Pagina 1 van 1

info over vervangen of thermisch verzinken van een Range Rover c

Geplaatst: zo 15 okt 2006, 15:34
door Michiel Bohmer
Beste allemaal,

Ik ben hard aan het werk om mijn Range Rover 2-deurs uit 1981te restaureren. Ik probeer dit heel grondig te doen. Ik heb het chassis ook aangepakt en ik wilde de ervaring die ik hiermee heb opgedaan delen. Het zou mij i.i.g. geholpen hebben als ik goede informatie had kunnen vinden.

Voor degene die dit nog eens zouden willen doen heb ik de volgende, concrete, informatie.

1) Vervangen van een chassis door een nieuw chassis

Dit was tot heden niet zo gemakkelijk omdat de chassis' voor de Range Rovers niet beschikbaar waren zoals dat voor de andere landrover modelen wel het geval was (gegalvaniseerd en wel). Maar nu is daar verandering ingekomen want ik heb zojuist een email ontvangen van de firma designa-chassis uit de UK. Kijk op:
www.designa-chassis.co.uk/ Er is kans dat het RR chassis nog niet op de site staat. Een nieuw gegalvaniseerd chassis kost 1.475 pond + VAT.

2) Stralen of ontlakken van het chassis

Wanneer je een oud chassis wilt opknappen e late galvaniseren (thermisch verzinken) dan zal het eerst ontdaan moeten worden van de lak (voor zover nog aanwezig!). De verzinkerijen zijn over het algemeen niet instaat om te ontalkken. De zoutzuurbaden lossen erg goed roest op, maar hebben grote problemen met verf. De verzinkerij wil geen verf (vervuiling) in zijn znkbad hebben, dus moet e zelf zien dat je dit regelt. Dit kanbijv. door het chassis te laten reinigen en ontlakken door autobeitserij Holland (www.autobeitserij.nl/ ) wat ongeveer 550 euro kost, of door het te laten stralen (kost ongeveer 250 euro). Bij de laatste techniek wordt aangenomen dat het chassis van origine niet is geverfd aan de binnenkant. Zelf ben ik van het laatste uitgegaan.
Een bedrijf dat uit vele is aan te bevelen is v/d Kerckhof in Veghel (www.vdkerkhofcv.nl/). Perfecte prijs en kwaliteit voor stralen, schooperen en poedercoaten. Je zou kunnen overwegen om het chassis te laten stralen en schopperen maar dat heeft als nadeel dat je de binnenkant niet raakt. Misschien zou je dit met een product als Waxoil kunnen doen?

3) Lassen

Na het stralen/ontlakken (ontroesten) wordt de schade pas echt zichtaar. Stralen is een extreem confronterende methode! Mijn chassis had gelukkig heel erg weinig schade. Alleen aan de onderkant aan de achterzijde van het chassis moest wat gerepareerd worden. Voor het stralen was er overigens ng maar nauwelijks wat van te zien. Hoe goed kan je zelf lassen? Als je het moet uitbesteden dan valt de keuze voor een nieuw chassis misschien beter uit.

4) Verzinken

Het chassis kan thermisch worden verzonen. Het zal niet kromtrekken. Afhankelijk van het bad van de verzinkerij kan het nodig zijn om een paar extra gaartjes te maken om het vloeibare zink te laten weglopen wanneer het uit het bad wordt gehaald. Ik heb mijn chassis laten verzinken bij Verzinkerij Dieren te Spankeren (net boven Arnhem). www.vd-groep.com/
Dit is een gigantisch groot bedrijf dat voornamelijk werkt voor de industrie maar net zo gemakkelijk particulieren doet. De prijzen zijn allemaal gebasserd op kentallen en het is dus gemakkelijk om van te voren de prijs te bepalen. Ze hanteren een vaste kiloprijs voor volumuneus materiaal en een vast opslagpercentage voor een handeling die poetsen heet (kom ik op terug).
Bij aankomst en aanmelding rijd je een weegbrg op. Je rijdt daarna door na de inname. Daar wordt het chassis afgeladen. Je dient er @!#$ rekening mee te houden dat men zeker wil zijn dat de gaatjes in het chassis in orde zijn. Als bedrijf kunnen ze dit ook voor je in orde maken tegen geringe kosten (iig was dat bij mij het geval). Teug op de weegbrug bblijkt het chassis (met tussendeel en twee profielen voor onder de ribbelplaat 140 kg te wegen. Een paar dagen later krijg je thuis een order bevestiging met een voorcalculatie. Het verzinken kostte 195,60 euro excl. BTW .

5) Poedercoaten

Verzinken is goed voor restpreventie maar het ziet er niet erg origineel uit. Wil je een concoursstaat auto dan kan je overwegen om het ook te alten pedercoaten. Dit is een stuk mooier en geeft nog betere preventie. Bovendien is het mooi schoon te houden. Verzinkerij Dieren heeft als voordeel dat ze dit ook verzorgen. Eerst moet het gegalvaniseerde chassis gepoetst worden. Dat komt voor zo'n chassis op 95 euro excl. BTW. Daarna komen er 2 poedercoatlagen op. De eerste voor de hechting en bescherming en de tweede voor de kleur. Die 2 lagen kosten 200 euro excl. BTW. Ral 9005 coatnr 26.0335-C is een mooie zwarte zijdeglans kleur hiervoor.

Het totaalbedrag voor thermisch verzinken en poedercoaten was 591 euro incl. BTW. Houd er rekenig mee dat het chassisnr niet meer goed leesbaar is. Hiervoor zou je van te voren iets met het RDW moeten regelen.

Het resultaat is i.i.g. verbluffend mooi!

Met vriendelijke groet;

Michiel Bohmer

Re: info over vervangen of thermisch verzinken van een Range Rov

Geplaatst: zo 15 okt 2006, 23:20
door Constantijn
Ik kan me helemaal aansluiten bij bovenstaand verhaal, ook ik heb mijn ('79-er RR) chassis laten stralen, thermisch verzinken, weer licht opstralen en 2-laags poedercoaten. (echter, ik had totaal geen reparatiewerk aan mijn chassis, deze was keihard)
Prijzen waren ongeveer gelijk aan bovenstaande, alhoewel ik het stralen en poedercoaten bij BCS in Drachten heb laten doen, en het galvaniseren bij Dejo te Wolvega.
Verder heb ik mijn chassis naderhand aan de binnenzijde nog eens volledig behandeld met Owatrol...