Het lijkt me echter veiliger de juiste weg te bewandelen. Ik e.e.a. uitgelegd aan de RDW en contact gehad met het regiostation. Ik moet een fotoverslag bijhouden en het oude stuk chassis waarin het nummer staat straks meenemen naar het keuringsstation waarna ik een nieuw nummer krijg.

Nou worden er naar ik weet geen originele chassis' meer gemaakt voor de 109 en krijg je dus altijd te maken met een 'namaak': in hoeverre kan ik daar nog mee verrast worden bij het inslaan van het nr.
Iemand met ervaring?

Oi,
Mees

Re: inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 17:35
door crazy mud
Hoi Mees,

Volgens mij moet je een verklaring hebben van de fabriek waarin staat dat het chassis gelijkwaardig is. en naar ik weet geeft de fabriek die niet af. Dus moet je toch zelf slaan. Ik zie het probleem niet zo, de originele chasisnummers zitten ook schots en scheef, dus wie zou het moeten ontdekken?

Succes,

Peter

Re: inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 17:35
door Hans - RR V8 '76 'Abe'
De RDW vraagt om de factuur van een origineel Land Rover chassis. Dus via de NL importeur. Als je dat niet kunt overleggen slaan ze geen nr. in én ben je waarschijnlijk je papieren kwijt.

Met groet, Hans

Re: inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 17:51
door Sybren
Ik heb van de week een klant gehad (ken hem verder niet) die heeft vorig jaar een nieuw chassis gemonteerd, hij heeft het oude chassis ook meegenomen naar de rdw en kreeg zonder problemen het nummer ingeslagen.

Hij had wel aankoop bewijzen van het chassis, maar geen verklaring van de fabriek
(wist hij ook niets van) er is hem ook niet naar gevraagd.



Sybren

Re: inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 17:54
door Hans - RR V8 '76 'Abe'
Nieuw in de zin van een ander, gebruikt chassis of een nieuw chassis van Marshland o.i.d.? Dat eerste levert inderdaad geen problemen op, het tweede misschien niet altijd. Maar wil je dat risico lopen?

Met groet, Hans

Re: inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 17:57
door Huub Pennings
Tot in de negentiger jaren mochten garages zelf onduidelijke chassisnummers opnieuw inkloppen, met een auto van die- of een eerdere periode zou ik even nadenken wat handig is.
Bij het scannen van het chassis kan er ook geen oud ander nummer tevoorschijn komen aangezien dat er nooit in heeft gestaan,

Het moet m.i. wel mogelijk zijn om de auto met dit chassis te laten keuren bij de RDW in Lelystad, als hun het e.e.a. goedkeuren als technisch deugdelijk zou je op basis van de 1/3 regeling je oldtimer moeten kunnen behouden.

Good luck en wijsheid.

Huub

Re: inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 18:58
door Mees
Maar een origineel chassis is toch niet meer leverbaar en heb je toch altijd te maken met een 'namaak'?
Ik heb de vraag over 'origineel' niet bij de RDW neergelegd (na 16.30 wordt je verbinding simpelweg verbroken).
Er moeten toch legio LaRorijders zijn die een praktijkervaring hebben? Illegaal inslaan wordt ook door m'n garage voorgesteld. Maar als ik het bijna goed ga begrijpen is 'legaal' met een 2006 chassis niet mogelijk???

Re: inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 19:18
door Martin (series III-88)
Ik ken ook "iemand" ;-) die zelf zijn nummer heeft ingeslagen...
zegt de RDW-medewerker lachend "goh" nog op de goede plaats ook...
Het betrof hier alleen al een oud chassis waar nog geen nummer in stond... heb jij een zwart chassis of een gegalvaniseerd chassis?
Denk dat het met een gegalvaniseerd chassis wel op valt.

Re: inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 21:13
door Paul Stroink
Niet moeilijk doen, gewoon inslaan... Waarom moeilijk doen en risico's lopen als zelf inslaan nooit meer aan te tonen is..

Re: inslaan nummer

Geplaatst: wo 25 okt 2006, 23:42
door arthur verhalle
Chassis vervangen is en blijft problematisch.

- je krijgt van geen enkele fabrikant een declaration of conformity
- een factuur is niet genoeg voor de RDW

daarmee vallen onze vrienden van Richards, Marsland, Designa, enz enz dus af

- een origineel LR chassis, dus met LR onderdeelnummer, aantoonbaar dmv stickers op het chassis en een verklaring/factuur van de leverancier...........zou kunnen, weet ik niet zeker.

dat is dus werk voor bijvoorbeeld Craddock, die kunnen zoiets wel versieren. Sorry vrienden van Budget Parts, Vis etc etc maar origineel wordt meestal niet door NL dealers ingekocht

- er zijn een aantal bedrijven die lassen het gedeelte van je oude chassis met het nummer IN het nieuwe chassis. Dit is de beste manier om het hele gezeik te omzeilen. " Ja mijnheer van de RDW, mijn chassis was knap verrot, alle delen die niet goed waren zijn vervangen" (in dit geval dus met 1 heel groot deel, maar dat maakt niet uit........).

Vreemd maar waar, dit is VOLSTREKT LEGAAL.

- zelf een nummer inslaan is eenvoudiger, maar niet toegestaan. Toegegeven, de pakkans is niet zo heel groot, maar koop dan dus geen gegalvaniseerd chassis, want dat lijkt niet op een origineel.

Tot zover mijn bevindingen.





Arthur Verhalle

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 02:13
door Sergej
Voor allen met plannen om een nieuw, al dan niet gegalvaniseerd chassis aan te schaffen: win zoveel mogelijk informatie in bij bedrijven die met dit houtje hakken en alle mogelijkheden en onmogelijkheden weten. Win vooral geen informatie in bij de RDW want dan sluit je al bij voorbaat diverse mogelijkheden uit en manoevreer je jezelf in een onmogelijke situatie.

Er zijn zeker nog wel mogelijkheden maar het is niet verstandig op deze plaats hierop in te gaan.

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 12:12
door Mees
Conclusie: legaal nieuw chassis toepassen is niet mogelijk

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 12:17
door arthur verhalle
Sergej,

Als het niet verstandig is op dit forum in te gaan op wat wel en niet kan, duidt dit erop dat wat jij voorstelt ILLEGAAL is.

Ik vind dat zachtjes gezegd nogal triest.


Arthur Verhalle

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 12:22
door Laurens - laroverliefd :)
t kan toch ook in 2 delen?
chassis kopen, voorste 1/4 erafzagen, voorzijde vervangen, met oude deel en nieuw chassis naar de RDW, nummer herinslaan in veerhand, achterzijde vervangen en klaar.
evt. daarna galvaniseren misschien... let wel op chassisnr. dan, want anders is t wat lastig uitleggen.

Ik verzin dit ook maar hoor, geen ervaring (geen LR, laat staan een chassisnr.)

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 15:12
door arthur verhalle
Jij snapt hoe het werkt !


Arthur

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 15:18
door Sergej
Een aantal mensen zit momenteel met een gegalvaniseerd chassis in hun maag waar ze geen kant mee op kunnen. Soms moet je dingen gewoon doen. Als je volgens de regels te werk gaat kom je geen stap verder. Alleen de door LandRover geleverde chassis komen door de RDW, en dan mogen ze niet gegalvaniseerd zijn.

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 15:33
door Mees
Maar............. naar ik begrijp worden die niet meer geleverd, dussssssssss

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 15:48
door arthur verhalle
Mees,

wie heeft jou dat verteld ?



Arthur

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 16:36
door Mees
Dat kan ik je niet zwart op wit aantonen, maar dacht toch ooit een keer hier op het prikbord gelezen te hebben dat de originele chassis' voor bv een 109 uit '69 niet meer door Landrover zelf geproduceerd worden.

Oi,
Mees

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 17:13
door arthur verhalle
Mees,

Het gaat er op zich niet om of LR ze zelf produceert. Ik denk dat zij dat al heel lang niet meer zelf doen. Het gaat erom dat je een chassis hebt van LandRover Genuine Parts. Die zijn nog wel te koop lijkt me. Het grote verschil is echter dat deze chassis meestal veel meer kosten dan wat de actueel aangeboden chassis kosten. Bovendien, als je gaat vervangen wil je graag het beste, dus, zoals Sergej al opmerkte, kies je dan voor gegalvaniseerd. En dat kan dus helaas niet in nederland. Terecht of onterecht is niet de discussie, het gaat erom of je iets zonder problemen door een keuring kan krijgen. Ze zijn bij de RDW echt niet achterlijk.

Jij en ik zijn waarschijnlijk die types die op Schiphol opzij worden genomen voor bagagecontrole ook al hebben we niets bij ons. Zo gaat dat ook bij de RDW, gegarandeerd. Dus als jij of ik bij de RDW onze auto ter keuring aanbieden waar we zelf even een nummertje in hebben geslagen dan hangen we. Punt. Einde oldtimer.


Arthur

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 17:51
door Mees
Dag Arthur,

Als je er mee bezig bent dan blijft je zoeken en bellen dus........... intussen weet ik dan 100% zeker dat een origineel chassis niet meer leverbaar is en je het in NL nooit maar dan ook nooit met 100% zekerheid langs de RDW krijgt. Er worden wel chassis' gemaakt vanaf originele mallen, maar voor de RDW blijven dat repro's. NL schijnt daarbij ook het enige land te zijn dat dit voor elkaar weet te krijgen.

Oi,
Mees

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 18:08
door Hans - RR V8 '76 'Abe'
Misschien een optie is om je auto te exporteren naar Duitsland, daar te laten keuren door de TÜV en dan weer importeren naar Nederland. Weet trouwens niet eens zeker of die ex- import nodig is, er zit geloof ik ook ergens een TÜV keuringsstation in Nederland.

Met groet, Hans

Re: inslaan nummer

Geplaatst: do 26 okt 2006, 18:29
door arthur verhalle
Mees,

dan blijft er eigenlijk niets anders over dan het gedeelte met je chassisnumer in te laten lassen in je nieuwe chassis. Het originele gedeelte is dan behouden gebleven!

Vergelijk het maar een beetje met wat ze op Discovery Channel doen bij het bouwen van hot-rods, daar pakken ze ook een oud, origineel chassis en "boxen" dat volledig.

Origineel chassis aanwezig hoor meneer de kerumeester !



Succes,



Arthur

Re: inslaan nummer

Geplaatst: vr 27 okt 2006, 00:52
door Frank Korver
Er is nog een optie,een auto uit Engeland kopen met een gegav. chassis deze op Nederlands kenteken zetten, volgens zeggen wordt deze wel toe gelaten door de RDW. Hoe krom kan de Nederlandse wet zijn, en deze vervolgens demonteren en weer opbouwen met links stuur en de eigen auto onderdelen en opnieuw naar de RDW voor de omkeuring van rechts naar links. Imweet het klinkt allemaal raar maar het kan volgens mij wel

grt Frank Korver
"Karinya" 109B 1979 Hardtop