Pagina 1 van 1
Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 15:56
door Roy en Mariska
Wij willen graag een camper kopen maar zijn beiden meer gecharmeerd van de Landrover Defender (eenvoud, stoer en praktisch). De bedoeling is te gaan trekken met onze twee (kleine) honden door Europa. Ik weet dat er Defenders zijn die omgebouwd kunnen worden, of zijn, met slaap- eet en kookgelegenheid. Wij zijn daarom op zoek naar alle informatie omtrent die mogelijkheden. Alle info is welkom.
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 16:08
door Hermen Vlothuizen
Enerzijds zijn veel van die campers gebaseerd op een 110" Land Rover toch vooral gebouwd om van de fiscale mogelijkheden te profiteren dan om er heel serieus mee te kamperen. Op basis van een 110" HCPU (High Capacity Pick Up) kun je al een serieuzere camper bouwen. Uiteraard biedt het langste type Land Rover met een wielbasis van 130" nog meer mogelijkheden.
Anderzijds kun je als je de beperkte ruimte voor lief neemt natuurlijk prima rondtrekken in een Land Rover. Om je op dergelijke mogelijkheden te orienteren, gaat er wat mij betreft niets boven deze site:
[www.expeditionlandrover.info]
Hermen
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 16:30
door Paul KampeerRover
Beste Roy en Mariska,
Er zijn hier al wat vragen over gesteld. M.n. toen grijs voordeel voor particulieren (deels ) werden afgeschaft.
Kijk even naar de site van de belastingdienst naar de inrichtingseisen waar een kampeerauto aan moet voldoen om in aanmerking te komen voor het voordelige kwarttarrief.
Mocht je geen "behoefte "hebben aan dit fiscale voordeel, dan zijn er meer mogelijkheden. De rdw stelt veel minder eisen aan een kampeerauto. Het is overigens dezelfde rdw die voor de douna keurt. De douane neemt alleen de verrschuldigde bpm in ontvangst en controleert, tijdens bijv. grote verkeerscontroles.
Het komt er kortweg op neer, dat als je een defender hebt die niet is verhoogd, dus geen binnenruimtehoogte "af "fabriek hebt van 130, het moeilijk wordt om aan de inrichtingseisen te voldoen.
Wij hebben een 110 stawag wel goedgekeurd gekregen, voldoen aan het kwarttarrief en e.e.a. voorzien van een hefdak. We hebben nu 4 volwaardige slaapplaatsen. Er moet bijgezegd worden, dat zonder aanbouwtent (Caranex) het tijdens slecht weer wel errug gezellig wordt met z'n vieren.
Meer ruimte levert een "omgebouwde" hcpu op, is ook wat minder gedoe met de belasting enzo.
Even rondneuzen via zoekopdrachten en je komt een hoop meer te weten.
groet, Paul
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 16:31
door Paul KampeerRover
vooral zo'n Dormobile conversie blijft mooi, toch?
gr. Paul.
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 16:37
door edwarddonkers
Misschien hier:
[www.psp-expeditioncampers.com]
Groeten Edward.
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 16:40
door Hermen Vlothuizen
"vooral zo'n Dormobile conversie blijft mooi, toch?"
Vind ik ook erg mooi, maar deze zijn ook wel aardig, zie:
[www.prikpagina.nl]
Hermen
<img src="[landrover.vlothuizen.nl];
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 16:43
door P&O109V8+RR
zelf aanpassen kan natuurlijk helemaal naar je eigen smaak. bekijk ook eens wat Harry S heeft gedaan, vind ik erg mooi uitgevoerd!
[landrover.smoelenpagina.nl] (meer op zijn site)
gr.
peter
en o ja, als je klassieke Land Rovers ook mooi vindt is er nog een ex militaire carawagon te koop bij Swolfs [www.4x4cars.nl] even kijken bij Land Rovers
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 18:34
door CamperChris
Het is allemaal afhankelijk van hoeveel werk je wilt besteden aan het ombouwen (in een standaard 110 op grijs kun je makkelijk een vlonder maken waarop je een matras legt, de honden kunnen voorin en de spullen kunnen onder het bed). er zijn mooie constructies obv de HCPU die ook het belastingvoordeel mogelijk maken. Ook een optie is om de achterbak van een 110 HT af te halen en er een ambulance-unit (van een series ambu) op te zetten. Als je die nog iets verhoogd, tot 170cm, kun je ook weer aan de belastingeis voldoen.
kortom genoeg mogelijkheden, goed bedenken wat je wilt.
gr, CamperChris
<img src="[www.opwielen.nl]; <img src="[www.mijnalbum.nl]â€Â>
www.opwielen.nl <u>chris.zijnalbums.nl</u>
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 20:26
door Bart74
op mijn site staat een voorbeeld van hoe het makkelijk kan...
www.landrover4x4.eu
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 21:31
door EXfietser
Zoals je ziet is er met een landrover alles mogelijk. Maar realiseer je wel, een landrover is een wagen gebouwd voor het terein. En verder zijn ze zo gemaakt dat reparaties in het veld makkelijker mogelijk zijn dan met een luxe wagen. Techniek is dus eenvoudig en spartaans (De moderne luxe uitvoeringen uitgezonderd dan.)
Dit heeft ook een paar nadelen. Comfort is ver te zoeken en met name bij de series is dat er gewoon niet. Voor mijn motorrevisie reed ik met oordoppen in omdat het op snelweg echt zeer aan je oren deed.
Dat is nu gelukkig een stuk beter. Ook door geluids isolatie. Veel prikkers hebben ook geen radio en dat is niet omdat ze niet van muziek houden maar omdat weinig zin heeft. Als je zelf knutseld is hier overigens wel heel veel aan te doen.
Een te snel genomen verkeersdrempel veroorzaakt als je geen gordels hebt een buil op je hoofd. Betekend dus in het geval van een camper alles vast zetten en van onbreekbaar materiaal. Dus geen chinees porseleinen servies o.i.d.
Met andere veren en schokbrekers is hier ook wat aan te doen.
Maar een luxe wagen zal het nooit worden. Als je nooit van de weg afgaat en alleen maar naar prachtig aangelegde campings rijdt. Is een gewone kampeerwagen mischien een betere keuze.
Dit om dure teleurstellingen te voorkomen. Rij anders is een keer met iemand mee om te ervaren hoe het rijdt.
Ik heb zelf een 109 hardtop S3 2.25 Diesel met kookplaat, fonteintje, koelbox en twee slaap-plaatsen en niet voor de belasting want hij is 30 jaar oud.
Arnold. (Die vindt dat zijn series in vergelijking met zijn Corrola van voeger voor geen meter rijdt
maar hem nooit meer kwijt wil want hij rijdt wel overal.)
<img src="[www.mijnalbum.nl];
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 21:52
door jan110tdi+?
Hoi Roy en Mariska,
Eenvoudig, stoer en praktisch is ook wat ons aanspreekt en wat de uitgangspunten waren en zijn bij de inrichting v an onze defender 110 HT. Voor ons, 2 personen, is het dit helemaal. Je kunt gerust een keer komen kijken/rijden als je wilt. Wij wonen in Zutphen. Mail eerst ff.
Groet Jan
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 22:21
door fred101
Weet niet of het werkt maar plaatjes van mijn camper. Deze heeft ook als voordeel dat hij korter is als een 110
Fred101
<img src="[home.planet.nl];
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 22:48
door Frans Bonnes
[home.planet.nl]
FB
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 23:26
door www.deklodder.nl
Wij hebben misschien wel een 109 III camper te koop?
informatie via : amerika@casema.nl of info@deklodder.nl
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 23:41
door Dennis101
Wat dacht je van zoiets:
[www.witham-sv.com]
Hij is al dubbelwandig en geisoleerd.
Dennis B.
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 23:55
door Maarten van der Valk
Ik heb een 110 camper te koop. Interesse, stuur een mailtje.
Re: Camper?
Geplaatst: di 19 sep 2006, 23:59
door Frans Bonnes
Of deze.
[koopjes.marktplaats.nl]
Wel duur.
Frans Bonnes
Re: Camper?
Geplaatst: wo 20 sep 2006, 00:12
door Dennis101
Dit is toch die 101 die vroeger van Wim geweest is?
Dennis B.
Re: Camper?
Geplaatst: wo 20 sep 2006, 00:15
door Frans Bonnes
Volgens mij wel.
Heeft na Wim al een aantal eigenaren gehad, maar de prijs blijft altijd wel ongeveer even hoog
FB
Re: Camper?
Geplaatst: wo 20 sep 2006, 00:32
door Bart74
weet ook nog een goed rijdende 110 V8 te koop (niet die van mij)
Bart
Re: Camper?
Geplaatst: wo 20 sep 2006, 01:08
door Disco
hoever wil je gaan?
<img src="[www.foleyspecialistvehicles.co.uk];
<img src="[www.foleyspecialistvehicles.co.uk];
<img src="[www.foleyspecialistvehicles.co.uk];
<img src="[www.foleyspecialistvehicles.co.uk];
al dit moois op [www.foleyspecialistvehicles.co.uk]
Theo
Re: Camper?
Geplaatst: do 21 sep 2006, 00:52
door Roald DI TDI&3.9V8
doe mij die 6x6 maar