Pagina 1 van 1
Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 10:03
door Paul Stroink
Ik heb inmiddels een behoorlijk wagenpark opgebouwd, een aantal auto's staat op naam van mijn bedrijf. Drie stuks om precies te zijn, een Opel Astra Van, mijn Disco TD5 en meestal één oldtimer, nu mijn LR 110. Over al deze auto's betaal ik netjes bijtelling.
Nu was ik pas bij een klant die ook meerdere auto's op naam van de zaak heeft en die vertelde me dat hij alleen over de duurste auto bijtelling betaalt, volgens hem kon hij namelijk maar in één auto tegelijk rijden en hij vertelde dat hij veel meer ondernemers kent die dit op deze manier doen. Volgens mij mag dit niet, wie weet hier meer van, hoe doen de ondernemers hier op het forum dit zelf?
Op zich is een oldtimer voor erbij op naam van de zaak voor mij wel gunstig, de bijtelling wordt bepaald over de waarde in het economisch verkeer, ik hanteer hiervoor mijn (altijd zeer lage) aanschafprijs, alle reparaties zijn dan aftrekbaar als regulier onderhoud en dat is bij een oude oude en zeker een Land Rover natuurlijk altijd vrij veel. Omdat ik alles zelf doe kan ik alle auto's wel onderhouden voor een prijs die je normaal voor één auto al kwijt bent als je naar de garage gaat. Vooral bij de TD5 zijn beurten bij de normale dealer erg duur.
Paul Stroink
www.Kogelgat.nl
<img src=http://foto.autoveldhuis.com/albums/album01/onderschrift.sized.jpg>
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 10:20
door Jan Aart
Paul,
Ik zit in ongeveer dezelfde situatie ik betaal voor 2 auto's bijtelling omdat ik hier ook dagelijks in rij (opel astra stwg / lr 110 stwg). Ik heb echter ook nog 6 bestelauto's en 1 pick up op naam van m'n bedrijf staan, sommige van deze auto's gebruik ik ook prive wel eens. Stel dat ik nu in 4 van bovenstaande auto's (waarover ik geen bijtelling betaal) iets meer dan 500 km rij dan zou ik over alle 4 de auto's bijtelling moeten betalen ??
Ik heb de vraag al eens bij m'n acountant neergelegd, hem leek het ook logisch om alleen bijtelling over de duurste auto te betalen en niet over de anderen.
Ik denk dat je hierover een individuele afspraak met de belastingdienst moet maken.
Als ik meer weet laat ik je het weten.
gr.
Jan Aart
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 11:21
door Jacaranda
Ik zal het je nog sterker vertellen.... Mijn accountant zegt dat mijn prive auto(Mitsubishi Sigma) veel nieuwer en mooier(weet hij veel) is dan mijn 110 (die op de zaak staat).
Het is dus aannemelijk dat ik prive altijd in de Sigma rijd en daardoor heb ik helemaal geen bijtelling, maar kan ik alle kosten voor de 110 wel op mijn zaak zetten!!
Ik hoop dat die gelijk heeft en dat jij er ook iets mee kan.
Suc6
Martin 88 en 110" v.d. Velde(eneenMitshubishiSigma)
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 11:28
door Aad Koene
Klopt,
hier een zelfde situatie:
- 1 auto Privé (aantoonbaar)
- 1 auto volledig op de zaak (ivm privé-auto)
Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 11:32
door Paul Stroink
Jacaranda en Aad,
Houden jullie ook geen kilometerregistratie bij van de zakelijke auto's dan?
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 11:46
door Willem
Daar ben ik ook wel erg benieuwd naar! Volgens de 10% regel kun je met 1 zakelijk ritje naar Enschede, precies naar Z-Frankrijk prive. Maar liever geen km hoeven bijhouden natuurlijk..
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 11:49
door Jacaranda
Nope
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 11:52
door Jacaranda
Nou moet ik er wel bijvertelling dat ik dit in het begin niet wist.
Ik wist wel dat als de auto ouder is dan 15 jaar, je bijtelling krijgt over de dagwaarde en niet over de nieuwwaarde.
Ik wilde dus een Laro van voor 1991.
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 12:11
door appietouw 130
Nog wat anders;
Heb ook ergens gelezen dat je nu 2006 niet meer alleen bijtelling krijgt over de auto excl. BTW maar dat het BPM bedrag er bij komt. ??!!
Hyk ... loopt dan aardig op !!
Dit wist ik niet toen ik de auto in November 2005 bestelde !!!
Albert
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 12:13
door Jacaranda
Je betaalt dan belasting over belasting............!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tmoet niet veel gekker worden !
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 12:21
door appietouw 130
Ja niet tegeloven hé, stond artikel in een zakelijk blad "zaak" weet niet of sommige dat kennen.
Heb mijn accountent gevraagd of ie het één en ander uit wil zoeken, maar heb er nog niks van gehoord.
Gaat bij mij wel om 15.000 eurotjes !!
Albert
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 12:35
door LaroLoos
Ik heb ook hetzelfde, maar als het goed is hoef je voor auto's met twee of minder zitplaatsen ook geen bijtelling te betalen?!
Ivo
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 12:50
door Willem
Volgens mij zijn de bijtelling regels onafhankelijk van het type voertuig. Voor de inkomstenbelasting gaat het erom of je het voertuig in zekere mate prive gebruikt. Als je bijv. een voertuig hebt met maar 1 zitplaats, is het aannemelijk dat je deze niet prive gebruikt en hoef je geen bijtelling te rekenen. In de meeste andere gevallen moet je op een andere manier aannemelijk kunnen maken dat je het voertuig niet prive gebruikt, zoals met een kilometeradministratie, of, zoals in deze discussie blijkt, doordat je prive al een luxere wagen tot je beschikking hebt.
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 15:46
door Apke
Volgend mijn accountant kan de bijtelling nooit hoger zijn dan de koste van de auto (verzekering, belastingen, onderhoud en afschrijving).
Wellicht is dit iets om ook rekening mee te houden.
Apke
www.larrie.nl
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 16:47
door Paul Stroink
Klopt, maar ook de brandstof hoort daarbij, in mijn geval is het bedrag aan autokosten een stuk hoger dan de bijtelling, alleen de brandstofkosten zijn al hoger denk ik.
Ik specificeer in mijn boekhouding momenteel niet aan voor welke auto de kosten zijn gemaakt, alles gaat op één grote hoop, dus grootboekrekeningen voor autoonderhoud en voor brandstof auto's. Als ik nu onderhoud astra, onderhoud auto 2, onderhoud auto 3 als rekeningen maak en zeg dat ik alle onkosten en brandstof bijna heb uitgegeven aan de oldtimer, kom ik met de kosten voor de Disco misschien wel onder het bijtellingsbedrag uit. Maar het blijft een boel gedoe, kilometers bijhouden heb ik ook een jaar gedaan maar met veel kleine ritjes is dat bijna geen doen vind ik.
Ik zou graag ook gewoon bijtelling over mijn Disco betalen en dat mag dan best inclusief BTW en BPM als ik die andere auto's achterwege kon laten. Mijn accountant blijft volhouden dat dat niet mogelijk is; ik kan inderdaad maar in één auto tegelijk rijden maar ik kan de auto ook meegegeven hebben aan mijn vrouw of personeel, en als die geen bijtelling betalen moet ik dat dus doen....
Paul Stroink
www.Kogelgat.nl
<img src=http://foto.autoveldhuis.com/albums/album01/onderschrift.sized.jpg>
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 17:01
door Paul Stroink
Volgens mij wordt de bijtelling bij grijs-kenteken tegenwoordig inderdaad over de prijs inclusief BPM geheven maar alleen als de auto ná 1 juli 2005 is aangeschaft.
Paul Stroink
www.Kogelgat.nl
<img src=http://foto.autoveldhuis.com/albums/album01/onderschrift.sized.jpg>
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 17:28
door Hendrik Blue-Box
Ik betaal bijtelling over de gemiddelde waarde van de 8 auto’s die in de zaak staan.
Alle ouder dan 15 jaar.
Dus betaal ik maar voor één auto en kan ik 8x kosten aftrekken.
Met groet,
Hendrik “Blue-Boxâ€Â
www.swane.nl
<img src="[www.swane.nl];
Re: Bijtelling bij meerdere zakelijke auto's
Geplaatst: di 18 jul 2006, 18:33
door Aad Koene
Nee Paul,
ik doe inderdaad geen km-registratie (achterliggende motivatie is dat het de belastingdienst geen kl+t+n aangaat waar ik wel of niet naar toe rijdt).
Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"
<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>