Pagina 1 van 1
remmen ambulance
Geplaatst: di 05 sep 2006, 18:57
door Bert&Oizo
Beste prikkers,
Ik heb de meeste dingen al geprobeerd, alles ontlucht, maar ik blijf het probleem houden dat al de remkracht naar het linkervoorwiel gaat en de andere drie vrijwel niks doen. Heb net de remtrommel linksvoor er afgehaald de schoenen komen goed naar buiten gezet. Het zal er wel van moeten komen dat alle remtrommels er af moeten. Iemand al eerder met dit bijltje gehakt?
Bedankt alvast voor alle informatie
Re: remmen ambulance
Geplaatst: di 05 sep 2006, 20:35
door aart
als hij linksvoor remt en de rest niet moet je juist naar de rest kijken en neit naar die ene die het wel doet. zijn de andere allemaal genoueg naar buiten gesteld of zijn ze niet vervuild met rem- of naafolie. het is allemaal niet zoveel werk hoor maar je moet er gewoon wat tijd voor uittrekken om alles te maken zoals het hoort en bij allemaal hetzelfde doen.
Re: remmen ambulance
Geplaatst: di 05 sep 2006, 20:43
door Bert&Oizo
ik had al zon lichtbruin vermoeden, THX Aart
Re: remmen ambulance
Geplaatst: di 05 sep 2006, 21:23
door fred101
Alle vier de wielen een voor een omhoog, trommel los (eerst terugstellen als het niet lukt). Dan schoonmaken, trommel inspectie op groeven en maatvoering. Zuigers controleren. stelmechanisme schoonmaken. Dan trommel erop en blokken stellen. Strak tegen trommel draaien en dan terug tot ze net vrij draaien. Dat hoort bij elke rem ongeveer evenveel klikjes te zijn. Als de boel sponzig voelt ontluchten. Duurt het twee trappen dan is het meestal stellen. Als het nooit goed is geweest door onoordeelkundig gepruts van een vorige eigenaar, kijk dan ook naar de hoofdremcilinderafstelling (als je zeker weet dat je weet hoe).
Kijk ook naar je slangen. Als je de rem intrapt en een slang krijgt de vorm van een ballon kun je stellen tot je een ons weegt. Steeds een slang dichtknijpen en dan testen met die rem daarachter uitgeschakelt brengt meestal ook de schuldige aan het licht.
Fred101
Re: remmen ambulance
Geplaatst: wo 06 sep 2006, 02:03
door steven
maar zal het echt goedkomen
de mene remt wel evenredig maar de rem vertraging is nou niet echt om naar huis te schrijven
moet echt heel hard trappen om alle wielen te blokeren
Re: remmen ambulance
Geplaatst: wo 06 sep 2006, 09:06
door Bram109
Ja het kan goed, ik heb een 109 2.25D 1977, en als ik de rem iets harder als normaal intrap blokkeren alle wielen.
p.s. trommels rondom.
Groetjes Bram
Re: remmen ambulance
Geplaatst: wo 06 sep 2006, 16:53
door Sjoerd
Zou eerst eens kijken of de remcilinders allemaal wel soepeltjes naar buiten komen, van de andere natuurlijk want die linker is dus blijkbaar goed. Wat ook wel wil is dat de remslangen langzaam vergaan waardoor ze geen olie meer doorlaten, dan heb je ook zo'n maf probleem, en dat hoeft aan de buitenzijde niet zichtbaar te zijn.
Wat ik wel eens heb gehoord maar zelf gelukkig nog nooit meegemaakt heb, is dat de brake failure switch in het systeem tijdens ontluchten een kant op kan schieten en daar kan blijven hangen waardoor een van de beide systemen voor of achter, helemaal geen olie meer krijgt, en dus ook niet remt. In dit geval eventjes de switch uitelkaar halen, losmaken, schoonmaken en weer monteren.
Groetjes Sjoerd.