koppelingsprobleem
Geplaatst: wo 14 jun 2006, 21:01
het volgende ik heb een 110 2.5 td uit 1988. enige tijd geleden kreeg ik problemen met het ontkoppelen, ik heb toen de hoofd en de hulpcillinder vervangen, hij heeft daar een paar dagen mee gereden, weer geen ontkoppeling. door een garage laten ontluchten, geen resultaat. als de motor draait is het met geen mogelijk in een willekeurige versnelling te krijgen. het is wel mogelijk om voor het starten van de motor, eerst in z'n eerste versnelling te zetten en dan te starten, hij rijdt dan gewoon weg en op het juiste toerental kan er door geschakelend worden. ik nu toch de versnellingbak gedemonteerd, omdat het vermoeden bestond dat er toch iets niet goed was. Nu de boel open is, is de koppelingsplaat nog goed, de gaffel heel, de drukgroep vertoont geen gebroken lippen of daarmate slijtage, druklager vertoont ook geen slijtage. bij een landrover dealer heb ik de onderdelen laten controleren, deze kon ook geen vreemde dingen er aan ontdekken. de oude (niet origeneel landrover) set hebben we naast een origenele set gelegd, dit vetoond wel enige verschillen. er is me geadviseerd om toch een hele nieuwe set te monteren, de dealer wilde me niet op kosten jagen, maar kon ook niet echt verklaren waar het h'm nou in zou zitten.
heeft iemand andere verklaarbare oorzaken of waar ik op moet letten voor ik de reeds nieuw geockte ste ga monteren en daar weer een dag mee bezig ben en dan misschien nog met het zelfde probleem zit?
heeft iemand andere verklaarbare oorzaken of waar ik op moet letten voor ik de reeds nieuw geockte ste ga monteren en daar weer een dag mee bezig ben en dan misschien nog met het zelfde probleem zit?