Pagina 1 van 1

rdw keuring

Geplaatst: vr 18 aug 2006, 23:50
door misha
ola prikkers!

Ik ben op het moment bezig met de aanschaf van een RHD 109 stawag D maar deze staat nog niet op kenteken. Ik heb natuurlijk al aardig was gesnuffeld op het prikbord (en hier natuurlijk ook weer de nodige spannende verhalen gelezen! :-))

Als ik er vanuit ga dat de auto technisch in orde is evenals de papieren zijn er dan nog mensen die tips voor me hebben om zo'n keuring soepel te laten verlopen?

Ik ben bijvoorbeeld van plan (ALS ik de auto aanschaf) om hem eerst helemaal in orde te maken incl nieuw laklaagje en interieur en hem dan pas naar de RDW te brengen. of is het verstandiger om hem eerst minimaal in orde te maken en dan te laten keuren (zodat ik in een worst case scenario geen overbodig werk heb verricht)

Als ik de auto over wil spuiten in een andere kleur dan op de engelse papieren staat kan dit dan vóór de keuring? of geeft dit dan problemen?

en verder..... krijg je op een oldtimer standaard blauwe platen of moet je dit aanvragen?

grz Misha

Re: rdw keuring

Geplaatst: za 19 aug 2006, 00:13
door morris
voor de platen ligt het er aan van wat voor bouwwaar hij is lak laag is niet van tou pasing moet wel de kleur zijn als op de papieren anders krijg je problemmen ik zelf ben zo naar de rdw hegaan en geen probblem he had maar als je hem te mooi maakt wel met de bpm als hij jonger is als 25 jaar

Re: rdw keuring

Geplaatst: za 19 aug 2006, 00:28
door misha
bouwjaar is 74 en de originele kleur is limestone maar ik had zelf liever een iets andere kleur gehad... dus volgens jou eerst in orde maken dan keuren dan overspuiten en weer terug naar de RDW?

Re: rdw keuring

Geplaatst: za 19 aug 2006, 00:35
door Frans Bonnes
Eerst alleen voor een kentekenkeur naar de RDW.
Wordt er verder niet naar de technische staat van de auto gekeken.
Zie berichtje Bowy
[www.prikpagina.nl]

Als je een kenteken krijgt meteen schorsen.

Dan opknappen enz.

Dan een keer APK keuren en klaar.

Frans Bonnes

Re: rdw keuring

Geplaatst: za 19 aug 2006, 00:37
door Gert
Ik zou hem ook éérst laten keuren, dat geeft je toch een "safer" gevoel lijkt me zo.
Kijk dat het keuren wat lastig gaat is natuurlijk iets anders, ..
In jouw geval is het zo "gehad is maar gehad"

En blauwe platen zijn volgens mij van 72' en jonger, daarna zijn de gaik platen ingevoerd.

Re: rdw keuring

Geplaatst: za 19 aug 2006, 00:37
door RinusBeest
Oltimer kenteken krijg je wanneer het bouwjaar van voor (Mei) 1978 is.
Dus blauwe platen . zal dan denk ik een YA nummer worden.
Moet je wel gelijk aangeven bij de RDW
Succes
RinusBeest

Re: rdw keuring

Geplaatst: za 19 aug 2006, 03:48
door Frans Mien Mesjien
Laat de auto eerst identificeren door de RDW en dat doen ze ook op het adres waar de auto staat. Die kijken dan of minimaal twee-derde van het voertuig bij elkaar horen, chassis en body of chassis en aandrijflijn enz. Kosten 42,00 euro. Dan heb je (nog) geen kenteken nodig, maar kan je hem wel helemaal opknappen. Als hij klaar is naar de RDW voor een kenteken en een keuring.
Laat wel de IVIN-loodjes aan de auto hangen tijdens de werkzaamheden!

Re: rdw keuring

Geplaatst: za 19 aug 2006, 09:06
door misha
ow, ik wist niet dat dit kon! goede tip en ga er dan evt zeker gebruik van maken!

thanx misha

Re: rdw keuring

Geplaatst: za 19 aug 2006, 11:03
door Bram
Kosten van het loodje slaan idd 42 €, maar de voorrijkosten moet je even naar informeren voor je je een rolberoerte schrikt.

Groetjes Bram

Re: rdw keuring

Geplaatst: za 19 aug 2006, 11:33
door Paul Stroink
net wat frans zegt, gewoon (evt. zonder afspraak) langs RDW voor kentekenkeuring zonder APK. Kost ong. € 120,00 en hoef je in elk geval later niet nog eens langs de RDW.

Paul Stroink
www.Kogelgat.nl

<img src=http://foto.autoveldhuis.com/albums/album01/onderschrift.sized.jpg>