Pagina 1 van 1

kabelbediende remklauw

Geplaatst: di 08 aug 2006, 20:06
door erik 109 ex-def
Wie weet er op welke auto deze gemonteerd zijn? Mijn idee is om de handremtrommel van onze serie III te vervangen voor een schijfrem. Makkelijkst is dus een klauwtje op de sloop halen en daar mee verder te bouwen.

Staat me iets van bij de een 2CV zoiets heeft op een aandrijfasje? Ik weet dat er onder de Prikkers ook eend-fanaten zijn,dus?

Alvast bedankt maar weer!

<img src="[www.mijnalbum.nl];

groet. Erik

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: di 08 aug 2006, 20:11
door erik 109 ex-def
Kijk, dat is makkelijk...

Moet ik daar dus naar op zoek!

Thanx.

<img src="[www.mijnalbum.nl];

groet. Erik

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: di 08 aug 2006, 20:15
door Frans Bonnes
Klopt. Zit op een 2cv

FB

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: di 08 aug 2006, 20:17
door Frans Bonnes
Maar je kan dus ook zoeken naar een handrem beweging van een auto met voor en achter schijfremmen.

FB

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: di 08 aug 2006, 23:34
door Han
Volkswagen transporter T4 heeft in elk geval bij de tdi uitvoeringen ook de handrem op de achterschijven.
wellicht dat deze ook geschikt zijn.
Grtzzz,

Han

“Lizzie” disco 300tdi automaat
<img src=http://home.hetnet.nl/~hanmelissa/PLAATJESMAP/paars%20nijlpaard.gif>

[izziesadventures.fotopic.net]

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: di 08 aug 2006, 23:58
door Arnoud 109 seriesIII 2.25d
Erik,

zoiets is al door iemand bedacht. Zie:

[www.lrmart.com]

Ook voor Series volgens mij!

Groet, Arnoud

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: wo 09 aug 2006, 00:37
door Dennis101
Dat is een tijd terug ook ter sprake geweest toen Bowy een dergelijke oplossing zocht voor de 2a.

Dennis B.

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: wo 09 aug 2006, 00:41
door erik 109 ex-def
Dat weet ik, dit systeem heb ik ook op een 110 bekeken. Alleen als ik voor een paar tientjes een klauwtje op de sloop kan halen en de rest zelf maak, ben ik een stuk goedkoper uit en het is weer een leuke uitdaging.

<img src="[www.mijnalbum.nl];

groet. Erik

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: wo 09 aug 2006, 02:34
door Serious IIa
Jep, conclusie was BX remklauw ook prima geschikt. Maar de oplossing van X-eng (die van de advertentie hierboven) is wel errug mooi. ook blijkt het in de praktijk erg tegen te vallen alles sterk genoeg te ontwikkelen. ed. Als je hier meer over wilt weten kijk dan eens op het LR4x4.com forum onder de leden daar zijn ook de prototypes verspreid en soms gesloopt.

<b>Cheers Bowy</b>

<A HREF="[www.seriousIIa.tk"><img] src="[members.lycos.nl];

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: wo 09 aug 2006, 13:21
door MaartenB

Ik heb eeb remklauw van een rover820 genomen, naar idee van iemand van een Engels forum die ook zo'n systeem zelf heeft gemaakt. Ik heb ook al een schijf en deze gemonteerd op een flens in de schuur liggen. Volgende stuk is een achterplaat maken waar de remklauw op komt...............
Project ligt al ff stil ivm andere prioriteiten. Als je meer wilt weten kan je mij mailen.

Greetz, Maarten

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: wo 09 aug 2006, 17:46
door henk
Voor mijn 101 ben ik bezig om de handrem aan te passen. Er zit nl. een Toyo 5 bak onder waarop geen handrem trommel op gemonteerd zit.

Aan mijn bestaande handrem heb ik een koppelingscilinder gemaakt. Zodra je aan de handrem trekt wordt er dus druk opgebouwd. Deze wordt aan gesloten op het rem circuit. Een bekende van mij heeft dit op een ander type auto zitten en is er erg te spreken over, vooral met terreinrijden is het remvermogen op een helling groot.

Weet niet of het ook geschikt is als parkeerrem want dan staat je remsysteem permanent onder druk wat lekkages kan veroorzaken. Ik gebruik dus ook nooit de handrem met parkeren, altijd in de eerste versnelling wegzetten.

Waarschijnlijk kan je het bekijken met de sortout.

Groeten Henk

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: wo 09 aug 2006, 19:34
door erik 109 ex-def
Dat wil ik zeker wel, het idee van een hydraulische klauw is voor mij ook handiger. Ik vind het ook belangrijker dat ie "maar even" goed remt. Bij zwaar hellingtrekken of in het terrein bijvoorbeeld.

Parkeren is minder belangrijk.

<img src="[www.mijnalbum.nl];

groet. Erik

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: wo 09 aug 2006, 19:46
door Frans Bonnes
Let wel op dat je voor de APK een parkeerrem moet hebben. En dat die onafhankelijk van de normale rem moet werken.
En mag er niet uit zichzelf af kunnen gaan, mag dus niet hydraulisch zijn (lekkage).

FB

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: wo 09 aug 2006, 20:37
door martin
de handrem moet een mechanisch systeem zijn (d.m.v. vanstangen of kabels)

groetjes martin

Re: kabelbediende remklauw

Geplaatst: wo 09 aug 2006, 22:56
door henk
Wat als je kabel breekt dan? Lijkt mij net zo link als een lekkage of niet.

Altijd leuk die APK!

Groet Henk