kachelkraan wisselen

Archief van het geliefde Land Rover prikbord (alleen lezen)
Arnoud 109 seriesIII 2.25d

kachelkraan wisselen

Bericht door Arnoud 109 seriesIII 2.25d »

Prikkers,

ik moet m'n kachelkraan wisselen (2.25d, bediening is kaduuk) en vraag me af of dat lukt zonder de hele slangenboel te moeten demonteren. Heb geen zin in een koelvloeistof-bende op straat, vandaar eerst hier maar een vraagje. Wie heeft het als eens gedaan?

Dank alvast, Arnoud
Art

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door Art »

Arnoud,

Nee dat wordt lastig zonder te knoeien.
De slang die naar de kachel radiator gaat kun je omhoog houden zodat die niet gaat lekken. Als je de kachelkraan eraf draait zal het daar wel gaan lopen. Je kunt 2 dingen doen: heel snel wisselen of de koelvloeistof aflaten lopen.

Koelvloeistof af laten kan op 2 plekken, aan de onderkant van de radiator en op het blok, vlak bij je peilstok. Die bij je peilstok kun je redelijk goed opvangen in een emmer. De radiator zelf vind ik altijd een geklooi, omdat die precies op je vooras e.d. loopt. Je moet dan eigenlijk iets bedenken met een trechter en een slang. Ik vermoed trouwens dat het voldoende is om aan het blok leeg te laten lopen als je alleen de kachelkraan vervangt.

Groeten Art
Arnoud 109 seriesIII 2.25d

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door Arnoud 109 seriesIII 2.25d »

Art, koelvloeistof af laten lopen was ik al bang voor, dat wordt 'm dan maar. Ik heb daar idd al een trechtertje voor been there.

Thanks, Arnoud
EXfietser

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door EXfietser »

Koelvloeistof bende valt wel mee als je de koelvloeistof eerst aftapt. En voor de kachelkraan hoeft er maar een beetje uit omdat die boven aan zit. Reken er wel op dat je de slangeklemmen die je loshaalt moet vervangen door nieuwe. Meestal draai je die stuk met loshalen.
Aftappen doe je met het boutje omder de radiator. De koperen ring kan je officieel maar een keer gebruiken. Dat koper wordt in de loop der jaren namelijk hard. Andere oplossing is om het het koper even in de gasvlam uit te gloeien en dan afkoelen in water. Het koper is dan weer zacht en sluit weer goed af bij het aandraaien van de bout.

Is niet zo'n moeilijk klusje.

Suc6,

Arnold.

<img src="[www.mijnalbum.nl];
Arnoud 109 seriesIII 2.25d

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door Arnoud 109 seriesIII 2.25d »

Hoi Arnold,

lastig is het idd niet, ik ben alleen niet zo dol op koelvloeistof.... Overigens, ik heb een nieuwe productie radiator (4-kern) en daar is men overgestapt op een kunststof plug met idem afsluiting
EXfietser

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door EXfietser »


Hmmm, Ik vind kunstof niet echt een verbetering. De radiator van onze subaru was vorige week lek in het kunstof gedeelte. Dat werd dus gewoon nieuwe van 170 euries ex. En dan was het nog niet eens een subaru (die was 300 ex).
Bij mijn laro was vorig jaar een klodder hardsoldeer voldoende om hem te maken. Helemaal van koper en doet het al dertig jaar. Ik geloof niet dat die aluminium plastic rommel dat kan. Blijkt ook wel de subaru is pas 11 jaar oud. Mijn laro was toen net peuter af.

Arnold.
Arnoud 109 seriesIII 2.25d

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door Arnoud 109 seriesIII 2.25d »

Nou, ik heb aan dit apparaat ook al gesoldeert hoor.......

<img src="[images.fotopic.net];

De radiator zelf is dan ook van koper.

Groet, Arnoud
<img src="[www.gerardlist.com]; height=110>
[landrover.arnoud.fotopic.net]
EXfietser

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door EXfietser »


Ziet er netjes uit Arnoud. De radiator zelf is dus gelukkig van eerlijk koper. Alleen het doppie van plastic daar valt nog wel mee te leven.

Arnold.

<img src="[www.mijnalbum.nl];
herman-lux

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door herman-lux »

ich zou met een grote plasic fles zoveel vloeistof eruitzuigen totdat het niveau laag genoeg is om de ander slangen los te maken.
zou naar mijn mening moeten werken.

herman-lux, zoekt nog naar een mogelijkheid om in een stoffige schuur zijn auto te schilderen......
Frans Bonnes

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door Frans Bonnes »

Vloer goed natmaken, en voor het schilderen met de plantenspuit door de ruimte heen.
Zorg wel dat de auto droog blijft.

Frans Bonnes
Niels

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door Niels »

Gordijntje ophangen van dun afdekfolie en met een paar startkabels een accu er aan klemmen. Klinkt misschien als een fabeltje, maar door de statische elektriciteit trekt dat gordijn het stof aan. Vloer nat houden zodat je daar ook niet te veel van het stof doet opwaaien en je hebt een "spuitcabine" waar je ook prima in kunt kwasten.

Groet,

Niels

<img src=http://images.fotopic.net/y4nrit.jpg height=160><img src=http://images.fotopic.net/y4nri0.jpg height=160>

Beecy, 109 Series III Hardtop 6-cilinder.
[nielsgerrits.fotopic.net]

BEWARE: everything you prik can and will be used against you.
herman-lux

was kachelkraan

Bericht door herman-lux »

dank, frans en niels, ik probeer dat
groet
herman-lux
Menno

Re: kachelkraan wisselen

Bericht door Menno »

Arnoud, ik heb een aantal maanden geleden precies hetzelfde gedaan. Ik moest alleen ook de bypass hose van blok naar kraantje vervange, en dat was nogal een geklooi. Vandaag heb ik de thermostaat gewisseld, en dat betekende ook weer antivries laten weglopen. Gaat prima onder de radiator, niks gelekt.

Alsje foto's wil: doe even een zoekopdracht op het technisch forum van de lrch. Daar staan als het goed is wat foto's. Denk er ook aan dat je genoeg ptfe tape (loodgieterstape) gebruikt, dan blijft het mooi waterdicht!

Succes, is een leuk werkje!
Plaats reactie