Pagina 1 van 1

bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 13:26
door Landterfanter (l.w.diesel)
Beste ervaringsdeskundigen,

wat zou op de lange duur het efect zijn als je van een blok wat een liter olie per 300 km verbruikt (min het kleine deel wat hij via de krukaskeering verliest) enkel voorziet van nieuwe zuigerveren ?

En wat als je evt. ook nog de zuigers vernieuwt ?

Is het dan echt nodig de cilinders te laten honen ?

Groet Dirk

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 14:24
door Frans Bonnes
Of je moet honen kan je pas zien als het blok open is.

En wat het resultaat is van alleen zuigerveren moet je aan C/Kees vragen, die heeft het namelijk ook gedaan.
Even een zoekopdracht doen.

FB

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 15:22
door Arnoud 109 seriesIII 2.25d
Hoi,

Bij een dermate hoog olieverbruik is de kans tamelijk groot dat er meer slijtage op cruciale onderdelen is opgetreden (jouw oliedrukproblemen -mits het lampje/ bedrading niet kaduuk is- bevestigen dat). Dat zou er voor pleiten om e.e.a grondig aan te pakken, mits je dat wilt. Je zou eens kunnen beginnen met een compressietest te (laten) doen. Ook kop er af (en toleranties meten en bijv. nachtje wat olie laten staan) geeft je letterlijk zicht op eventuele problemen.

Het is hier al vaker langsgekomen. Indien je nieuwe veren/ op een sleetse cilinderwand laat lopen is de kans zeer groot dat e.e.a. niet op elkaar past en je weer olieverbruik krijgt. Daarom: strak geboorde (=mooi rond) en daarna gehoonde cilinders in combinatie met nieuwe maat zuigers/ veren geeft de beste garantie op een motor die duurzaam kan presteren. (vermits andere elementen OK zijn)

Groet, Arnoud

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 15:24
door Gert
Dirk, zou je me kunnen vertellen hoeveel km dit blok ongeveer op de teller heeft staan ?

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 15:33
door Landterfanter (l.w.diesel)
even ter verduidelijking, de oliedrukproblemen doen zich voor bij het blok wat ik ter vervanging in Landterfanter heb gehangen. Deze vragen over zuigerveren/zuigers zijn voor het originele blok wat ik eruit heb gehaald.

Groet Dirk.

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 15:37
door Landterfanter (l.w.diesel)
Het is een militair blok en er staan 40 000 km op de teller. Of dit klopt is niet zeker.
Tevens is het zo dat ex-militaire blokken vaak met weinig km's toch gaar kunnen zijn doordat ze veel uren stationair stroom hebben staan draaien als radiowagen.

Groet Dirk

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 16:25
door Sybren
ex-militaire blokken zijn gaar, omdat ze met koude motor gewoon afgeragt worden.
stationair draaien met een blok wat goed op temperatuur is geeft bijna
geen slijtage.


Sybren

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 16:55
door Dennis101
Het grootste probleem is de oliekoeler die in de meeste gevallen niet temperatuur geregeld zijn. De olietemperatuur blijft daardoor onder de 70 grC waardoor het aanwezige condenswater niet verdampt.
Verhoogde slijtage is het gevolg. De civiele blokken blijken telkens weer een stuk langer mee te gaan.

Dennis B.

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 22:48
door Landterfanter (l.w.diesel)
Dennis, als ik je goed begrijp zou ik er goed aan doen de oliekoeler los te koppelen,
de oliepomp van het andere blok te monteren, en de civiele bout voor de veerdruk terug te plaatsen ?

(of is een iets hogere oliedruk goed, beter of misschien weer riskanter voor de oliekeerringen ?)

Verder ben ik van plan te kijken of de pakking tussen de oliefilterhuisbevestiging en het blok wel goed op z'n plek zit. Mischien kan hij wel druk opbouwen maar kan de olie niet zo vlug weer kwijt.

Ik blijf het zeer vreemd vinden dat, als hij eenmaal druk heeft, hij z'n druk lijkt vast te houden als de motor is afgezet.

Groet Dirk

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: do 25 mei 2006, 22:55
door Landterfanter (l.w.diesel)
euhm, deze vraag is dus weer van toepassing op het andere blok wat ik momenteel in Landterfanter heb gehangen. Om het maar even wat onoverzichtelijker te maken.
Anders wordt het zo simpel dat het saai zou kunnen worden. Haha

groet Dirk.

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: vr 26 mei 2006, 01:17
door Dennis101
Zolang je de auto niet als stationaire unit gaat gebruiken heb je de oliekoeler niet nodig en heb je er uiteindelijk meer nadelen als voordelen aan.
Terugbouwen naar origineel zou dan de betere optie zijn, tenzij je hem volledig origineel wil houden natuurlijk.
De bedrading van de oliedrukschakelaar controleren en wellicht een nieuwe oliedrukschakelaar geven al een stuk meer duidelijkheid om het probleem met de huidige motor op te lossen. Het is namelijk nog maar de vraag of de oliedruk echt aanwezig blijft.

Dennis B.

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: vr 26 mei 2006, 10:23
door fred101
Lijkt mij ook bijna niet mogelijk dat de druk aanwezig blijft. Als je oliepomp stopt valt de druk weg. Als die echt blijft dan zit er iets gigantisch verstopt en was de boel al lang vast gekacheld.

Fred101

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: vr 26 mei 2006, 10:55
door herman-lux
dennis,
kan ik dan bij mijn 109 ex mod, de oliekoeler er zo tussenuit halen?
groet
herman

Re: bij veel olieverbruik

Geplaatst: za 27 mei 2006, 02:38
door Dennis101
Dat kan, het is echter wel raadzaam om de plug in de oliepomp te vervangen door een plug uit een civiele versie.
De plug (en vaak ook een extra ringetje) uit de modellen met oliekoeler zorgen er namelijk voor dat de afgeregelde oliedruk hoger is als bij motoren zonder oliekoeler. De regelklep voor de oliekoeler zorgt er dan voor dat het blok toch dezelfde oliedruk krijgt als een blok zonder koeler.
Als de plug niet vervangen wordt zal de motor meer olie rondpompen, waardoor er meer van de carterventilatie gevraagd zal worden, bovendien zal er zich meer olie onder het kleppendeksel bevinden wat een hoger olieverbruik tot gevolg kan hebben (olieafvoer blijft namelijk hetzelfde).

Dennis B.