Pagina 1 van 1

De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 22:15
door JeroenS LandloverAfaire
Ik ben de koppakking aan het vervangen van een SIII 6 cil. benzine.
De kop heb ik er nu af. Er zit nogal wat aanslag op de cilinders en kleppen.

<img src=" [members.home.nl];

<img src=" [members.home.nl];

Is dat ernstig of kun je dat gewoon verwijderen (met een staalborstel ofzo)?



De cilinder wanden zijn glad. Bovenaan voel je een rand (geen scherpe).

<img src=" [members.home.nl];

<img src=" [members.home.nl];

<img src=" [members.home.nl];

<img src=" [members.home.nl];

Kan iemand misschien iets zeggen over de staat van deze motor aan de hand van deze gegevens?

grtn Jeroen

<img src="[members.home.nl];

JeroenS Landlover Afaire, SIII 109, 2.6 liter 6 cilinder, ex-CH brandweer

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 22:18
door JeroenS LandloverAfaire
Nu de plaatjes nog

<img src="[members.home.nl];

<img src="[members.home.nl];

<img src="[members.home.nl];

<img src="[members.home.nl];

<img src="[members.home.nl];

<img src="[members.home.nl];

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 22:34
door Frans Bonnes
;-(

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 22:34
door Frans Bonnes
:-(

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 22:35
door JeroenS LandloverAfaire
Het ziet er niet goed uit Frans bedoel je?

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 22:46
door Frans Bonnes
Ja en nee.
Lijkt erop dat de motor nogal wat olie verstookte.
Ik zou in elk geval de kop klaar (laten) maken.
Kan het niet goed zien op de foto's maar het lijkt alsof er in cilinder 2 en 3 veel olie verstookt is.
Waar die olie vandaan gekomen is kan ik zo niet zien, kan via de zuigerveren gekomen zijn of via de klepstelen.
Of de kop inwendig heel is kan je natuiurlijk zo niet zien.
Maar het goede is dat ik niet kan zien dat de koppaking tussen waterkanalen en cilnders kapot was.

Kan niet in je portmonne kijken, maar ik zou er hard over denken om de cilinders te laten honen. En eventueel een verdere revisie te (laten) doen

Frans Bonnes

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 22:53
door JeroenS LandloverAfaire
Hmm. Dat zit er nu financieel even niet in. Heb net een heleboel andere zaken onder handen genomen. Wil eerst nog op een welverdiende vakantie gaan. Hopelijk kan ik er nog mee heen en weer naar Zwitserland, heel rustig. Daarna ga ik wel nadenken over een revisie of een andere motor.

Kan ik voor nu de aanslag verwijderen met een metaal borstel? Of moet je dat echt laten doen. Voordat ik de kop terug zet met een nieuwe pakking moet ik 'm eerst laten vlakken?

grtn Jeroen

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 23:01
door Frans Bonnes
Niet met een staalborstel op / aan de kop komen.
Geeft te veel krassen.
Koolaanslag op de kop lost meestal op met diesel, dus met een doek met veel dieselolie kop schoonmaken.
Als het kan zou ik wel de kleppen opnieuw in slijpen. Of laten doen, als je het zelf niet kunt

En in principe niet met scherpe puntige voorwerpen aan de kop komen.

Laten vlakken hoeft waarschijnlijk niet.

Weet niet precies meer waarom je de kop gelicht hebt.

FB

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 23:26
door JeroenS LandloverAfaire
Ik verloor koelwater zonder dat ik leksporen kon vinden; [www.prikpagina.nl]

Aan de koppakking lag het dus niet, die is nog helemaal intact.
De waterpomp o-ring zag er erg beroerd uit maar daar heb ik toch geen sporen van lekkage gezien.

Maandag maar eens een revisie bedrijf gaan bezoeken denk ik.

grtn Jeroen

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 23:30
door Frans Bonnes
Wacht nog even reacties van de andere af, die hebben misschien heel andere ideeen dan ik.
En vergeet niet ik weet ook niet alles en ben ook menselijk. (maak dus ook fouten).

FB

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 23:37
door JeroenS LandloverAfaire

Natuurlijk Frans.
Ik weet er daarentegen nog maar weinig van af dus sowieso bedankt voor je reactie.

grtn Jeroen

<img src="[members.home.nl];

JeroenS Landlover Afaire, SIII 109, 2.6 liter 6 cilinder, ex-CH brandweer

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 23:39
door RoLandRover
hioj heeft inderdaad een enorme oliedorst gehad,,,

Met remvloeistof is het volgens mij ook goed schoonmaken, gebruik dan een harde borstel dus geen staal! En als je dan toch zover bent,..plaats dan gewoon nieuwe zuigerveren,...baat het niet dan schaadt het niet (niet helemaal waar maar vele torretjes knappen er goed van op) kost niet veel in ieder geval.

ik weet niet precies hoe de constructie is van de klepsteel afdichtingen maar vervang als mogelijk deze ook. ben je daarmee bezig neem dan even de kleppen eruit voor een visuele controle, en mischien nog even inslijpen met pasta.

dat is dan een lowbudget overhaul zeg maar, en wie weet kan je er weer een hele tijd tegenaan!

Roland

<b>Ran Over</b>
<a href="[RanOver.fotopic.net&quot]; target="_blank"><img src="[thumbs.fotopic.net]; alt="RanOver 3.5V8 '73" > </a>


<b>Nulla Tenaci Invia Est via.</b>
Waar een wil is, is een weg.

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: za 08 jul 2006, 23:41
door Frans Bonnes
Kleppen wel weer op dezelfde cilinder terugplaatsen.

FB

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: zo 09 jul 2006, 01:33
door mksIII
Ha Jeroen,

Ik dacht dat je over een kleine twee weken al zou vertrekken naar zwitserland. Wordt wat krapjes zo te zien.

Succes ermee,

gr Mischa

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: zo 09 jul 2006, 01:39
door JeroenS LandloverAfaire
Ik had zelfs al weg moeten zijn

grtn Jeroen

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: zo 09 jul 2006, 01:58
door Niels
Jeroen,

Is een beetje dejavu voor mij. Ik heb dit een half jaar geleden ook nog gezien.

Eerst even mijn mening over de opmerking van Roland. Zuigerveren vervangen zonder de cilinders te honen werkt averechts. Ze lopen dan namelijk niet goed in. In het verlengde daarvan. Cilinders honen zonder dat de motor tot de laatste bout uit elkaar is moet je ook niet doen. Geeft namelijk te veel rotzooi op plekken waar je het niet wilt hebben. In jouw geval....lekker laten zitten en je concentreren op de kop. Als je met een gereviseerde kop nog veel olie gebruikt kan je het blok alsnog doen en is de kop al vast klaar.

Je moet even de kleppen uit de kop drukken. Wil heel goed met zo'n boorstandaard waar je je handboormachine in zet. Mij klepveertang paste niet omdat de klepveren verzonken liggen. Bij mijn reservekop heb ik het met die boorstandaard gedaan.
Waarschijnlijk ga je aan de bovenkant van de inlaatkleppen ongeveer net zo veel koolaanslag vinden dan aan de onderkant. Als dat zo is kan je met redelijke zekerheid zeggen dat je klepafdichtingen de daders zijn van het hoge verbruik. Bij de 6-cilinder zijn dat hele kleine O-ringetjes die in een kamertje in de geleider zitten. Een waardeloos systeem als een auto veel stil staat. De ringetjes drogen dan uit en hij gaat olie zuipen. Ik heb de geleiders bij mijn auto vervangen door uitlaatklepgeleiders van een 2,25 diesel. Die heb ik afgedraaid tot zodat de het deel dat in het blok steekt net zo lang is als bij de originele klepgeleiders. Ik heb vervolgens de dure/goede kwaliteit klepseals gemonteerd. Sinds de koprevisie verbruikt hij ongeveer een liter olie op 2000km. Voordien kwam ik 500 a 600 met een liter olie.

Ik heb ook de uitlaatkleppen er uit gehad en opnieuw ingeslepen. Is een lastige klus omdat je alles moet aftapen met ducttape om te voorkomen dat je klepslijppasta in de cilinders krijgt.

Ik denk dat je het beste de hele boel schoon kunt maken. Met een stompe spatel of iets dergelijks en de laatste beetjes met een fijn schuurpapiertje. Zuigers e.d. ook schoon maken en zorgen dat je de rommel met perslucht wegblaast.

De kop zou ik even laten vlakken en je kunt dan ook het beste de kleppen even opnieuw in laten frezen en slijpen. Heb ik ook gedaan. Koste me een dikke 100 euro voor vlakken en 6 kleppen.

Ik zie verder geen hele spannende dingen, anders dan dat ie stevig heeft gedronken. Laten afkicken, zijn kop weer op het goede pad proberen te krijgen, een paar kilometers in de buurt proberen te maken en dan naar Zwitserland tuffen.

Kijk even op mijn fotopic site bij koprevisie. Daar is wel op te zien hoe ik het heb aangepakt. Ik zal je zo ook wel even een mail sturen met een telefoonnummer waar je me op kunt bereiken voor het geval je nog vragen hebt.

Groet,

Niels

<img src=http://images.fotopic.net/y4nrit.jpg height=160><img src=http://images.fotopic.net/y4nri0.jpg height=160>

Beecy, 109 Series III Hardtop 6-cilinder.
[nielsgerrits.fotopic.net]

BEWARE: everything you prik can and will be used against you.

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: zo 09 jul 2006, 12:42
door Frank RRV8 Eendmerc 220D'73enz
Idd,

maak je niet te druk. voel je bovenaan de cylinderwand ook een rand, dat zou kunnen duiden op versleten motordelen. En anders zou ik de kop klaarmaken, alles mooi schoon maken monteren en gaan met die banaan.

groet frank

Re: De kop is er af, ziet er dit goed uit?

Geplaatst: ma 10 jul 2006, 09:50
door Robbert
Hoi Jeroen,

Heb ik laatst ook gehad. Ik heb de kop weg gebracht en de kleppen opnieuw laten inslijpen en nieuwe klepseals erop. Bij mij zal er een vlieg op een van de inlaat kleppen. Ook heeft de reviseur ook nog een bout vervangen die was afgebroken. Toen ik de kop ging ophalen was de kop ook weer mooi schoon.

Dit alles heeft mij 190euri terug gezet.

M.vr.gr.

Robbert van der Biezen
Orange Queen 109" stawag 2.8d 6 cyl.