Pagina 1 van 1

Niet vrij komen van koppeling

Geplaatst: do 24 apr 2003, 00:38
door Nico Bulthuis
Ik heb een LR 88 2a (benzine, gas) van 1961 met het volgende probleem: bij het intrappen van de koppeling komt deze niet geheel vrij, hij kruipt zo gezegd. Ik heb de koppelings(rem)olie ververst en ontlucht, maar dit heeft niets geholpen. Het probleem is erger als de motor en versnellingsbak warm is dan bij koud. Soms is hij bijna niet in de versnelling te krijgen, in stilstand, naar 1 en achteruit.
Wie heeft een idee?

Re: Niet vrij komen van koppeling

Geplaatst: do 24 apr 2003, 01:20
door Dennis101
Nico,

Het lijkt er op dat er wat olie op de koppelingsplaten zit, waardoor deze lichtelijk wordt meegenomen door het vliegwiel.
Als de motor en dus ook de versnellingsbak koud is dan is de weerstand van de nog dikke v-bak olie net genoeg om de verkleving te doorbreken.
Ik heb zo'n 1 a 2 weken terug ook een reactie op een dergelijke vraag gegeven, dus als je terug zoekt vind je het hele verhaal.
Mijn S3 heeft er trouwens ook al 2 jaar last van maar het effect is bij mij nog zo gering dat ik er met wat handigheidjes nog wel mee kan leven (staan ook in die posting beschreven). Als de 101fc klaar is pak ik het probleempje wel aan.
De olie kan trouwens uit de versnellingsbak, of uit de motor (krukas keerring) komen, meestal zie je dan wel wat olie rond het aftap gat van het vliegwielhuis, en aan de geur kun je meestal herkennen welke olie het is.

Dennis B.

Re: Niet vrij komen van koppeling

Geplaatst: do 24 apr 2003, 10:41
door johan - LaRo graveyard
Ik heb van iemand anders een soortgelijk probleem gehoord, bij hem bleek het dat de stelschroef boven op het huis waar de koppelingspedaal in scharniert, neit ver genoeg was uitgedraaid. Daardoor was het niet mogelijk de pedaal helemaal in te drukken en dus kon hij ook niet helemaal ontkoppelen... Vrij eenvoudig te controleren..

Re: Niet vrij komen van koppeling

Geplaatst: do 24 apr 2003, 11:22
door menno
ja dat was ik
als je de schoef achter het pedaal weg haalt krijgt hij een grotere slag want door slijtage heb je na een bepaalde tijd een grotere slag nodig. of het uitgaande stangetje uit de hoofdcilinder afstellen op een grotere slag

Re: Niet vrij komen van koppeling

Geplaatst: do 24 apr 2003, 14:14
door jurgen
Door slijtage heb je juist minder slag nodig,maar inderdaad bij mijn 109 heb ik het zelfde probleem voorgehad:aanslag op pedaal aanpassen en probleem opgelost.

Re: Niet vrij komen van koppeling

Geplaatst: do 24 apr 2003, 15:45
door Dennis101
De benodigde slag wordt naarmate de plaat slijt kleiner.
De aanslagschroef op het pedaalhuis dient om de pedaalhoogte af te stellen, als deze verstelt moet worden, moet ook de vrije slag weer afgesteld worden.
Nico, ik hoop dat het toch aan deze afstellingen ligt. Alleen de afhankelijkheid van de bak-temperatuur, en het optreden van de problemen vanuit stilstand, en het feit dat de problemen vooral in de lage versnellingen speelt kan ik dan niet verklaren.

Dennis B.

Re: Niet vrij komen van koppeling

Geplaatst: do 24 apr 2003, 16:22
door Hendrik "Blue-Box" SIII D.
Hydraulische koppeling hoef je niet af te stellen, dat regelt het systeem zelf, als het gaatje in je hoofdcilinder niet verstopt zit tenminste.

Re: Niet vrij komen van koppeling

Geplaatst: do 24 apr 2003, 16:40
door Dennis101
Hendrik,

Alleen de pedaalhoogte, en de vrije slag moet afgesteld worden, zodat het klepje in de cylinder opent in ruststand.

Dennis B.