Pagina 1 van 1

heel veel blauwe rook

Geplaatst: zo 03 sep 2006, 16:13
door Stampede
Hoi

Afgelopen week een weekje wezen wildwaterkayaken in de franse alpen. Dit was een top weekje, ruimvoldoende water gehad en te vaak gezommen, ben het eskimoteren een klein beetje verleerd. Na aanleiding van de reis er naar toen en terug heb ik enkele vragen mbt tot mijn laro ambu.

Na ruim anderhalf uur bergopwaards te hebben gereden met veel moeite, (Col du Galibier (2646 m)) eindelijks boven gekomen. De maximale snelheid was 20-30 km/h met een hoog toerental. in z'n 2 kon deze het net trekken. Eindelijks begonnen met de afdaling richting briancon. Wat ik toen in m'n spiegel zag baarde me echt zorgen, een grote blauwe wolk uitlaat gas, bij gas geven werd dit alleen maar meer. Na enkele minuten was dit weer geheel verdwenen en braakte hij weer zwarte rook uit op de monenten dat deze zwaar moest trekken berg op.

Wat is hier mogelijk de oorzaak van en wat er aan te doen om dit te voorkomen.

Volgende vraag is Stappen plan om de kering bij de handremtrommel te vervangen, deze is nu echt zo lek als een zweef, eerst zwete deze een beetje, nu is het serieus lekken.

Groeten Dènis

Stampede
SIII 109 Ambulance bj79

Re: heel veel blauwe rook

Geplaatst: zo 03 sep 2006, 17:41
door Jan Herman
Zal wel door de ijle lucht komen geeft een relatief te rijk mengsel.
Jan Herman die erg nat geregend is op de sort out.

Re: heel veel blauwe rook

Geplaatst: zo 03 sep 2006, 21:33
door Menno
Luchtfilterhuis te vol met olie?

Re: heel veel blauwe rook

Geplaatst: ma 04 sep 2006, 00:28
door Dennis101
Als de smoorklep voor het remservo nog in de luchtinlaat zit is dat wel te begrijpen, met gas los vormt zich een erg hoge onderdruk bij de inlaatslag en er zal dan ook olie aangezogen worden (bv. via de klepgeleiders en/of wat er nog in het spruitstuk zit).
Door dan weer gas te geven spoel je de resterende olie in de inlaat in de verbrandingsruimtes tot het op is, daarna zal het roken stoppen.
Met de smoorklep is hier niet zoveel aan te doen, zonder smoorklep zou het een stuk minder moeten zijn.
De smoorklep is overigens een goed werkende motorrem, dat wel.

De keerring van de uitgaande as vervangen is niet zo moeilijk, alles staat duidelijk omschreven in het reparatiehandboek.

Dennis B.

Re: heel veel blauwe rook

Geplaatst: ma 04 sep 2006, 09:04
door evert
er is niks mis met je ambu gewoon een laro kwaal