Pagina 1 van 1

ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 17:34
door Jan Schober
Een vriend van me is aangereden, en was geen schuld. en nu heeft de auto ongeveer 3000 schade.

De dag waarde is ongeveer 2000.

Verklaart de verzekering de auto total loss als het reparatie berdag hoger is dan de dagwaarde van de auto?
Of heb je zelf nog een keuze, om hem alsnog te laten repareren.

Hij laat het namelijk liever repareren, omdat hij nu geen geld heeft voor een ander auto.

Jan Schober
<img src="[home.versatel.nl];
Serie IIa 88 "Johnyboy"
[www.janschober.tk]

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 17:38
door Gerben tB
Volgens mij mag je m best houden. Maar de verzekering zal de auto wel economisch total loss verklaren.

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 17:44
door Frans Bonnes
>>>Verklaart de verzekering de auto total loss als het reparatie berdag hoger is dan de dagwaarde van de auto?

Meestal wel, maar er zijn verzekeringen waar je het "wrak" terug kunt kopen.

Maar hij krijgt nu toch ongeveer 2000 van de verzekering?

Let wel op wat er met het kenteken gebeurt. Als dat ingenomen is kan het soms heel moeilijk zijn om het terug te krijgen.
En je hebt kans dat de auto opnieuw naar de RDW moet voor keuring.

Frans Bonnes

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 18:18
door Jan Schober
De auto is nog niet officieel total loss.

Als hij 2000,- krijgt, heeft hij nog geen rijdende auto en dat is het probleem.
Voor 2000,- koop je ook geen andere normaal rijdende auto.

De vraag is: Krijgt hij de volledige reparatie vergoed als de kosten hoger zijn dan de dagwaarde.

gr Jan
ps. hij is geen sleutelaar

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 18:32
door PaNiek
Iemand die schade veroorzaakt moet die schade vergoeden. Dat is het uitgangspunt.

De schade aan het voertuig die vergoed moet worden kan niet groter zijn dan de waarde van het voertuig, dat is ook logisch.

Bijvoorbeeld, als de auto 1000 Euro waard was, is het niet redelijk om van de tegenpartij 5000 Euro reparatiekosten te eisen. Ze kunnen volstaan met 1000 Euro minus de restwaarde van de auto. Meestal koopt de tegenpartij (verzekering) het wrak en geeft je de volle 1000 Euro. Mits jij daarmee akkoord gaat want jij bent niet verplicht om afstand van je eigendom te doen. Doe je dat niet, dan heb je recht op dagwaarde minus restwaarde.

Of je dit laatste in de praktijk moet doen, is natuurlijk de vraag. Maar vooral met Land Rovers kan die situatie zich voordoen. Bijvoorbeeld: de dagwaarde van je Series is 1500 Euro, iemand beschadigt je carosserie en het zou 3000 Euro kosten om je auto in oorspronkelijke staat te laten herstellen. Zelf kun je voor 100 Euro een resultaat bereiken dat voor jou acceptabel is. Moet je hem daarom voor 1500 Euro aan de verzekeringsmaatschappij verkopen? Moet je akkoord gaan met 100 Euro? Nee, je hebt recht op 1500 Euro minus restwaarde.

Natuurlijk is hier in het verleden wel mee gefraudeerd, vandaar dat verzekeringsmaatschappijen wantrouwig zullen zijn, maar dat doet aan het principe niet af.

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 18:42
door P&amp;O109V8+RR
"Voor 2000,- koop je ook geen andere normaal rijdende auto"

da's wel heel kort door de bocht. de eerste (en laatste) auto (die niet 'normaal' rijdt) waar ik meer dan dat bedrag voor heb neergeteld was onze 109V8.

dit is bijvoorbeeld een prima auto (zoiets als waarvoor wij destijds ongeveer 750 eu hebben betaald)

[koopjes.marktplaats.nl]

gr.
peter

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 19:12
door Aad Koene
Jan,

het antwoord is Nee, tenzij hij een AllRisk verzekering heeft.
Bij een gewone WA verzekering wordt nooit meer dan de dagwaarde van het voertuig uitgekeerd, zoals al eerder gemeld heet dat Economisch TotalLoss.
Echter sinds 1 januari 2006 is het makkelijker geworden om de restschade (in dit geval het verschil tussen de schade en het uitbetaalde bedrag) op de tegenpartij zelf (dus niet de verzekering) te verhalen.
Je zult hiertoe een procedure moeten starten en tegenpartij aansprakelijk moeten stellen voor de schade minus het uibetaalde bedrag.

Aad Koene
LR S2a 109" Stawag 2,5 Tdi RHD Safari "Tinkerbell" <img src="[www.lrch.nl] width=220>
LR S1 86" Pick-Up LHD "Prik-Up"

<b>Meer Vragen is Meer Weten, Meer Weten is Meer Vragen</b>

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 20:05
door Jan Schober
Dag mensen,

Het is wel duidelijk. Hartelijk dank hiervoor.

Je kunt dus wel verzekert zijn, maar het blijft toch altijd een onzekere zaak.
Je moet namelijk een ander auto kopen, en je weet dus nooit wat je koopt.

Maar that's life. (gelukkig maar, anders leefden we in een saaie wereld)

gr Jan

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 21:48
door Momenteel fietser

Als je een rechtsbijstands verzekering hebt kun je die inschakelen. Je kunt in ieder geval het wrak houden en dan krijg je het schade bedrag min de restwaarde. Heb ik ook ooit gedaan en toen zelf gerepareerd. Als je kortgeleden grote dure reparies hebt gehad zoals remmen banden o.i.d. en je kunt dat bewijzen met rekeningen kun je via je rechtsbijstand het uit te keren bedrag omhoog krijgen.

Arnold.

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 22:36
door Durk
precies!

ik rijdt sinds enige maanden ook in net zo'n kleur 440 van 1996, gekocht voor 1400 E. Rijdt heel 'normaal'. OK, geen Range Rover, dus ik moet nu rekening houden met m'n mede weggebruikers, maar 't kan prima zolang ik de RR aan 't opknappen ben.

DuRRk

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: zo 12 mar 2006, 22:55
door Stumpertje S III 2,25 D
helaas, ook in een civiele procedure bij een rechter krijg je nooit meer dan de "dagwaarde" van je auto. Die dagwaarde is nl de maximale schade: voor dat bedrag kun je in theorie een vergelijkbare auto terugkopen.

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: ma 13 mar 2006, 00:09
door Dennis101
Hooguit dat je nog de extra kosten (huurauto etc.) kan verhalen en de rente over het uitbetaalde bedrag als er geruime tijd tussen gezeten heeft.
Maar voor het bovenstaande is normaal gesproken geen civiele procedure nodig want de verzekeringsmaatschappijen keren dit in de regel uit als je het declareert.
Of je de auto terugkrijgt is nog maar de vraag, de meeste verzekeraars doen dat namelijk niet meer. Een en ander staat in de polisvoorwaarden vermeld.
Als je nogal gehecht bent aan de auto is dat iets om goed na te gaan voordat je een verzekering afsluit. De in eerste instantie aantrekkelijke verzekering kan in dat geval behoorlijk tegenvallen.

Dennis B.

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: ma 13 mar 2006, 00:17
door Hermen Vlothuizen
"OK, geen Range Rover, dus ik moet nu rekening houden met m'n mede weggebruikers, maar 't kan prima zolang ik de RR aan 't opknappen ben."

Ik hoop dat je dat in een Range Rover ook doet!

Hermen

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: ma 13 mar 2006, 08:15
door Frank RRV8 Eendmerc 220D'73enz
Hoi

Watwel helpt is niet wachten op een expert van de tegenpartij, maar zelf een inschakelen, deze moet ook door de tegenpartij betaald worden, maar een taxateur die door jou ingeschakeld is zal e.a. wat gunstiger kijken as een die betaald word door de tegenpartij.

groet frank

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: ma 13 mar 2006, 09:24
door robert
Eigenlijk zou je alle klassiekers en auto's met extra's moeten laten taxeren voor je deze verzekert. Deze waarde geldt dan als de dagwaarde. Het is eigenlijk hetzelfde als bij een inboedelverzekering. Regelmatig opnieuw inschatten en doorgeven aan de maatschappij. Als je dit niet doet ben je in de regel onderverzekerd en krijg je nooit de werkelijke waarde terug bij schade.

Re: ot: Verzekerings vraag

Geplaatst: ma 13 mar 2006, 20:25
door niels
Een expert zal altijd proberen om een juiste dagwaarde voor het voertuig te bepalen.
Het uitgangspunt moet zijn, dat voor die dagwaarde een vergelijkbaar voertuig te koop moet zijn. Verdiep je daarom ook als eigenaar in de waarde van je voertuig.
In de meeste gevallen en zeker bij hogere dagwaardes zal de expert opkopers inschakelen om een bod te doen op het restant, zoals dat oneerbiedig heet.
De opkoper heeft de verplichting om het voertuig voor dat geboden bedrag over te nemen, als je er vanaf wilt.
De dagwaarde minus het hoogste bod is het schadebedrag. Meer dan dit bedrag zal de verzekeraar van de tegenpartij niet uitkeren.

In geval van technisch totaalverlies èn een all-risks verzekering kan de verzekeraar je verplichten afstand te doen van het voertuig.
In vrijwel alle andere gevallen en zeker als je slechts WA verzekerd bent, bestaat de mogelijkheid om de auto te behouden. Het is je tenslotte aangedaan en is er geen overeenkomst (polis) tussen jou en je verzekeraar waarin staat dat je afstand dient te doen van je auto.

Je bent dan dus vrij om met de auto en het schadebedrag te doen wat je wilt, misschien kan met gebruikte delen het voertuig toch worden hersteld.

Bij oudere auto's zal vaak een "bedrag met behoud van voertuig" worden afgemaakt door de expert. De expert maakt dan zelf een inschatting van de waarde van het restant. Vraag hem eventueel om een adres van een opkoper die het door hem ingeschatte restantbedrag wil geven.

Mail gerust als je vragen hebt.