Pagina 1 van 1

24v-12v-stekker-aanhanger

Geplaatst: do 25 mei 2006, 00:14
door RinusBeest
Een 12 V aanhanger aan te sluiten op een LARO militair 88 met 24V
Ik ben aan het uitzoeken hoe ik van 24 V naar 12V kan gaan.
Ik ben hetvolgende van plan:
Wagen 24 V.
Stekker plaatsen met alle functies welke 12v geven.
Draden van remlicht,knipperlichten,gewoonachterlicht,kentekenplaatverlichting
24 volt aftappen.
Daartussen een schakelweerstend??? (of hoe heet zoiets) op elke draad, welke direkt van 24 v- 12 v doorgeeft.
deze draden dan op een gewone 12 v aanhanger stekkerdoos aansluiten, en monteren op de laro.
Theoretisch gezien moet ik dan alle functies op de wagen (24V) en op de aanhangwagen (12v) hebben.

De vraag is of dit werkt, en welke schakelweerstanden (of hoe heten deze) heb ik nodig.
Is wat ik uitgedacht heb wel mogelijk???
Wie is er zo elecktrotechneutisch om mij dit uit te leggen.

Re: 24v-12v-stekker-aanhanger

Geplaatst: do 25 mei 2006, 00:21
door Frans Bonnes
Heb je ergens 12 volt in de laro, anders werkt het niet.

En als het je eigen aanhanger is, waarom dan geen 24 volts lampjes erin gedaan?

Frans Bonnes.

PS er is al meer over geschreven, je zou een zoekopdrachtje kunnen doen.

Re: 24v-12v-stekker-aanhanger

Geplaatst: do 25 mei 2006, 00:28
door Dennis101
Het eenvoudigste blijft de 24 naar 12 volt verloopsteker van Conrad.
Met het type standaard vrachtwagen aansluiting 24 volt naar 12 volt 7-polig DIN hoef je alleen nog maar een vrachtwagen contactdoos op de auto te monteren, daarna kun je bijna elke aanhanger achter de auto hangen.
Een 7 polige DIN steker met 24 volt uitrusten ben ik geen voorstander van, voor je het weet steekt er de steker van een 12 volt aanhanger in en je moet kapotte lampjes wisselen.

Dennis B.

Re: 24v-12v-stekker-aanhanger

Geplaatst: do 25 mei 2006, 00:33
door Henk Bossinade
Er is van Hella een aanhangwagenstekkeromvormer 24V naar12V te koop,is heel gemakkelijk aan te sluiten.Hella nr weet ik zo even niet,maar in de catalogus van je Hellaleverancier staan ze.Voor de pins van je Natostekker moet je net zoals Frans al zei,even een zoekopdrachtje doen,is al heel vaak over geschreven.Vr gr Henk B.

Re: 24v-12v-stekker-aanhanger

Geplaatst: do 25 mei 2006, 01:22
door RinusBeest
Ik denk als ik het zo bekijk het inderdaad het simpelste is om een vrachtwagen stekkerdoos te monteren zoals Dennis zegt, en dan met die verloopstekker van conrad te werken.
Heeft dan inderdaad het voordeel dat je iedere aanhanger er achter kan hangen.
Allen bedankt voor het advies
Rinus

Re: 24v-12v-stekker-aanhanger

Geplaatst: do 25 mei 2006, 01:24
door RinusBeest
Of de optie van Henk mischien.
Ik ga alletwee de mogelijkheden bekijken.
Bedankt Henk voor deze tip
Rinus

Re: 24v-12v-stekker-aanhanger

Geplaatst: do 25 mei 2006, 01:43
door EXfietser

Zie volgende topic:

[www.prikpagina.nl]

Dit is een verhaal voor led verlichting en een can bus. Voor jou idee met weerstanden geld een vergelijkbaar verkaal. De weerstanden moeten hetzelfde vermogen hebben asl de gloeilampen.
Voor een 10 watt gloeilamp moet een 10 watt weerstand gebruikt worden. Bij een spanning van twaalf volt die over de weerstand valt loopt er een stroom van 10 Watt / 12 Volt = 0,83 Ampere. De weerstandswaarde van de weerstand wordt dan 12 Volt / 0,83 Ampere = 14,4 Ohm. Er moet in dit geval dus een weerstand van 14,4 Ohm en 10 Watt gebruikt worden. In de praktijk is 10 Ohm te weinig omdat de weerstand van de lamp tijdens inschakelen heel laag is staat er even 24 Volt op de weerstand en wordt er het dubbele vermogen ontwikkeld of 20 Watt. Op de lange duur vind de weerstand dit niet leuk.
Er moet dus een groter vermogen gebruikt worden. 15 Watt of zo.
De verdere nadelen van het weerstand idee staat in de topic beschreven.
Beter is het om een spanningsregelaar en relais te gebruiken of het idee van Dennis.

Suc6,

Arnold.

Re: 24v-12v-stekker-aanhanger

Geplaatst: do 25 mei 2006, 10:54
door Willem Slok
Wat ik heb gedaan is een 12 volts stekker naast mijn achterlichten geplaatst(zo dat de kabel van een aanhanger te kort is) en dan een plug en go setje aangeschaft en daar 24 volts lampen er in.
Zo kan je elke aanhanger er achter hangen met je eigen verlichting die je er met 2 magneten zo op kan "plakken"
Willem