Pagina 1 van 1
ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 13:22
door Constantijn
Medeprikkers,
Daar ik van plan ben mijn RR chassis volbad thermisch te laten verzinken(galvaniseren), moet ik een manier verzinnen om het chassis zowel in- alsook uitwendig van zijn verf te ontdoen. (het voorbad bij het galvaniseren verwijdert namelijk wel vet en roest, maar géén lak/verf)
Ik dacht daarom aan het ontlakken middels onderdompeling in een beitsbad.
Navraag bij Autobeitserij Holland, (zit ergens in Noord-Holland, heeft grote dompelbaden) liet blijken dat enkel het ontlakken van het RR chassis op een bedrag van 575,- ex.BTW uitkomt. Hetgeen meer dan het VIERvoudige is voor wat ik voor het thermisch verzinken ongeveer moet betalen...
Volgens mij een belachelijk hoge prijs, dus ik zoek een alternatief voor het ontlakken.
Iemand tips, ideëen?
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 13:30
door Floris - S2A FC
Als je het laat verzinken heb je hem vast helemaal kaal en dan is laten stralen een goede optie. Ik heb inderdaad ook eens bij die autobeitserij gevraagd, ze zijn duur, maar ook wel weer erg goed. Maar erg duur.... erg duur.
Ze zitten volgens mij in de buurt van Tuitjenhorn.
Tussen Alkmaar en SChagen
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 13:31
door blue ranger
Misschien kan je hem laten stralen?
Zelf ga ik het met de hand doen en dan een 2 componenten grondlak erop alvorens ik hem rood aflak.
Suc6
Gilco
RR85 Blue Ranger
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 13:35
door Floris - S2A FC
Rood aflakken?
Da's anders?
Heb je een foto van een voorbeeld?
Kan POR15 ook altijd aanraden als ik alle verhalen heb gehoord/gelezen.
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 13:41
door blue ranger
Heb er nog geen foto van want ik moet er nog aan beginnen, effe het mooiere weer afwachten. Zodra ik daar mee ga beginnen maak ik zeker foto's. Het gehele onderstel moet rood worden dus ook assen enz.
Het blauw gaat ook verwijderd worden en vervangen worden door zwart.
Alles word gedaan met industrielak van sikkens.
Maar dat alles nadat hij bobtail is.
Greetings Gilco
RR85 Blue Ranger
<img src="[www.landroverwereld.nl];
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 13:51
door Paul Stroink
Betaal je voor het verzinken dan minder dan € 150,00 ? Waar laat je dat doen, of is dat altijd zo goedkoop?
Paul Stroink
www.Kogelgat.nl
<img src=http://foto.autoveldhuis.com/albums/album01/onderschrift.sized.jpg>
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 14:28
door Hans Lrovy
Veel werk tegen een relatief hoge prijs.
Kan je niet beter hier een chassis ophalen.
[www.marslands.com]
Gelijk een leuke rit misschien te combineren met nog meer gegadigden.
Groet,
Hans
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 14:36
door Stukje Nostalgie
Poeh, die 107 Stawag bij marslands.com gezien?
[www.marslands.com]
Ciao Maarten
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 15:34
door Hein88 IIa
Maarten,
wat een mooi stuk restauratie. Goed dat dit gedaan wodt echt Brits gevoel voor moderne cultuurgoed.
Hein
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 19:37
door Jurriaan
Geweldig hè...
Hoop dat de mijne ook zo mooi wordt....
Jurriaan
'53 S1 80"
'72 RRC V8
'88 D90 HT
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 19:43
door Dennis101
Marsland maakt alleen series chassis (de beste die er te krijgen zijn).
Dennis B.
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: vr 17 mar 2006, 23:55
door fred101
Mijn 101 chassis is verzinkt en rood gepoedercoat. Heeft Henk, de vorige eigenaar, gedaan. Zit nog geen roestplekje op. Is een keer slikken maar dan hoef je ook nooit meer bezorgt te zijn. Ga er wel een mooi zwart antisteenslag laagje opzetten.
Fred101
Re: ontlakken (chassis)
Geplaatst: za 18 mar 2006, 13:23
door Niels
Hoi,
Ik was gisteren in Utrecht op de beurs ESEF. Daar heb ik gesproken met een meneer van dit bedrijf.
www.newicc.be
Dit is een specialist in ontlakken van metalen, waaronder complete carrosserieen. Kosten daarvoor zijn rond de 1000 Euro + of - 100 Euro. Een kale Mini of iets dergelijks zou dus ongeveer rond de 900 uit komen terwijl een flinke Mercedes of iets dergelijks met deuren en kleppen rond de 1100 uit komt.
Ik heb hem ook gevraagd wat een Land Rover schutbord ongeveer moet kosten, maar daar durfde hij (omdat hij niet precies wist hoe het er uit ziet) geen vaste prijs voor te geven. Hij had het over 100 a 200 Euro.
Een vriend van me heeft een tijdje geleden bij Autobeitserij Holland ook een prijs voor ontlakken van een body opgevraagd en daat was het rond de 1300. Duurder dus.
Je zou deze mensen een keer een paar foto's kunnen sturen en de globale afmetingen van het chassis. Ze kunnen daarvan in de regel een goede prijsindicatie geven.
Mijn idee hierbij is dat goed straalwerk (zeker bij dun plaatwerk) ook duur is en dat de holle ruimtes daarmee niet bereikt worden. Als je nagaat dat je bij een restauratie van een klassieke auto wel bereid bent om een paar 1000 Euro aan spuitwerk uit te geven (ik heb het niet over een Land Rover die je met roller en kwast schildert), dan is een paar 100 Euro meerprijs ten opzichte van stralen niet meer relevent. Zeker als je de voordelen van chemisch ontlakken meeneemt.
Groet,
Niels
<img src=http://images.fotopic.net/y4nrit.jpg height=160><img src=http://images.fotopic.net/y4nri0.jpg height=160>
Beecy, 109 Series III Hardtop 6-cilinder.
[nielsgerrits.fotopic.net]