Pagina 1 van 1

Motorblok van Land Grover ligt open.....en nu ??

Geplaatst: zo 08 okt 2006, 20:41
door Erwin 110TD
Na onze vakantie perikelen besloten zelf te gaan knutselen. Ik kan er niet stommer van worden en wil uiteindelijk zelf het meeste aan de auto gaan doen.

Voor wie het gemist heeft, de LaRo zei "Poef" op een helling,eenmaal thuis liep na bijvullen alle vloeistofjes de motor nog wel, maar met een "tssk...tsssk" geluid en da's nie goe. Door het olie verlies was de diagnose "Lekke koppakking"...

Dus vandaag begonnen. Kop-liften...eitje dacht ik en dat zal het voor de meesten ook wel zijn. Krijg alleen de Turbo en uitlaat niet los dus daar zit de kop nu nog op vast. De bouten van de Turbo naar de uitlaat zijn overigens zonder al te veel moeite ......afgebroken :-( Van later zorg.

Ik heb de "Push Rod's" verwijderd en van de 3e cylinder (tellen vanaf voor) was de achterste krom en voorzien van een dikke laag roet/plak/kleffigheid :
<img src="[home.wanadoo.nl];
De rest was prima....

De vragen (voor vanavond):
(1) Kan ik aan de hand van deze kromme push rod al een diagnose stellen ?
(2) Volgens Haynes moeten de push rod's op dezelfde plaats terug, maar dat las ik pas toen ze al bij elkaar in een doosje zaten..... Kan dat kwaad ?

Erwin
110TD
[home.wanadoo.nl]
<img src=http://home.wanadoo.nl/eterriet/index.jpg">

Re: Motorblok van Land Grover ligt open.....en nu ??

Geplaatst: zo 08 okt 2006, 21:24
door 88Cees
Je gaat je pushrods toch alle 8 vervangen denk dus wat maakt het uit.
Suc6 met de rest v.d. motor.
Gr Cees

Re: Motorblok van Land Grover ligt open.....en nu ??

Geplaatst: zo 08 okt 2006, 21:36
door Niels
Erwin,

Eerst het antwoord op je tweede vraag. Stoterstangen moeten op dezelfde plaats terug omdat ze op die plek al netjes in zijn gelopen op de nokvolger en de kogel van de stelbout. Als je ze er ergens anders weer in zet moet dat weer opnieuw gebeuren. Er zal dus niks mis gaan als je het niet doet, maar je moet misschien wel een keer vaker kleppen stellen.

Dan vraag 1.....
Ik kan me voorstellen dat een stoterstang krom raakt door een distributie die een tandje of veel is versprongen. In dat geval zouden de andere 3 (in- of uitlaat) stoterstangen na 2 omwentelingen hetzelfde euvel moeten hebben. Meestal is binnen die 2 slagen de riem ook wel naar de eeuwige riemenvelden en zal het dus zelden voorkomen dat er 4 krom zijn. Aangezien jouw motor nog wel loopt/liep en de andere stoterstangen nog recht zijn is dit waarschijnlijk niet de oorzaak.

Een andere mogelijkheid is dat er iets nogal mis is met de bijbehorende klep of tuimelaar. Als die om de een of andere reden weigert om nog te bewegen (for whatever reason) kan het zijn dat de stoterstang krom gedrukt wordt.
Als de klep op dat moment op een kier staat zal de motor met die cilinder nog wel wat astmatisch kunnen ademhalen, maar geen vermogen meer leveren. Rare sissende geluiden kunnen dan inderdaad voorkomen. In dat geval moet de klep ook geraakt zijn door de zuiger.
Als de klep dicht staat kan hij geen lucht aanzuigen of geen uitlaatgassen kwijt. In het eerste geval trekt hij de cilinder vacuum bij de inlaatslag. In het tweede geval heeft hij 2 compressieslagen en geen uitlaatslag. Ik denk dat vooral het eerste nogal onprettig is voor je koppakking.

Hoe nu verder.... Kop er af en bovenin zoeken naar de oorzaak. Ik denk tuimelaar of klep. Kweenieprecieswat.

Succes,

Niels

<img src=http://images.fotopic.net/y4nrit.jpg height=160><img src=http://images.fotopic.net/y4nri0.jpg height=160>

Beecy, 109 Series III Hardtop 6-cilinder.
[nielsgerrits.fotopic.net]

BEWARE: everything you prik can and will be used against you.

Re: Motorblok van Land Grover ligt open.....en nu ??

Geplaatst: zo 08 okt 2006, 22:32
door Erwin 110TD
Niels,

bedankt voor je uitgebreidde en duidelijke uitleg. Als ik me er morgen of overmorgenavond toe kan zetten ga ik verder met demonteren.

Erwin

Re: Motorblok van Land Grover ligt open.....en nu ??

Geplaatst: zo 08 okt 2006, 23:00
door Niels
Sterkte.

Niels

<img src=http://images.fotopic.net/y4nrit.jpg height=160><img src=http://images.fotopic.net/y4nri0.jpg height=160>

Beecy, 109 Series III Hardtop 6-cilinder.
[nielsgerrits.fotopic.net]

BEWARE: everything you prik can and will be used against you.

Re: Motorblok van Land Grover ligt open.....en nu ??

Geplaatst: ma 09 okt 2006, 12:33
door Sander Lelieveld
Volgens mijn eenvoudige nadenkwerk heb je zo inderdaad de afwegingen wel op een rijtje ja.... Sterkte.

Hopen maar dat het meevalt.

Sander Lelieveld


"Snorkel" - 110 ex-Mariniers 1989 2.5D n/a
<a href="[snorkel.runde.nl]; target="_blank"><img src="[snorkel.runde.nl];
Meer over de tuff van puff op: <a href="[snorkel.runde.nl]; target="_blank">[snorkel.runde.nl];



"Proven technology" zei de optimist. "Verouderde techniek" zei de pessimist.
Prikkersforum: EEN persoon stelt een vraag, VELEN krijgen een antwoord.

Re: Motorblok van Land Grover ligt open.....en nu ??

Geplaatst: ma 09 okt 2006, 13:10
door wilberth
niet te kort door de bocht jongens, kan best alleen een distributie probleem zijn geweest in den beginne...

Ja een landrovermotor (althans vna de 2.25 weet ik het zeker want heb ik zelf meegemaakt) loopt ook met kromme stoterstangen, alleen bij duidelijk minder vermogen, omdat de kleprtiming en lifthoogte nergens meer op lijkt...

Echter, omdat het verlopen van de distributie er voor zorgt dat op enig moment de kleppen tegen de zuiger komen.(aangezien de kleptrein meestal niet voor gaat lopen maar achter begint te lopen is het dan meestal de uitlaatklep die het haasje is, die sluit immers te laat om een klap op z'n kop te voorkomen. En de achterste van de 3e cylinder is bij mijn beste weten een uitlaatklep)

Dit kan resulteren in een kromme klep (alhoewel de stoters dus eigenlijk een beveiligende functie hebben door eerder te buigen als de kleppen) die het gesis kan veroorzaken, die blijft dan waarschijnlijk kleven net voor hij volledig gesloten is.
Of door de extra kracht (tik/klap geef het een naam) op de kopbouten kan het zijn dat de koppakking de geest heeft gegeven.

Maar neem dus zeker even de distributie mee als 1 van de mogelijke oorzaken. Als de riemspanning te laag is kan die best een tandje of 2-3 verschuiven zonder echt te falen. En je blokje blijft "gewoon" draaien.


Groet, Wilberth